Как осигурявате бъдещето си?

  • 1 927
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
Въпросът ми е следния: Какво може да се направи, за да имаме все пак някаква сигурност на "стари години". Или пък, ако не работим по някаква причина (не физическа невъзможност) какви са начините да си осигурим старините и респективно тези , които обичаме? Да участваме в някакви фондове ли, да влагаме пари някъде ли или нещо друго?

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 18:24 от Синьорина Ломбарди

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
Освен в пенсионен фонд засега с нищо. Така изтичат парите, че не остава за спестяване, а и да спестим нещо все изниква друго така че ..............

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Надявам се на семейния бизнес. На пенсионните фондове въобще не разчитам.

# 3
  • Мнения: 3 091
ще бъда съвсем честна - не го осигурявам по някакъв специален начин, просто защото не знам колко дълго ще е това бъдеще! живот! осигуряват ме пенсионно - на официален трудов договор.
иначе гледам да се радвам на малките неща, на близките си хора! може да е недостатък - но материалното не ме вълнува особено! дом, работа и това е

# 4
  • Мнения: 1 150
Надявам се на семейния бизнес. На пенсионните фондове въобще не разчитам.

И ние сме така  Peace

# 5
  • Мнения: 521
Ламьо, и аз се радвам на същите неща като тебе и точно поради тази причина започнах да си задавам този въпрос. Именно защото обичам много близките си, ми се ще някак си да ги подсигуря. Всичко се случва в тоя живот. Всеки ден става както нещо хубаво така и лошо. За съжаление стават и непоправими неща. Живота ми е белязан от смъртта на баща ми (починал е в деня, в който съм се родила) и знам колко е било трудно на майка ми. Да оставим настрана, че по най-бруталния начин ми е  отнето това, което той е оставил в наследство.

Иска ми се, ако може разбира се, моето дете да има нещо, от което да започне да гради живота си. Аз едва ли ще започна да работя нещо, което да носи добри доходи и за това започнах да обмислям варианти.  За бизнес хич ме няма. Много съм зле ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 708
Ние със застраховки живот със спестовен характер! Peace

# 7
  • Мнения: 4 806
с работа. Има ли смисъл от пояснения?

# 8
  • Мнения: 495
мен децата ще ме гледат Wink
те да му мислят Joy newsm78

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
с работа. Има ли смисъл от пояснения?
Няма. И аз тъй.

# 10
  • Мнения: 521
Ние със застраховки живот със спестовен характер! Peace

Я, раздуй! Как става?

# 11
  • Мнения: 521
с работа. Има ли смисъл от пояснения?
Няма. И аз тъй.

Да, има смисъл от пояснения. Ако ви се пише- ще се радвам да се информирам:)

# 12
  • Мнения: 1 708
Те са много програми,зависи от това какво искаш и вноската е годишна,пак зависи от това какво можеш да внасяш на година.Освен,че имаш застраховка живот и други рискове като инвалидност и т.н след определения срок могат да ти я изплатят,а може и да фиксираш като месечни суми,които да ти се изплащат доживотно.

# 13
  • Мнения: 647
И аз си мисля от известно време по този въпрос....Дано мненията във форума ми дадат някаква свежа идея ... smile3506

# 14
  • Мнения: 4 806
накратко, пък, ако трябва и още ще пиша:
1. работя здраво - примерно по 12-14 часа на ден и в събота около 6-8 часа,
2. чрез това, което правя постигам достатъчна сигурност, щото да не ме интересуват застраховки, фондове и други форми за постигане на спокойствие за бъдещето.

има и много други бонуси, защото бъдещето се осигурява не само в пари ...

Общи условия

Активация на акаунт