за гърнето и играта с пишока

  • 1 063
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 181
Здравейте! От почти 2 месеца бебо ходи на гърне и то доста успешно се справяме, но като седне и ръцете му все си играят с пишока. При вас така ли е? Нормално ли е и как се справяте със ситуацията?

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 10:29 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 495
нормално е, остави го да си играе, така опознава тялото си
ако му забраняваш, ще помисли, че това е срамна част от тялото, че е срамно да се пипа
което ще е срамно за ТЕБ

# 2
и ние сме така а пак аз вхсе му махъх ръката . Toilet

# 3
  • Мнения: 815
мен това не ме притеснява, но се възползвам от темата, за да попитам- от седмица и половина не иска да седне на гърнето, като преди това си го ползваше- не е натискан или насилван да седи там- някой знае ли това нормално ли е, период ли е, ще мине ли, абе изобщо какво да правя.. 

# 4
  • Мнения: 181
Благодаря ви! Аз просто се притеснявах дали няма опасност да се нарани. Все пак режем ноктите, ама...Вече ще гледам по-спокойно на нещата.  Hug

# 5
  • Мнения: 495
Цветина, според мен е период. Понеже до навършването на 1,6 г. възраст децата не достигали психо-физическа зрялост да  се стискат и да осъзнават какво точно става.
Затова, като се приучвали по-рано, децата си го "връщали" с такива периоди на бунтарство.
Това съм го чела в книгите, казвам го, за да не почнат едни енциклопедични спорове при коя как било. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 815
уф, дано и аз така се надявам... просто не сме го насилвали и нямам друго обяснение

# 7
  • Мнения: 495
също по повод играта с пишока забравих нещо важно - по този начин се улеснявало забелването на главичката, т.е. полезно е и няма повод за притеснение.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина също откакто е без памперс, а по гащички често се пипори, но съм чела, че в никакъв случай не трябва да се прави забележка.

Цветина, ако продължава да упорства, не настоявай, просто го остави за някой и друг месец и опитай пак или го пробвай на детска дъска направо на тоалетната. Калина беше така - тъкмо се научи на гърне на 11 м. и изведнъж категорично отказа да сяда, пробвах я през интервал от няколко месеца, но все не искаше и накрая я сложих на детската дъска и оттогава нямаме проблем, но това се случи почти година по-късно.

# 9
  • Мнения: 3 810
Цветина, според мен е период. Понеже до навършването на 1,6 г. възраст децата не достигали психо-физическа зрялост да  се стискат и да осъзнават какво точно става.
Затова, като се приучвали по-рано, децата си го "връщали" с такива периоди на бунтарство.
Това съм го чела в книгите, казвам го, за да не почнат едни енциклопедични спорове при коя как било. Mr. Green

 Peace от опит с каката.
Малката съм я оставила да върши всичко на воля в памперса.
Като му дойде времето ще стане по- лесно.

# 10
Моят син също го прави, и аз също съм чела че не трябва да му се прави забележка на детето.
За нежеланието да ходи на гърне, и при нас имаше такива периоди, това отминава от само себе си. Пак ще започне.

# 11
  • Мнения: 815
благодаря ви за отоговорите - мисля да ви послушам- ще чакам

# 12
  • София
  • Мнения: 92
Спокойно съвсем нормално е  ще отмине този етап просто го следи докато е на гърнето и си играе да не се изпишка отвън Simple Smile

# 13
  • Мнения: 15 619
И моят сладур го опъваше като ластик, ама след известно време спря. Беше му обаче много забавно.

# 14
  • Мнения: 7 186
И Алекс го прави това с пишока. Simple Smile
Напоследък се е научил и да се придвижва из цялата стая с гърнето и нищо не прави, само си играе. Чудя се какво да го правя Confused, а преди си ходеше почти всеки път по нужда, като го сложа.

Общи условия

Активация на акаунт