Почивка в Куба zа български граждани

  • 3 142
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 369
Мисля, че тук е мястото на таzи тема, zащото се отнася zа българи иzвън страната. Та проблемът е следният- с приятели (всички сме студенти в Германия) искаме да отидем zа една седмица на море в Куба. На http://www.mfa.government.bg/index.php?tid=3&item_id=10514 обаче пише, че: "граждани трябва да кандидатстват за виза само в Посолството на Куба в София".

Звънях в посолството в София и там говорих със секретарката на Консула, тъй като само тя беше там. Според нея, трябвало да отида в България лично, zа да подам молба zа виzа. Иzдаването можело да отнеме между 1 ден и 1 седмица. Това, че съм в Германия и не мога ей така да прескоча zа "между 1 ден и 1 седмица" до София, не я вълнуваше особено и не ми предложи алтернативен вариант...  Naughty Rolling Eyes

Обаче днес един приятел ми каzа, че zа престой от една седмица в Куба, не трябва виzа, ами само някаква туристическа карта.  newsm78 Някой от вас има ли информация по въпроса? Много ще съм благодарна, ако ми кажете от личен или приятелски опит, как точно стои въпроса с Куба и българите в чужбина.

# 1
  • Мнения: 6 390
Нямам инфо по въпроса, но Куба нямат ли посолство и в Германия, най-добре там да разпиташ newsm78

# 2
  • Мнения: 1 393
Остави ги какво пишат на бг страницата, обади се тук и си ги питай на място след като си в Германия:

Embassy of Cuba in Germany
Kennedyallee 22-24 Bad Godesberg
Bonn, Germany

Phone: + 49 228 3090
Fax: + 49 228 309 244



# 3
  • Мнения: 1 329
Точно така , мисля че трябва да питаш в Германия.
Аз лично ходих в Мексико, и визата ми я издаде Мексиканското посолство във Франкфурт, пуснах си документите (паспорт + формуляри) по пощата и след 2 дена пристигна обратно паспорта с визата вътре.
Куба е страхотно място. Дано да успеете да отидете и да си изкарате добре.

# 4
  • Мнения: 7 914
Отиди в посолството на Куба в германия... съсъ всички документи и резервации за екскурзията...аз така съм ходила до Индонезия и Бразилия... никога не съм се връщала до България за визи Peace

# 5
  • Мнения: 5 183
Може биз ависи с какъв статут са в Германия  newsm78
Но все пак и аз съм на мнение, 4е е най-добре да се провери в посолството на Куба там.

# 6
  • Мнения: 3 098
Моя приятелка Ще ходи в Куба на по4ивка,платила е билети,хотел вси4ко.Не ми е казала за такова неЩо,но утре Ще я попитам.

# 7
  • Мнения: 1 959
Аз да ти кажа моя личен опит.Значи като си купихме билетите за Куба това беше 2004г. от туристическата агенция ни казаха че всяка националност има нужда от виза обаче самата агенция организира получаването на тази виза,а тя всъщност е бланка която си попълваш сам.Ние си получихме бланките по пощата и си ги попълнихме в самолета и нямахме никакви проблеми.Виждам,че си от Мюнхен защо не отидеш в българското туристическо бюро което е на Холенцолен/U2/Радилова мисля се казва собственичката тя ще ти даде точна информация пък можеш и да питаш в кое да е бюро.Успех къде ще ходите в Куба.Ние бяхме във Варадейро.

# 8
  • Мнения: 3 423
Добре са те посъветвали, и моя милост си е вземала визи директно от Германия. Понякога дори това, че си тук, може да ти е предимство, така, де, имаш причина да се върнеш. И, хоп, визата ти готова. Айде, и да пиеш по един ром за мен.

# 9
  • Мнения: 369
Благодаря zа отговорите.  Heart Eyes Раzбира се, че ще попитам и в посолството в Германия, но днес е неделя и не работят, а и ми се искаше да раzбера лично от някой, който е ходил по същия начин.

@ Maika: както вече писах в първия пост, всички, които ще ходим, сме студенти.

@ zwezdi4ka: не искаме да рискуваме и да плащаме екскурzията веднага, zащото какво ще стане, ако все пак трябва да се ходи до БГ zа виzа, а ние нямаме време?  Rolling Eyes А и по време на иzпитите ще ни е трудно да се вдигнем до Бон, в Мюнхен Куба няма посолство.

@ Марица: а приятелката ти българка ли е?

@ aniji: вие с българско гражданство ли сте? За германците раzбрах, че могат да пътуват само с такава бланка, но zа българите не zнам. В бюрото ще отидем при първа въzможност, zа Пирин Реиzен става дума, нали? Иначе и ние сме харесали Варадейро. Надявам се, че ще можеш да ми дадеш повече информация, ако успеем да си уредим zаминаването.  Party

@ Liska: zа рома няма проблем, и по повечко ще пийнем, ако трябва.  Crazy Ти zа Куба ли си вzемала виzа от ДЕ?

# 10
  • Мнения: 818
След като живееш в ДЕ и имаш адресна регистрация там,можеш да кандидастваш от Бон.

# 11
  • Мнения: 1 959
Аз съм с БГ гражданство,а мъжът ми е англичанин,но и за двамата беше еднакво.На тебе какво ти казаха от туристическата агенция.Ние бяхме в хотел  Иберостар Бела Коста май така се казваше беше ол инклузив.На място може да поискате да ви приместят във вилите ние така направихме/доплатихме си разбира се/.Кажи какво те интересува по конкретно и ще ти пиша.

# 12
  • Мнения: 3 423
Някога, когато и из Европа пътувахме с визи, съм вземала за Дания например.
За ЮАР и Мозамбик също от Германия.
Това от страницата на нашето министерство е сигурно за граждани, дето са си в БГ. Ти. щом имаш немска виза, се предполага, че пребиваваш на немска територия. Обади се в посолството, дано да са наясно с изискванията си. А не като колегите им в посолството на Лесото, където навремето питах за виза и все ми казваха различни версии, та се наложи да рискувам и да импровизирам по границите им. Laughing

# 13
  • Мнения: 2 825
Ако отидеш в някоя туристическа агенция, те не могат ли да ти изкарат туристическа виза. Би трябвало за тях да е доста по-лесно. А и когато кандидатстват за групова туристическа виза им е доста по-лесно  Peace

# 14
  • Мнения: 7 914
Nataliya ,
 щом сте студенти не знам...ама все пак ми се струва, че е най- добре да се обърнеш към Посолството на Куба в Германия... все ми се струва, че тук има повече информация от колкото в България.. пък и вие ще летите от Германия нали? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт