Как се полагат ... мъртвите

  • 19 374
  • 36
  •   1
Отговори
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Не знам дали темата ми е за този форум, но снощи имахме спор за това как се полагат мъртвите в гроба( аз исках да местя спалнята ). Ако има просветени, моля кажете. Аз мисля, че главата е на юг а краката сочат север, но не съм много сигурна newsm78

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Краката на изток за източно православните, а мисля за католиците на запад.

Бях се объркала - като грейне слънцето осветява лицето на паметника следователно главата е на запад

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 13:06 от dorothy

# 2
  • Мнения: 25 447
Краката са на изток, главата - на запад. Така са нашите гробища.

# 3
  • Мнения: 1 446
Краката са на изток, главата - на запад. Така са нашите гробища.
Peace

# 4
  • Мнения: 1 494
100% е главата на запад. Уж не съм суеверна, но внимавам да не спя с главата на запад. И също се слагат с краката към вратата и затова така също е хубаво да не се спи.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Накъдето е ориентирано гробището, няма да се цепим от групата я.

# 6
  • Мнения: 5 313
Краката са на изток, главата - на запад. Така са нашите гробища.
Peace
Така е.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 865
баба ми и дядо ми са погребани с главите на юг - така са гробовете в тяхната редица, в гробището има и перпендикулярни на техните, а има и завъртени във всички посоки...

а за леглата у дома:
нашата спалня сега е с главите ни на изток, но допреди два месеца беше с главите на север.
на виктория възглавницата е на изток, а габриела спи в обратната посока.
в стаята за гости леглото беше ориентирано в посока изток-запад, но аз миналата седмица размествах и сега е в посока север-юг, пък гостите да си лягат както искат.

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 844
Във всички гробища, които съм ходила гробовете са ориентирани изток - запад, като главите са на запад.

# 9
  • Мнения: 6 155
Главата - запад, краката - изток.

# 10
  • Мнения: 8 505
Главата - запад, краката - изток.

Аха,така Peace

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Накъдето е ориентирано гробището, няма да се цепим от групата я.

мдам, точно така си е....
наскоро се убедих, какво означават думите ти и на практика  Confused

А за у дома никога не съм се замисляла на къде спя. Thinking

# 12
  • София
  • Мнения: 3 960
на Централните софийски могат да се видят всякакви ориентации...При тая липса на места...На Бакърена също....

Много понеделнишка тема сте отворили. Sick

# 13
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Мира, вярно е че темата е  Sick ама аз вече тотално се сбърках. В момента спим точно както умрелите Sick главата на запад, да ам според фън шуй трядва да спя точно така. Е кое е по правилно? #Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 3 960
Мира, вярно е че темата е  Sick ама аз вече тотално се сбърках. В момента спим точно както умрелите Sick главата на запад, да ам според фън шуй трядва да спя точно така. Е кое е по правилно? #Crazy

Добре де, ама зле ли ти е, неудобно ли ти е, търсене ли ти е? Ако да, ми размествайте, какво чакате! При нас краката сочат на запад, правилно, неправилно, няма мърдане.

Общи условия

Активация на акаунт