Запича ли оризовата каша???

  • 3 925
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Здравейте! Мисля да захранвам Мария с оризова каша, когато стане на 5 месеца /по Коледа/. Свекърва ми като чу каза, че ориза запичал  Thinking  За разстройство на бебетата се давала оризова вода. Иначе проблем с акото нямаме. Ака 3 пъти на ден, при това е само на адаптирано мляко. Не давам нито сокове, нито пюрета.
И така - запече ли оризовата каша вашите бебоци?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Домашната може и да запече. Ако бебето е на кърма, тя действа разхлабващо, и се уравновесява, но в твоя случай може би заедно с оризовата каша трябва да даваш мляко, което действа леко разхлабващо, знам, че има такива.
Ако даваш готова - обикновено не запичат, имат вътре разни добавки против това. Но имат и захар и какви ли не други чудесии, та... Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 3 847
Ако даваш плодове - круша или сливи, слагай в кашата по няколко лъжички. Така хем е по-вкусно, хем не запича.

Само не слагай банан, че и той е от стягащите.

# 3
  • Мнения: 6 243
Моята щерка не се запича от оризовата каша - и домашната, и купешката, ги давам смесени с кърма... Но откак я захраних, вместо веднъж, ака поне 3 пъти дневно. Това категорично не ми прилича на запек.

# 4
  • Мнения: 7 106
Аз те съветвам да си пробваш сама.Тъй и тъй се започва с по няколко лъжици,ще видиш как се отразяват на стомахчето на твоето бебе.Аз съм се уверила от писанията във форума, че всеки продукт влияе по различен начин, на различните бебета.От обявения от доста мами за запичащ морков,моята дъщеря ака веднага, след сато и дам сокчето.И не пие кой знае колко 20-30 мл.
Оризова каша съм давала готова,на Нестле,не се е запичала от нея.банана също не я е запичал.
Затова пробвайте Grinning !

# 5
  • Мнения: 18 542
Цитат на: MamaGeri
Здравейте! Мисля да захранвам Мария с оризова каша, когато стане на 5 месеца /по Коледа/. Свекърва ми като чу каза, че ориза запичал  Thinking  За разстройство на бебетата се давала оризова вода. Иначе проблем с акото нямаме. Ака 3 пъти на ден, при това е само на адаптирано мляко. Не давам нито сокове, нито пюрета.
И така - запече ли оризовата каша вашите бебоци?

По принцип да, но това не значи, че не може да я даваш и особено да я ползваш за захранване. Още повече, че нямате проблеми с акането.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 827
че какво и е на купешката оризова каша - екстра си е, не запича и е много вкусна според мен  Wink

# 7
  • Мнения: 4 358
Цитат на: MamaGeri
И така - запече ли оризовата каша вашите бебоци?

Не е задължително да запича. Пробвай и виж как се се отрази на стомахчето на твоята бебка.
Щом я кърмиш, малко вероятно е да се запече.

Общи условия

Активация на акаунт