Ниско кръвно

  • 1 582
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте, аз съм нова тук Simple Smile.
Бременна съм в 10 седмица. От около седмица започна около обяд да ми пада кръвното. Вчера си го мерих и беше 90/59. На вас случвало ли ви се е такова нещо? На работа съм и направо ми идва да легна на земята  Laughing. Никога до сега не съм имала ниско кръвно.

# 1
  • Мнения: 417
Здравей,и аз съм нова тук.При първата ми бременност имах такъв проблем.Така се научих да пия кафе.Казват,че не трябва да прекаляваш с кафето ,но 1 на ден мисля,че не вреди.

# 2
  • Мнения: 962
Здравей!И добре дошла сред нас  Hug
Аз изкарах цялата бременност с ниско кръвно пийвах си по 1 кафе и така до края и сега съм с ниско кръвно 90-60

# 3
  • Мнения: 66
Ами на мен ми се гади постоянно  Sad. И като си помисля за кафе... Sick

# 4
  • Мнения: 418
И аз съм с ниско кръвно по принцип-100/70 или 90/60, но това не ми е проблем.Определено кафето ще ти помогне без да се прекалява.

# 5
  • София
  • Мнения: 721
Добре дошла, irina и лека бременост!

Ето ти няколко скорошни темички по този въпрос. Много бременни са с този проблем, не се притеснявай - свиква се  Wink

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107573.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68586.0

Аз лично (със 70/50!) се справям със солен айрян (на Данон за пиене - действа безотказно!) и кока кола. Сутрин пия фрапе, защото от топлото кафе ми се гади. Също и много течности, но това сигурно си го знаеш.

Успех!

# 6
  • Мнения: 495
жегите благоприятстват падане на кръвното
моето винаги е било 90/60 + ниска кръвна захар, което в превод значи, че почти цял ден ходя като цапната с мокър парцал
пий много течности, кока-кола и кафе не са препоръчителни за бебчо заради кофеина
за успокоение - високото кръвно е много по-опасно

# 7
  • Мнения: 216
Ниското кръвно е съвсем нормално за бременната жена.И аз сам с кръвно 90/60 в на4алото имах силно главоболие,но после организма се адаптира.Пий кафенце и кола. newsm10

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 709
По принцип съм си с ниско кръвно, та през двете ми бременности това беше най-големият ми проблем. Доктора тогава ми казваше, че сега ми се е паднало да пия коли и кафета, да ям шоколад без проблем. Но когато гореизброените не помагаха лапвах една чаена лъжичка сол и след нея една кофичка кисело мляко. Правилото беше да се пият повече течности и де се яде повече солено, за да може солта да задържа течностите в организма.
Пожелавам ти лека бременност и не се шашкай   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 117
И аз съм с ниско кръвно по принцип- 90/60. През първата бременност имах кръвно 80/45 и само дето не умрях. Да уточня , че тогава не пиех кафе.
Сега от кафето ми се повдига,но дори и половин чашка да изпия ми действа добре, а айряна с много сол е направо елексир за ниското кръвно Peace

# 10
  • Мнения: 65
Аз по принцип съм с 90/60. Първият път като забременях и на мен ми се гадеше от кафето в началото. Бях чела, че не е хубаво да се пие и престанах да пия кафе. Обаче ми се появи силно главоболие и разбрах, че без него не мога. Сега пак съм бременна и без кафе сутрин и следобед не минавам, защото главоболието ми не минава без хапчета, което е по-лошия случай. Иначе айрянът със сол е много добро средство, както и кока-кола и шоколад. Хапвай шоколад него поне не го дават да вреди на нищо плюс това пише, че съдържал желязо. Ако не се справиш защо не си поискаш болничен - кога друг път ако не сега ще ти трябва най-много.

# 11
  • Мнения: 66
Благодаря за отговорите ви. След като изчетох всичко си взех едно капучино и сега си го пийвам дано да помогне. Благодаря на всички  Hug.

# 12
  • Мнения: 811
ами само да допълня,че може и компот да си пийваш Peace

# 13
  • Мнения: 3 356
И аз бях с ниско кръвно и ми ставаше още по-лошо сутрин  Sick
Пиех си кафе (трета цедка) всяка божа сутрин + горещ душ-иначе абсурд да стигна до работата.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 243
И аз така се спасявах- по едно кафе сутрин и после при нужда- солен айрян. Повече от 70 на 90 не успях да си кача кръвното. И да не съм бременна, пак съм с такова ( ама поне сега се наливам с кафе)  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт