Цигарите!Кога трябва да се спрат?

  • 6 669
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
[/s
Здравейте!
Искам да поставя на обсъждане следната тема.Чувала съм доста различни мнения относно цигарите.Трябва да се спрат или не трябва когато искате да имате дете?
Знам ,че пушенето е вредно,но пушим и доста е трудно да се откаже човек.
Та!Ако искаш да имаш дете трябва ли предварително да се откажеш от пушенето? ::

# 1
  • Мнения: 7 716
Виж, аз опитвам да забременея от две години и четири месеца. Ако трябваше да спирам цигарите и както нищо не става сигурно щях да се побъркам.
Така че, цигарите се спират след положителен тест за бременност.
И прекаленият светец не е Богу драг.

P.S. Друг е въпросът, че аз никога не съм пушила. Laughing

# 2
  • Мнения: 1 925
Здравей !
Като начало е добре да погледнеш закованите теми, там има често обсъждани теми, между които е този въпрос.
Това, което аз съм чела и знам е : Да, желателно е да се откажат цигарите, както от жената, така и от мъжа, поне 6 месеца преди опитите, за да може организма да се изчисти поне малко. Това е и препоръка и от моя лекар. Аз не пуша, но мъжа ми пушеше. Вече не пуши от 10 месеца. Сигурно е трудно да се откажат цигарите, но мисля че желанието за бебе и възможноста то да има проблеми, защото не си могъл да откажеш цигарите трябва да е водещо в това решение.  Peace
Позрави !

# 3
  • Мнения: 2 825
Абе, то е хубаво да се спрат веднага - без значение има ли бебе или не  Wink

Не е гаранция, че ако ги спреш ще забременееш бързо, както и обратното. Има жени, които пушат по време на бременността и раждат здрави деца, има и такива, които през живота си не са пипвали цигара  и имат проблеми. За мене е по-важно да се спрат при установяване на бременност - тогава не тровим само себе си !
Има доста теми по въпроса, ако искаш потърси ги.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 701
Аз спрях цигарите в деня в който видях положителния тест. Стана от самосебе си. Не знам как! По принцип пуша по много, но в момента в който разбрах за малкото нещо в мен ми се отврати. И за миг не съм страдала от никотинов глад от тогава. Просто се променят приоритетите според мен. Simple Smile
Има майки които пушат през цялата си бременност, но по малко. Една-две цигари на ден. Чувстват се добре така. Мисля че е индивидуално. Ще го усетиш сама! Simple Smile

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
От 11-ти клас съм пушачка...никога не съм ги отказвала. Отказах ги в момента в който видях положителния тест та до ден днешен.
Но съм чела, че цигарите влияят ужсно много в отрицателна насока на яйцниците пък да не говорим за сперматозоодите.
Всеки сам решава за себе си Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 825
Аз спрях цигарите в деня в който видях положителния тест. Стана от самосебе си. Не знам как! По принцип пуша по много, но в момента в който разбрах за малкото нещо в мен ми се отврати. И за миг не съм страдала от никотинов глад от тогава....

Мисля че това се дължи на майчиния инстинкт  Simple Smile И при мене така се получи. Просто подсъзнателно започваш да се пазиш от всичко вредно за бебето

# 7
  • Мнения: 1 419
Не чакай да видиш двете чертички - спирай ги веднага - и да не забременнеш скоро, отровата си е отрова.

Оделен въпрос е колко е трудно! За трети път се опитвам да ги спра - този път надявам се завинаги. Не забраввяй, че всичко е психика  Grinning

# 8
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Аз съм ги спряла т момента в който решихме да бебеправим, тоест от 9 месеца и се чувствам спокойна, че всичко с  гадините приключи успешно...

# 9
  • Мнения: 112
Цигари според мен се спират САМО когато човек е психически стабилен и готов. Ако има проблем със забременяването, това натоварва много психиката и на двамата бебеправещи и ако за капак се спрат цигарите насила, става още по-лошо. Най-добре е първоначално да се намалят, а при двете така бленувани чертички да се спрат. Хъм... много лошо нещо са цигарите, спор няма!!! Но дори и лекари препоръчват да не се спират рязко от редовните пушачи - стреса е много голям Wink

Спирайте ги навреме и спокойно... Намерете някой който да е до вас и да ви подкрепя (ако може и пример да дава - още по-добре)

  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 019
колкото може6 по рано

# 11
  • Мнения: 2 120
Аз съм пушач, отдавна. Цигарите спрях, когато разбрах, че съм забременяла, гадеше ми се от тях или по-простичко - не ми се пушеха. След аборта си пропуших отново. Ако трябва да ги спирам заради бебе, преди да видя + резултат ще се побъркам още повече, а мисля, че съм достатъчно луднала.
Моята най-добра приятелка роди в Париж, там си  изкара и бременността. Лекарите и бяха казали, че ако ги спре рязко само ще изнерви плода. Това при положение, че не ти става лошо от тютюна.
Питах моя лекар дали цигарите не са причина за дългите ми опити на бебешкия фронт. Отговорът му беше-`Ако е така, тези, които НЕ искат деца ще пушат по 5 кутии на ден`.

# 12
  • Мнения: 1 420
Ако имаш воля най-добре е да се опиташ да ги спреш още сега - хем по-добре за теб,а и за бъдещото ти бебче.  Wink Иначе ако не можеш сега, то при положителен тест - обезателно !!

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...-`Ако е така, тези, които НЕ искат деца ще пушат по 5 кутии на ден`.

твърде интересен отговор за медик  Thinking

По Темата - отровата си е отрова, бе казала някъде някоя дама по-нагоре! Подкрепям  Peace

# 14
  • Мнения: 270
Аз спрях цигарите в деня в който видях положителния тест. Стана от самосебе си. Не знам как! По принцип пуша по много, но в момента в който разбрах за малкото нещо в мен ми се отврати. И за миг не съм страдала от никотинов глад от тогава. Просто се променят приоритетите според мен. Simple Smile

все едно аз съм го писала! Peace с разликата, че аз не пушех по много, но достатъчно!
успех във всичките начинания!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт