Картофи с доматен сос и вино

  • 1 785
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 273
Да ви кажа и аз една рецепта за картофи. Не отнема много време за приготвяне, а е вкусно Party
Продуктите:
1 кг картофи
50 мл олио
4-5 скилидки чесън
5-6 домата
25 мл бяло вино
1 с.л. доматено пюре
1 ч. л. вегета
 червен пипер, черен пипер.
Приготовление: Обелете скилидките чесън и ги нарежете наситно. Почистете картофите, измийте ги и ги оформете на кубчета. Загрейте фурната до 200 градуса. Облейте доматите с вряла вода. Преместете ги в гевгир и ги облейте със студена вода. Обелете ги и ги нарежете на малки кубчета. Сложете картофите в тавичка с мазнина и ги пъхнете в сгорещената фурна. Печете около 25 мин., докато хванат златиста коричка. През това време пригответе соса. В тиган сгорещете олиото и запържете в него чесъна за 3 мин. Угасете го с 25 мл бяло вино. Поръсете с червения пипер. Добавете нарязаните домати и доматеното пюре. Разбъркайте добре, добавете вегетата и гответе на тих огън 15 мин. Поръсете със сол и черен пипер и разбъркайте. Изпечените картофи сложете в дълбока сервирна чиния. Залейте със соса и поднесете ястието веднага.
Да ви е сладко  chef

# 1
  • Мнения: 2 825
Леа, мерси много  Hug
На мен картофите са ми любимата храна, а ако се приготвят и лесно са направо безценни  Wink
Ще ги пробвам задължително Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт