Писмо покана

  • 1 380
  • 3
  •   1
Отговори
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Здравейте на всички !  Hug
Надявам се да можете да ми помогнете. Някоя от вас мами в чужбина, пращала ли е писмо покана ( Invitation Letter ) на чужденец за България?
Моя мъж ( с когото все още нямаме брак ) трябва да дойде в България, но е пресрочил времето си за престой тук и му трябва виза. Той е американски гражданин, но има дете българче, адресна регистрация тук и копие на акта за раждане на малкия.
Нямам си и на идея какво представлява тази покана, но казаха че трябва да му пратя...Другото е че незнам как се пише - дали е в свободен текст или вид формуляр? Ако е формуляр, от къде да го получа?
И последния проблем е , че моя мъж дори не е в Щатите сега...а в Ямайка  Confused
Какво да правя? Помогнете ми преди съвсем да полудея  Sick
Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 872
Ние сме изпращали покана от Белгия на български граждани, миналата година майка ми и сестра ми със семейството й ни идваха на гости.
Тук поканата е формуляр и се взема от кметството, попълва се, подписва се и се поставят марки и печати от общината. В България дали е същото, не знам, но моя съвет е да попиташ в кметството или общината.
Успех  Hug

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 099
И аз някакъв формуляр попълвах преди...10 години newsm78 в общината по местоживеене.
Защо не звъннеш там където ти е адресната регистрация, да попиташ за по-сигурно? Или в РДВР?

# 3
  • Мнения: 927
Отиди в общината и те ще ти обяснят как става. Аз като правя покана за мъжа ми ми искат копие от неговия паспорт и моята лична карта. Те попълват необходимите им данни във фомуляр, след това го изпращат в полицията и като получат одобрение от там, ти дават поканата.

Общи условия

Активация на акаунт