Водите ли дневник на бебо??

  • 1 819
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 962
Какво вписвате в него?И как сте си го подредили?А имали дневник който мога да си го изтегля и да си го попълвам в компа?А и да е на Бъл.език  newsm78

# 1
  • Мнения: 5 577
Мне ...  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 407
В бебешките магазини и в книжарниците продават много сладки бебешки дневници,които са с много картинки и са оформени нещо като въпросници.Има място и за снимки.На ме те най-много ми харесват.Имала съм и един на комп,но беше на английски!

# 3
  • Мнения: 14 133
Аз си водех, като ползах за целта един голям бележник. В него описвах всички негови първи неща- движения, звуци, думички и подобни.... Сигурно има и компютърен вариант. Пусни някоя търсачка.

# 4
  • Мнения: 4 965
Първите 1-2 месеца писах разни дребни неща в един бележник (особено този 1 месец в болницата, когато си запълвах времето и бях още супер ентусиазирана). В началото правех и много снимки.
Сега вече - не. Записвам разни много важни неща (първи крачки, първо зъбче, първи дутски купон, първа среща с морето/планината и т.н.) и толкова.
От възрастта до 1 г. имат около 1000 снимки, а от последната година едва 100-тина.
По-важно от писането е прекараното с децата ми време и преживените емоции - те остават в спомените ми, а за децата надали ще са чак толкова интересни някой ден.
Преди години четох моя бебешки дневник и ми беше много странно и смешно какви неща са вълнували майка ми. Когато родих, ме вълнуваха същите неща. Дано някой ден моите момиченца се вълнуват от същите "смешни" неща.
 Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 3 249
Ами аз все още не съм родила, но си водя дневник на бременността - кога на какви прегледи съм била, какво съм усещала, какво ми е изписано, снимките от ехографа...

Преди време намерих дневникът, който мама си е водила за мен. Първоначално са само данни - тегло, размери, изследвания и ваксини. После следват нови умения, накрая - думи. С глас съм се смяла на проговарящото си "аз", защото мама беше направила речник с казаното от мен и истинското му значение, например "Какво правиш?" - "Геда ната" (Гледам луната) и т.н.

Смятам живот и здраве и аз да си водя подобни записки, сигурно един ден ще му е интересно пък и на мен да си припомням!  Peace

# 6
  • Мнения: 1 272
Продават по книжарниците и детските магазини книжка - Моят първи дневник, мисля че се казва. Аз лично ползвам една руска книжка, в която попълвам разни важни за мен нещица, свързани с бебка!

# 7
  • Мнения: 156
Да  използваме  на  издателска  къща  "Хермес" -Моят  първи  албум-  от  раждането  до  първия  учебен  ден

# 8
  • Мнения: 5 647
Водих тъкв дневник до към втората година. Май се казваше " Моят първи бебешки дневник" или нещо подобно, в розово с мечета отпред. Дневничето е много хубаво, защото вътре се описват много неща, свързани с раждането и отглеждането на бебето.

# 9
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Не водя дневник в смисъл на някаква отчетност или споменник.

Но правя много снимки.

Също така започнах да записвам (изразително) интересни случки, лудории, реплики, които са ни направили впечатление или са ни разсмели. Не записвам всеки ден, но са много мил спомен.

# 10
  • Мнения: 1 165
Аз си купих този на издателство Фют-много ми хареса.Има място за косичката,пъпчето,отпечатък от крачето и ръчичката,родословно дърво и т.н. и т.н. Peace

# 11
  • Мнения: 271
нашият е ,,моят бебешки дневник'' и е много интересен.има и място за снимки.купих го от едно фото за 20 лв.

# 12
  • Мнения: 1 182
И на двете ми слънчица съм купила "Моят първи албум"-на издателство Хермес.Струва 15 лв. и е страхотен-има място и за снимки.Много ми харесват.Те са до 1 клас.А има и дневник до 1 годинка. Hug

# 13
  • Мнения: 748
не. само най-важните неща записвам.
от началото се опитах да водя дневник, ама пусти мързел.. Embarassed сега покрай захранването пак си записвам разни неща, ама и то ще е до време сигурно.
имам и от тези бебешки дневници - "моя първи бебешки дневник" или както там се казваше,  newsm78 ама не съм го започнала още. малко ми идва непрактичен като не мога да сложа цяла директория от примерно 200MB снимки от даден месец  Wink
имаше една тема с линк за демо версия на дневник, ама на английски, а и демото е доста орязано: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=84031.0
на български няма или поне аз не знам да има.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 765
http://www.download.bg/index.php?cls=program&mtd=default&id=24952
Виж тази програма, може да ти свърши работа, но е платена. Имаше и безплатна подобна, но сега не сещам как се казваше. Rolling Eyes

Водих си дневник до годинката и на двете. После все по-рядко.
По-важно от писането е прекараното с децата ми време и преживените емоции - те остават в спомените ми, а за децата надали ще са чак толкова интересни някой ден.
 
И аз мисля така.

Общи условия

Активация на акаунт