Лагер на море

  • 755
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 310
Здравейте!
В нашето семейство възникна следния проблем. Снощи изпратихме сестра ми / на 13г - 7 клас / на лагер на Царево, организиран от училището. Тъй като нямаше желаещи от нейния клас, а тя много искаше да отиде, избрахме на посоки от предложените смени, като учителката ни убеждаваше, че няма проблем, защото има много желаещи. И така, познайте каква беше изненадата ни когато снощи, изпращайки я на гарата, видяхме групата от ученици. С изключение на сестра ми и едно момченце на нейната възраст, всички бяха 9-10 клас, тоест по-скоро по-подходящи за лагер с мен / аз съм 12 клас /. Мама тотално се шашна и случайно намери из родителите своя съученичка и така запознахме сестра ми с момичето/10 клас/. Не искам да си припомням как погледна сестра и сякаш казваше - с това бебе ли искаш да ме запознаеш? Изпратихме я и уж си поговорих с нея да не се притеснява, че ще си намери дружки и че ще й е хубаво и тя се поуспокои. Преди малко ми звънна и каза че са се настанили и всичко било наред само дето всички отишли на плаж без нея! И аз питам как така? А тя - ми учителката ме сложи в една стая с нея и аз не разбрах кога момичетата/тези, с които се е запознала в купето/ са отишли на плаж. Направо си проплака докато ми го каза. Съответно се чувствала ужасно и сякаш е изолирана. Поговорихме още малко и и обещах пак да се обадя.

Та въпросът ми е какво да правя? Как да и помогна в ситуацията? Мама иска да се обадим на учителката да я заведе на плаж /странно решение по мое мнение/, тати спи и още не е в час със ситуацията, аз съм сама и се надявам с помощта на форума...

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
по лагерите не ходят ли всички заедно на плаж? поне по мое време беше така...

# 2
  • Мнения: 310
Не и когато учителката не иска самата тя да ходи.

# 3
  • Мнения: 7 831
Според мен нищо не можеш да направиш. Не може да искаш да я натрапиш на по-големите и те да са доволни, а и това си е отговорност, с която не е сигурно как ще се справят. Щом е настояла да отиде сега ще се наложи да се справи със ситуацията, тя не е бебе, не я подценявай.
 Peace

# 4
  • Мнения: 83
Тъй като сестра ти май е най-малка там,или поне е по-малка от другите-Я по-добре да си седи с учителката.Знам,че ще й е тъпо,но това е само първия ден все пак,може довечера да се поопознаят и утре да я извикат с тях,евентуално Peace

# 5
  • Мнения: 7 362
                      Не познавам сестра ти,но аз моите деца съм ги изпращала даже в чужбина с по-големи от тях и изрично съм подчертавала пред учителите,че не трябва да ги третират като "малки".Познавах добре децата си и знаех,че прекрасно ще се впишат и при няколко години по-големи "каки и батковци".Като я е отделила с нея в стая учителката я е отделила и от децата в лагера.Да не говоря за притеснението на самото дете в една стая с нея.Хайде бе,аз съм по-стара от вас и все още си спомням колко гадно беше като някой учител те вземе при него в стаята.Нима сте забравили и детските лудории и как се пазехме от учителите,излизайки през прозорците.Тя сестра ти по-скоро плаче "от късмета си" да дели една стая с учител.И какво значи " когато на учителката не и се ходи на плаж"?Значи ли ,че сестра ти ще си седи целия лагер в стаята?
                     Аз ако съм на майка ти на мястото веднага бих разговаряла с учителката да постави детето ми при другите.3-4 години не са чак такава ОГРОМНА разлика,че "да им се окачи на врата".Седмокласник спокойно може да се оправи в тази ситуация,а който не може той няма да може и на 100 години.  bouquet

# 6
  • Мнения: 310

  ......         Като я е отделила с нея в стая учителката я е отделила и от децата в лагера.Да не говоря за притеснението на самото дете в една стая с нея. .....

Именно това и на мен ми се стори най-големия проблем. Сега говорих с нея и всичко и се вижда по-добре. Съжалява, че е с учителката, но поне знае защо е така. Племенничката й е дошла днес и е на нейната възраст и ще са заедно - затова са в една стая. Изглежда след първоначалния стрес от ситуцията се е поуспокоила и следобеда е отишла на плаж с останалите. Надявам се, че напрежението е отминало.

# 7
  • Мнения: 1 264
Добре де учителката като си е в стаята кой отговаря за децата на плажа ?

# 8
  • Мнения: 310
Добре де учителката като си е в стаята кой отговаря за децата на плажа ?

Ами децата се грижат сами за себе си.  #Cussing out Очевидно  #2gunfire
Иначе наистина съм я подценила. Днес по телефона се смееше и каза че и е супер добре и смятам да спра с постоянния телефонен тормоз от моя страна....

Общи условия

Активация на акаунт