бебешки храни при проблем с кръвната захар

  • 945
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 209
здравейте, предварително се извинявам ако мястото на темата ми не е тук, но ми се стори най-подходящото.
спешно се нуждая от конкретна информация. свекърва ми получи инсулт и в момента е в исул. има диабет тип 2, без инсулин само на диета и то не особено стриктна.  сега се храни със сонда. дежурният персонал е помолил да занесем диетични пюрета (и каши), но всички, които проверихме, съдържат някаква захар. става дума за готови опаковани продукти, а не за домашно приготвени.
затова, моля родителите на дечица с диабет, както и вси4ки, които могат за вземат компетентно отношение по темата, да посочат какви продукти (пюрета и каши) използват, както и от къде се снабдяват с тях, тъй като не успяхме да намерим и специализиран магазин.
при повече яснота, в понеделник, когато на смяна е лекуващ, а не дежурен лекар ще допиша, каквото уточнят.
предварително благодаря на всички Simple Smile
ПС. за по голям отзвук го пускам и в най-посещавания подфорум- "клюкарника"

# 1
  • Мнения: 291
Здрасти,
Има специализирани течни храни, подходящи за болни хора. Например Glucerna е специално разработена за захранване на диабетици. Друга храна за която се сещам е Pediasure. Тя е за деца, но с високо енергийно съдържание, но май съдържаше сукроза в малки количества. Не мога да си спомня точно, но това може да се провери. Доскоро имаше на пазара и Ensurе и Ensure Plus но тeзи храни съдържат около 50 гр захар на опаковка и не са много подходящи. Тези храни се продават в аптеките и са с различни вкусове. Енергийното им съдържание е такова, че могат напълно да заместят нормалното хранене, но напоследък пациенти се оплакват, че трудно ги намират. Може би ще трябва да потърсите повече. Ако се сетя за още нещо ще пиша, а вие се допитайте до лекуващия лекар за изброените.

# 2
  • Мнения: 882
Бебешките пюрета на НІРР съдържат плодова захар, която много бързо се усвоява. За другите незнам?

Защо са им детски храни на тези хора или пък специални храни за диабетици, ако разбира се говорим само за диабета. Те са супер калорични и вече масово ги отричат навсякъде. Защо да неможе да се приготви течна, питателна храна за болния, без захар и подсладители.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 537
Бебешките пюрета на НІРР съдържат плодова захар, която много бързо се усвоява. За другите незнам?

Защо са им детски храни на тези хора или пък специални храни за диабетици, ако разбира се говорим само за диабета. Те са супер калорични и вече масово ги отричат навсякъде. Защо да неможе да се приготви течна, питателна храна за болния, без захар и подсладители.
Защото трябва да се приготви домашно и в никоя болница няма да се съгласят да вливат със сонда домашно приготвена храна. Не знам по каква причина, но е така. Държат на документиран произход.

Общи условия

Активация на акаунт