Отговори
  • Мнения: 5 370
Момичета, положението с мене е зле.
От снощи имам разстройство, а както си и седях така, внезапно ме заболяха де що има мускулчета, кокали, глава.....ужас. ooooh! През нощта усетих, че имам и Т, но нямах сили да ставам и да меря, май сама си е отшумяла.
Въпросът е, че се страхувам да не заразя дребо и се чудя какво да пия, за да пресека отведнъж....
Кажете, моля. Sad

# 1
  • Мнения: 1 187
Вирусът е доста заразен! Единствения плюс е, че бързо отшумява. Ако имаш възможност прати за ден-два дечко при някоя баба и се отдели от него. Пий Ентерол или Смекта поне по 2 прахчета на ден. Малко и диета ще е необходима - само препечени филийки с обезсолено сирене, ориз и като изключение банан и сварен картоф. Пий много вода, за да не се обезводниш. И дано бързо да оздравееш. При нас стана верижна реакция - каката донесе вируса от яслата, след това се зарази бебето, после пък аз. Само мъжът ми се опази. Но пък се зарази бабата, тя пренесе към братовчеда, от братовчеда другата баба, после бременната ми братовчедка и мъжът й. Ужас е просто....  ooooh! Хапвай и лимони. За друго не се сещам. От хапчета файда няма. С тях и без тях вируса трае около 3 дни. Бързо оздавяване  Flowers Four Leaf Clover

# 2
  • Мнения: 5 370
Вирусът е доста заразен! Единствения плюс е, че бързо отшумява. Ако имаш възможност прати за ден-два дечко при някоя баба и се отдели от него. Пий Ентерол или Смекта поне по 2 прахчета на ден. Малко и диета ще е необходима - само препечени филийки с обезсолено сирене, ориз и като изключение банан и сварен картоф. Пий много вода, за да не се обезводниш. И дано бързо да оздравееш. При нас стана верижна реакция - каката донесе вируса от яслата, след това се зарази бебето, после пък аз. Само мъжът ми се опази. Но пък се зарази бабата, тя пренесе към братовчеда, от братовчеда другата баба, после бременната ми братовчедка и мъжът й. Ужас е просто....  ooooh! Хапвай и лимони. За друго не се сещам. От хапчета файда няма. С тях и без тях вируса трае около 3 дни. Бързо оздавяване  Flowers Four Leaf Clover
Мило Кламерче, проблемът е, че нашата мила баба заминава на планова почивка за една седмица.....точно днес. Няма как да отложи, защото и тя има право на отдих....а преди това ние с татето бяхме на море и тя гледа дребко.
Ей сега ще отпердаша към аптеката.....
А утре ще го връча на бъдещата гледачка.....то може дотогава и да ми се е разминало. Praynig

# 3
  • Мнения: 495
"Фервекс" няма ли да помогне
аз така пресичам де що има вирус по мене

# 4
  • Мнения: 5 370
"Фервекс" няма ли да помогне
аз така пресичам де що има вирус по мене
Пих го снощи........освен, че ме успа на момента, друго май не се получи.
И висока Т си имах през нощта. ooooh!

# 5
  • Мнения: 423
Лично при мен тежката артилерия при разтройство е прясно изцеден сок от лимон - пресича ме от раз. За по-сигурно или когато положението е много тежко пия 3 - 4 пъти през деня (обаче понякога след толкова много сок се е получавала противоположната ситуация  Simple Smile)

# 6
  • Мнения: 959
Тази година пробвах две нови лекарства-Лопедиум и Бисмутаналбин след,като нищо друго не помагаше.

# 7
Edna lajichka nisheste v malko voda, garantiran rezultat, pri men detence go prihvana no s povrastane...spravihme se za 5-6 chasa s homeopatichnite svestichki Voshemeel ili nesto takova beshe

# 8
  • Мнения: 1 425
Тази година пробвах две нови лекарства-Лопедиум и Бисмутаналбин след,като нищо друго не помагаше.

"Лопедиум" и аз пих и да те кажа на момента ме пресече Peace Peace Peace.Е нищо ,че после два дни бях "бетон",но ми помогна много.Обаче първо се консултирай с лекар/задължително/.Бързо оздравяване ти пожелавам!!!!  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Лично при мен тежката артилерия при разтройство е прясно изцеден сок от лимон - пресича ме от раз. За по-сигурно или когато положението е много тежко пия 3 - 4 пъти през деня (обаче понякога след толкова много сок се е получавала противоположната ситуация  Simple Smile)

И при мен това е най-ефикасно, пък е и полезно - витамин С.

# 10
  • Мнения: 2 731
Пробвай с Имодиум

# 11
  • Мнения: 208
аз мисля, че имодиум е подобно на лопедиум (със сходно действие са). Вземала съм лопедиум, след изхождане - по 2 капсули наведнъж - пресича веднага. плюс по 2 прахчета смекта на ден.
ако има повторение на изхожданията - пак 2 капс. лопедиум, но обикновено ми се разминава само с по 2 капс. лопедиум, най- много и на втория ден да взема.

Успех! оправай се бързо!

# 12
  • Мнения: 2 237
Мила,много неприятно ! Sad Дано скоро се оправиш Praynig
Аз ти препоръчвам Имодиум,вземи от дъвчащия.Също така помагат и добрите стари дренки,както и чай от шипки.Наистина временно се сложи на една диетка.И си почивай повечко /ако е възможно де/Ако ти е много зле иди и на лекар.
Стискам палци да оздравееш бързо,искаме си здрава ДЕПЕШАР-чица !

# 13
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Шаркчице, ако все още не си се оправила, пробвай моя метод. Аз го изкарах тоя вирус и е наистина много гаден. Малката ни изпозарази, та всички минахме по реда си, но аз и детето бяхме в най-тежко състояние. При нас обаче бе комбиниран и с неистово повръщане, та приятели-лекари помогнаха.
Срещу повръщането, ако ти се появи, изпиваш цяла ампула деган. Вечерта отново изпиваш втора ампула. За разстройството помага единствено сулфагванидин, задължително повторен след няколко часа. Смектата се оказа твърде слаба. Има и още един вариант, но той действа по-бавно - изпиваш смес от по една чаена лъжичка вода, оцет и сол. Много е гадно, но действа. Обаче в този случай става бавно. Сулфагвадинидът е по-силен и по-бърз.
Непременно успоредно с това вземай комбинирания натриев цитрат  (сироп, в който има и глюкоза - срещу обезводняване) или изпий една банка глюкоза плюс една банка натриев хлорид - пак срещу обезводняване.
Наблягай на препечения хляб като храна и временно забрави плодовете и пресните зеленчуци.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Това, че ще пресечеш разстройството, не значи, че ще пресечеш и вируса, нали  newsm78 А Фервекс и разните му противопростудни истории едва ли ще ти помогнат, не си товари организма и с тях. Пий сок от дренки и чай от кора на нар ( бабини рецепти, които действат безотказно!).

Общи условия

Активация на акаунт