Учите ли децата си на тарикатлък?

  • 1 713
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 784
Въпросът ми е продиктуван от вчерашна случка в Детският кът.
Калина е върла почитателка на клатушките. Поне веднъж дневно ги посещаваме. Понякога се случва някое дете да иска да се вози с нея, винаги предлагам на родителя да го качи- все пак местата са две, защо да се люлее сама. Понякога се случва родителя да плати за следващата клатушка, понякога-не, здраве да е.
Та вчера Калина се вози и при нея се качи едно момченце. Блъска клатушката, крещя, натиска и своите и нейните бутони, а Калина само гледа стреснато. Качваме се на друга клатушка, пускаме стотинката, а детето пак се качва с нея и пак същата история. Оглеждам се да видя кой е с него- един добре облечен мъж с дебел златен ланец стои и го наблюдава благосклонно. На третата клатушка се обръщам да извадя пари и мярвам, че мъжът ни сочи на детето, един вид "ето, там отидоха, бягай да се качиш при тях". Ей, побеснях! Едно е детето само да върши щуротии, нормално- дете е, а друго- бащата да го подкукоросва да се възползва от другите. Грабнах Калина, отидох при него и му викам:"Като ще го учите на тарикатлък, намерете си други балами", а той, вече зад гърба ми:"Кучка!"
Що да съм кучка, возя детето си, не съм задължена да возя и неговото, още по-малко да търпя да притеснява моето. Ама ме ядоса и размисли. Има ли смисъл да уча детето си на толерантност, ако други учат своите на тарикатлък.? Как ще оцелява ако е овца сред вълци?

# 1
  • Мнения: 1 263
Не рзбрах, защо си допуснала да се качи втория път? Спираш го и му казваш: "изчакай, ей сега свършваме и си ти наред".  Аз така правя, като видя, че детето е по-агресивно и може да изплаши или дори да удари моето. Ми така де Crossing Arms
И не е трябвало така грубо с човека  Naughty. Вместо да го съжалиш, че няма финансови възможности и да му оставиш една монета да повози детето си, ти с лошото... Laughing

# 2
  • Мнения: 17 401
Ох, познато- случвало се  и на мен.  Тарикатите  си чакалят кротко  някой да пусне монетка. ОСтавям детето да се качи, но вътрешно съм бясна.Аз като нямам стотинки, не й позвоявам да се качва при друго дете, освен ако и то не си играе без стотинка.

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ние имаме правило - по едно "забавление" на ден. Така че дребното е правило по едно кръгче, та не сме имали проблеми с нашественици. Ако има друго дете, го каним. Веднъж едно циганче возихме, седи и зяпа отстрани и аз го извиках.
По описанието на таткото, не ми е чудно, че учи детето си на аванта.  Crazy

# 4
  • Мнения: 2 784
Нормално е детето да си иска. И моето се е случвало да се качи при друго дете и родителят да каже:"Оставете го.", понякога съм я оставяла, понякога не, но никога не съм седяла да дебна кой ще пусне стотинка и хоп, да кача моето дете. Още по-малко да му казвам да се качи наготово. Ами не знам защо му позволих да се качи 2 път, предполагам, че очаквах, че бащата ще се намеси. Кой да ти знае, че с тази дебела златна верига бил социално слаб. Mr. Green
Нашият максимум е по 3 клатушки на ден, има дни, в които съвсем успяваме да ги избегнем, ама рядко. Crazy

# 5
  • Мнения: 2 161
Единственото,за което с моля е-след години такива дребни тарикати да не настигнат дъщерите ми.Много са нещата,които ме дразнят,но тарикатлъкът ми е най-ненавистен.

# 6
  • Мнения: 14 654
нагло от страна на бащата, ама ти няма какво да се ядосваш, да си късаш нервите. аз не уча детето си да бъде използвач . когато реша возя някое дете заедно с него, най-често родителят идва и плаща за още едно возене на двете деца. но понякога (ако детето ми е антипатично) не разрешавам да се вози заедно с моето

# 7
  • Мнения: 495
нямам думи за възпитателните методи на таткото #Crazy
още по-малко за обръщението му към теб #Cussing out #2gunfire
отвратна работа Sick
и аз щях да се възмутя Naughty Mr. Green

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Този човек изобщо не осъзнава, че до някое време този тарикатлък ще му се стовари на главата му, че и по-голям от него ще излезе.
На въпроса ти: много ми се е искало поне малко тарикатче да беше детето ми, но тц - будала и половина.
Няма страшно, по-добре с добро да се оправя(но настойчиво), отколкото с лъжа и тарикатсво.

# 9
  • Мнения: 6 206
Ами селските тарикати не падат от небето, бащите им ги учат.
Не се ядоствай, рано или късно всичко си идва на мястото.

# 10
  • Мнения: 3 550
Има ли смисъл да уча детето си на толерантност, ако други учат своите на тарикатлък.? Как ще оцелява ако е овца сред вълци?
Има, разбира се. "Овци" и "вълци" винаги е имало и ще има. И когато ние сме били деца, и сега, и занапред. Първите живеят спокоен, мирен живот. Вторите ги отбягват, изгонват или трябва да треперят за "плячката" си.

# 11
  • Мнения: 5 877
Офф, Василиске, може ли да възпиташ и мойто?

иначе... за клатушките... за какво става въпрос? Не бих се впечатлила чак толкова. Стреснал те е типажът на бащата с ланеца, при приветлив и симпатичен татко надали щеше да обърнеш внимание.
Иначе и аз я пускам понякога при други деца по клатушките, после й давам стотинка да пусне и тя веднъж.  Не си хабя нервите за глупости.

# 12
нямам думи за възпитателните методи на таткото #Crazy
още по-малко за обръщението му към теб #Cussing out #2gunfire
отвратна работа Sick
и аз щях да се възмутя Naughty Mr. Green
И аз Thinking

# 13
  • Мнения: 157
Този пък татко,как може да обижда така!!!Егати!!!Другия път детето му ще нарече така някоя майка или детенце,нооооооооооо нали са тарикати,к'во да ги правиш!!
ПОБЕСНЯХ #Cussing out

# 14
  • Мнения: 6 039
Това ми се случва и на мен, всеки път, когато съм сама. Включително и на въртележката с кончетата. Местата за возене са 3, а монетите пуска само 1. Много се дразня и това обикновено се случва с по-големи деца, над 3годинки.

Общи условия

Активация на акаунт