Моля рецепта за паприкаш

  • 9 544
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте, често чета тук но до сега не съм песала. Снощи с приятелят ми си говорехме за манджи и той сподели, че обожавал "паприкаш" или "лятна манджа", а аз не знам как се готви. Помня, че като дете баба ми правеше много такова нещо, но не си спомням какво имаше вътре. Знам че беше ориз и зеленчуци, но какви точно не помня. Ако някой има идея и знае рецепта моля помогнете ми. Благодаря и лек ден на всички.

# 1
  • Мнения: 5 713
Задушават се 3-4 глави лук нарязани на филийки, прибавя се 1ч.л. червен пипер; след това по 1/2кг 4ушки и домати нарязани; също и 3-4 картофа нарязани на филийки; задушава се и се поръсва с магданоз при сервиране.

По същия на4ин готвя и шкембе паприкаш.

# 2
  • Мнения: 36
Благодаря за отговора, непременно ще го пробвам. А дали мога да му добавя и малко ориз?

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Паприкаш по нашия край е манджа от пипер, домати и лук, нищо друго (е, не броя подправките). Ако му се сложи накрая яйце и натрошено сирене, става миш-маш. Peace

# 4
# 5
# 6
  • Мнения: 614
Паприкаш по нашия край е манджа от пипер, домати и лук, нищо друго (е, не броя подправките). Ако му се сложи накрая яйце и натрошено сирене, става миш-маш. Peace

И аз на това викам паприкаш  Peace
 

Общи условия

Активация на акаунт