Разочарована съм от 1-та почивка с детето

  • 5 168
  • 79
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 339
Мами, чела съм тук много мнения на майки, прекарали страхотни почивки и с по-малки деца.
Та решихме и ние да отидем с дребоса.

Първо решихме предварителна проверка за 1 вечер на планина преди морето. И добре , че го направихме. Ужас ви казвам.
Малкия не спря да хленчи и мрънка. Плака, сърди се, не иска да яде, вдигнахме хотела на балон и сутринта на скорост се прибрахме. Влязохме у нас и нашичкият се ухили. Нищо му нямаше вече.

Не знам на какво се дължи това. От малък е все на колата и го мъкнем по роднини и познати, контактен  е, не е свикнал само с нас.

Беше болен в седмицата преди да заминем, дали пък не е бил отпаднал още или какво не знам. Мислехме да го заведем през септември до моерто, но вече съвсем сеиозно се замислям дали да го правим. Ако този цирк се повтори и там няма смисъл. Той буквално се мъчеше, толкова беше неспокоен и нервен.

Споделете моля, ако сте имали подобен проблем, на какво се дължи...как да го рпеодолеем...
Благодаря !

# 1
  • Мнения: 5 370
Аз Станислав тази година не го заведох на море. При него всяка смяна на обстановката поне до момента води до силни емоции....и нежелание по никакъв начин да се пусне от мен.
Иначе също е контактен, закача се, смее се-но-явно му идва в повече смяната и на обстановка+наличието на нови лица. Преди няколко месеца по същия начин орева през нощта къщата на майка ми-а няма да ви казвам тя в какъв транс изпадна, че детенце е болно, щом плаче през нощта.
Та....още тогава реших-морето-минимум от догодина.

# 2
  • Мнения: 495
не знам за почивка, нашият е на 1,5 г. и даже до свекитата не можем да отидем
почва се с рева още от стълбите, нито яде, нито спи там.....

# 3
  • Мнения: 6 472
Лично мое мнение си е че преди да стане на 2 години няма да тръгна с дребното на море. Първо тя драйфа много в кола, второ става хипер нервна, като я заведа на друго място. Каката беше същата и ми отрови живота една година. Има си деца и деца. Моите са от тези, които не стават за дълъг път и почивка, като са малки. Водех ги на вилата, ходим на минерален басеин и т.н., но дълъг път не Naughty

# 4
  • Мнения: 694
Заводехме я на море миналата година.Остана доста впечатлена, особено от морето. Мен също ме беше много страх от промяната и как ще и се отрази. Може би стреса беше по-малък защото докато ни настанят седяхме на басейна на хотела и това и се видя доста вълнуващо.
Според мен не трябва да се лишите от морето, а и за един ден ще си намери забавление и ще му хареса.

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Не съм имала проблеми с детето през почивката. Миналото лято синът ми беше на година и половина и доста добре понесе пътуването - около 600 км ги минахме за два дена с почивка за приспиване, за да не натоварваме детето. Никак не ми се иска да се разделям с него и мисля, че поне през почивката мога да му обърна повече внимание. Новата обстановка не му пречи и се чувства като у дома си - пипа навсякъде  Mr. Green. Още от съвсем малък - беше към 6-месече го заведохме с нас за 2-3 дни на планина близо до нашия град и от тогава е навсякъде с нас, когато пътуваме.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 866
моите деца са от вида "куфар" - чувстват се чудесно да пътуват, да сменят обстановката, да посещават нови места. от 4-месечни са с нас на море, а и преди това доста сме ги разнасяли извън софия. никакви грижи. даже на почивка с децата ми е по-лесно, отколкото у дома.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами до детенце си е явно - трябва да го опознаеш.Ние заведохме Ники на море на годинка.Държа се точно както си се държи и вкъщи.И на него дългият път с кола не му понася, но почивката на ново място - да Peace

# 8
  • Мнения: 2 751
До дете е.
Калоян миналата година се скъса да мрънка първите 4-5 дена. Страх го беше от морето, от всичко наоколо. После свикна, но пък му разстеше кучешки зъб  newsm78
Но някои деца се адаптират веднага и без проблем.

# 9
Ние ходихме миналата година за пръв път с Жорко (на 2,5 г.), първите дни бяха ужасни, но след това всичко утихна и си изкарахме чудесно.
Пожелавам ви следващия път да бъде всичко тихо и мирно, без проблеми.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 383
И нашата първа почивка мина по подобен начин! Гери не се чувства добре на непознати места! При нас времето за хранене беше кошмар - не искаше да яде изобщо. Беше я страх от другите деца и не искаше да си играе с тях. Мислех, че ще и хареса, а то ..... Кошмар! Тогава беше на 2г.

# 11
  • Мнения: 4 965
Според детето е (и аз да повторя другите).
Засега, не сме ходили с децата някъде за по-дълго от 3-4 дни, но почти всяка (да не кажа всяка) седмица сме някъде извън къщи. Съботата или неделята, а често и двата дни сме ту на вилата, ту някъде по екскурзии, пикници, хотели в други градове и т.н. (предимно планина - на море мисля да ги заведа чак на 3-4 г., но пък ходим на "малкото море" Панчарево и не изпитват страх или нещо друго, дори напротив). За повече дни сме ходили до Сливен на гости у роднини. Поведението им е съвсем същото като у дома. Единствено понякога са превъзбудени и не искат да легнат да спят следобед - тогава ги оставям да се наиграят и да се изморят. В колата се возят без проблем (всъщност, на мен ми става зле) и си играят, гледат наоколо и само Криси понякога мрънка като види някой голям камион близо до нашата кола. Дори в почивните дни, още щом видят баща си у дома, започват да дават зор да ходим "на колата".
За мен по-скоро ще има проблем, като отидем с мъжа ми сами на морето - планираме да заминем в петък за 1 седмица, а нашите да се преместят вкъщи и да гледат децата. Само дето с децата се разделяме рядко (почти винаги са с нас) или пък сами ходим някъде максимум за 2-3 дни, та не знам дали няма да ни търсят и да плачат  newsm78.
Дори в началото на септември планирам да ходя за 1 седмица до Сливен - сама с децата и после ще споделям емоции  Sunglasses.

# 12
  • София
  • Мнения: 830
А добрутро! С деца на море -НЕ. Като пораснат. Боян беше на 3 и малко и тогава го заведохме на море. Как не съм почнала да пера на ръка напикани гащи, без елементарни условия.  SickЕгати почивката.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 823
Първото море на Ели беше,като беше на 7 месеца.Бяхме там месец и половина.В началото беше мрънкаща,но бързо си мина на обичайното поведение.Миналата година,когато беше на 1,5-6м. пак я заведох,бяхме за 2 месеца,не съм усетила да е по-различно поведението и.Сега предстои пак да ходим,но вече е по-голямка и още отсега я подготвям за морето и как ще прави цап-цап във водата.Предполагам,че и е до детенце,но си мисля,че дори да е по-капризно детенцето в началото,бързо ще свикне на морския въздух и прохладата.Още повече ,че мама и тати са до него.А и така се калява детенцето откъм различни места и срещи с непознати.Може би си струва да рискувате. Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 4 866
А добрутро! С деца на море -НЕ. Като пораснат. Боян беше на 3 и малко и тогава го заведохме на море. Как не съм почнала да пера на ръка напикани гащи, без елементарни условия.  SickЕгати почивката.
това пък защо? или са с памперси, или ходят в тоалетната като всеки от нас. и защо ходиш на места, където липсват "елементарни условия"?
аз ходя на почивка именно за да не пера, чистя и готвя десетина дни.

Общи условия

Активация на акаунт