Давате ли пюрета от "след 4 месец" на едногодишните

  • 1 126
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
моят Марти не иска храна която не е яко пасирана , тоест да няма и помен от бучица в нея. Затова му давам пюрета от "след 4 месец", тъй като са най добре пюрирани или като готвя сама пасирам докатo храната стане напълно на каша.Имаме 2 зъба, ако въобще това има някакво значение.Незнам обаче дали пюретата за след 4 месец му дават всичко необходимо от което има нужда.Вие какво мислите?
Ще съм благодарна на отговорите ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 668
Давам ! Моят Мартин в последно време се превърна в доста злоядо човече  Sad , та нямам избор , яде определени неща - примерно пуйка с тиква на ХИП никога не отказва , а тя е от 4-тия месец .
И други такива му давам . Не мисля , че не засищат , поне не дава признаци да е гладен и си изкарва спокойно до следващото хранене !

# 2
  • Мнения: 649
И аз давам понякога от зеленчуковите, но им слагам вътре сварени картофи на парченца или спагети. Не мисля, че не им достигат като калории, просто е добре децата да се учат да дъвчат.
А бисквитки или плодове на парченца яде ли?

# 3
И аз давам понякога от зеленчуковите, но им слагам вътре сварени картофи на парченца или спагети. Не мисля, че не им достигат като калории, просто е добре децата да се учат да дъвчат.
А бисквитки или плодове на парченца яде ли?

Не не яде.
Давам му солета примерно, ближе я, и като омекне плюе, а ябълка не смея да не се задави, абе не е ли на пюре... Naughty
А на килограми как сте.Ние сме на година почти а сме 72 см и 8.600
Това не е ли малко?

# 4
  • Мнения: 3 356
Моя хубавец вече сам си боде с вилицата  Crazy
И аз му пасирам храната от кухнята,но не толкова.От ръка яде всичко на големи парчета,но от лъжицата се дави  WhistlingДавам му на Ганчев от пюретата Лека нощ за закуска ,от другите не ще.

# 5
  • Мнения: 3 042
Давах пюрета /зеленчукови и местни/ за "над 4 м" до към 1г и 7-8 м, даже понякога и тези за по-големите месеци пасирах, защото иначе не ги искаше. Солети и бисквити и други подобни ядеше без проблем, но манджа на парчета не. Храната от детската кухня също пасирах. Постепенно започна да си хапва от пюретата на парченца  Хип /а другите манджи ядеше финно смачкани/.След известно време започна да яде всичко не пасирано, но да не е на много големи парчета ако е в манджа, иначе няма проблем.

Каши - сухи и в бурканчета, плодови пюрета и други подобни "бебешки храни" давам още, защото си ги хапва с кеф.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Давам, да- предимно разни плодови.

# 7
  • Мнения: 666
да давам само плодови защото много ги обича

# 8
  • Мнения: 5 577
Аз мисля, че хранителните стойности не стигат.  Naughty

# 9
  • Мнения: 6 472
Аз на каката, която е на 7.5 години давам, ти за след годинка питаш Joy Детето обожава плодовите Grinning

Според мен няма нищо лошо, че даваш гладко пасирана храна или готови пюрета, въпреки че сте по- големи вече. Според мойта педиатърка до като детето не почне само да дъвче хубаво (към 3 години) е добре храната да е пасирана, зщото иначе не могат да се усвоят веществата в нея. По същата причина се препоръчва при възрастните, храната да се дъвче по много.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Давам. Запасила съм се с няколко месни /с пуешко, риба, заешко.../ и когато няма кухня, а на мен не ми остава време за готвене, хапваме по едно пюренце. Иначе само на такива пюрета мисля, че не е много добре, щото са с опростен състав, а и Детко трябва да се учи да дъвчи.

# 11
  • Мнения: 3 116
Давам Simple Smile

Яде един път седмично заешкото на Гербер (понеже няма кухня), давам и плодови пюрета, а и кашите на Хаме  Hug

# 12
  • Мнения: 2 885
Аз мисля, че хранителните стойности не стигат.  Naughty

Плодовете дали са на едро или гладко пасирани няма значение. Все едни и същи са им хранителните стойности.
Малкият е на 10 м и си яде тези за над 4 м и още не съм дала тези за над 8 м.
Има време за преход. И на една годинка ще давам плодовите на Хип за над 4 м - прекрасни са.

# 13
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
За пюретата- не знам, защото винаги сме готвили на Тити отделно. Но до преди 2 месеца тя ядеше каша "за след 6 месеца" на следобедна закуска ако нямаше нищо друго и 1/2 порция за десерт на вечеря. Така или иначе още пасираме всичко- плодове, маджи и салата. Laughing Иначе се дави и прави опити да повръща. Предпочитам да се научи да се храни по-късно, отколкото нещо да отиде в кривото й гърло (както стана 1-2 пъти)

# 14
Благодаря ви майчета, поуспокоихте ме.Ами какво да направя като се дави от пюретата с парченца, явно не му е времето..И аз купувам от тези за след 8 месец, но ги пасирам, иначе не става.
Само Македонска малко ме постресна, 4е хранит. стойности не стигат, но уж като чета отзад на бурканчето пише еднакви енергийни стойности и kcal.и на тези от след "8 месец" и тези от "след 4/ти". newsm78

Общи условия

Активация на акаунт