Споделено за играчките

  • 5 836
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 405
Попадна ми тази статия. Мнението на авторката силно ме впечатли. Вероятно е истина. Ние нямаме играчки за момичета и не мога да ги анализирам, но имаме огромен набор от роботи, войници и особени същества - герои от филми, които могат да влязат в същата категория на странните детски играчки.
Но децата ги харесват, въпреки нашето възмущение, а ние ги купуваме, нали децата трябва да имат играчки.
Замисляли ли сте дали децата ни играят с подходящите играчки и какво възпитават тези съвременни детски забавления?

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 11:48 от Анджелина

# 1
  • Мнения: 495
аз съм чувала, че пасивните играчки възпитават активни деца, пък активните играчки - пасивни деца

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всяко нещо с времето си... Помня, как баща ми се учудваше на нашите играчки...ето сега, ние се учудваме на играчките на нашите деца.
Но това е. Такъв е живота и с такива темпове се крачи. Не можеш да впечатлиш дете със стара проскубана плюшена играчка или с обикновено фенерче (примерно).

Колкото до куклите.
Имам всякакви р-ри и форми. Включително от мое време. Децата ми пО-харесват онези, старичките, дето са нашите детински. Щерката ненавижда Братц-овите..:"мамо, виж ги с какви огромни глави са... hahaha".  Явно детото има вкус и критерии към играчките си. Обича да са й хубави, чисти и здрави, макар да е способна да рови и играе 2-3-4-5 часа с вода, пръст, листа, камъчета и клечки...
Та за сега нямам огризения или съмнения за това с какво точно и как си играят децата ми. Всичко е под контрол и то най-вече техен.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 639
Мойта малката въобще не харесва новите играчки/аз сега от статията научих за тях Embarassed/
играе с някакви си приспособени от нея неща които нямат нищо общо с "модата" сред играчките.Но голямата ми щерка беше голямя жертва на индустрията Барби ама със всичките им джунджурии #Crazy,сина пък събираше колекции от страховити и уродливи роботи.Не мисля ,че играчките са им навридили по някакъв начин въпреки ,че Станислава направо беше пристрастена.

# 4
  • Мнения: 2 274
    Оххх, мале! Добре че нямам момиче! Като прочетох статията и ми стана зле! Тези кукли Братц са ужасни и да си призная никога не бих купила на детето си нещо толкова уродливо / макар че не смятам че е паравилно да вкарваме децата си в своите стереотипи/! Това за бебето, което ака, просто ме просълзи от смях - метода на изакване и почистване наистина може да създаде грешни впечатления у едно дете  Joy!
   Относно играчките на моя син - никога не съм им се учудвала! Той играе най-вече с роботи от серията Bionicle на Lego. Може с часове да измисля и сглобява нови роботи от различните части. Играе с колички, строи им паркинги / които не ми позволяват адекватно да му почистя стаята /. Има и такива, които не одобрявам, като полицейския комплект който му подариха, но смятам, че е нормално, а и той играе с него само ако има приятел на гости, който иска да се правят на полицаи и престъпници  Mr. Green! Не смятам да го ограничавам откъм играчки, все пак детството е толкова кратко и тези неща скоро ще му омръзнат - нека си играе с това, което му харесва!
  Аз самата съм имала много играчки! Баща ми работеше в завод за детски играчки и съм имала всичко - от кукли, до коли и роботи и никой не ме е ограничавал с какво да си играя!

# 5
  • Мнения: 3 405
    Аз самата съм имала много играчки! Баща ми работеше в завод за детски играчки и съм имала всичко - от кукли, до коли и роботи и никой не ме е ограничавал с какво да си играя!

Това е било супер Simple Smile Аз си спомням как исках дядо Мраз да ми донесе кукла-булка, трудно се намираше май тогава. Донесе ми, беше руса и синеока и с красива бяла рокля, а в последствие беше подстригана, лакирана, включително и по клепачите, а роклята и вече беше сива Simple Smile Но я обичах много.

# 6
  • Мнения: 533
Сутринта попаднах на статията и бях силно впечатлена, защото се замислих с какво всъщност си играе моето момиченце. Харесва куклите Барби в оригиналния им вид, с красиви рокли и дълги коси, харесва и плюшени играчки, всякакви там еднорози, понита и др, впечатлена е от аксесоарите на Вещиците, разните му там ранички, портомоненца и несесерчета (всяко 6 годишно момиченце би се впечатлило, едни такива розовички, лъскави), какво да се прави, това са съвременните играчки, това се вижда от витрините на магазините и от рекламите. Поне тези, които имаме ние са красиви и игрите ни са такива, свързани с принцеси и принцове и разни вълшебства (Барби индустрията силно ни е завладяла), не знам следващия етап какъв ще е  newsm78, но се радвам, че не харесваме куклите Бартц, а с кукли бебета никога не е играла.

# 7
  • Мнения: 647
Отново за играчките , но малко офф....

Темата за играчките на децата ме заинтригува когато първото ми дете беше на 1,5 г.Тогава вече се бях сблъсквала в магазините за детски играчки с какви ли не уродливи "ИГРАЧКИ". Та един ден дъщеря ми започна да си играе с една снимка в рамка.От предпазливост реших да махна стъклото и снимката разбира се.Рамката беше една такава пластмасова-има ги във всички магазини за левче.детето прекарваше с часове играейки си с нея.Бях удивена , че нещо което не е играчка , струва сигурно 1,50 лв. и е доста по-евтино от "истинските" играчки може да я забавлява толкова. От тогава купувам на децата си и предмети които не са точно играчки , но могат да се ползват и за това, а и същевременно са предмети от бита на "големите".Наблюденията ми са че до голяма степен те са по-предпочитани от останалите играчки които имаме. Незная доколко правилно постъпвам , но със сигурност е за предпочитане пред куклите Братц!

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз много внимателно подбирам играчките...........не позволявам на роднини и приятели да ни подаряват играчки....всичките съм ги купила аз..........Защото това е света на моето дете и искам да е красив, миролюбив, цветен........
От друга страна........като маки с братовчед ми скалпирахме всички кукли, за да видим какво имат в главите и как им работят очите..........Включвахме ги на системи и ги пълнехме с вода или боза или някаква друга гадост........лепяхме пишки на момичетата и цици на момчетата.........Е, играчките си бяха невинни, а игрите ни рожба на фантазията.........Не съм станала нито съдист, нито имам психични отклонения...........Напротив....А  като дете бях ужасно чувствителна и много лесно се разплаквах.......

# 9
  • Мнения: 5 877
Имаме 8-9 кукли. От тях аз съм й дала 1 (една), правена лично от мен и доста нескопосана. Няма лошо, обича си я.
Всички останали са й подарък от приятели и роднини, като всички са шити и според мен много красиви. Стават за гушкане и се възприемат като живи.
Има и две пластмасови, съвсем мънички наистина, но не от описаните. Имат си крачета и гардеробът им е много приятен - панталонче, рокля с къдрички, потниче. Не им се обръщаше внимание до построяването на кукленската къща, когато внезапно се оказаха с точните размери за нея.
Не съм маниак на тема всички играчки задължително да са от дърво или плат, но определено предпочитам този тип. Всички покрай мен са наясно с вкусовете ми и подаряват много хубави неща. Ако нещо не ми допада твърде, отива на гости у бабите й.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 204
У нас повечето играчки са тип конструктор... кубчета и др. подобни. Има 6-7 кукли, които обаче не са като стандартните... от плат са, а едната е бебе от типа бейби борн, но определено не е като него.. Просто бебе в близки до реалните размери с шито тяло и пластмасови глава, ръце и крака. С много хубава дершка. Майка ми й го подари за първия рожден ден. Александра обича да играе с "мислителни" игри както аз ги наричам. Сега поръчах на брат ми да й домъкне прословутите линийки на Кюизнер. Много ги хареса.. само дето ми трябва време да намисля как точно да играем с тях  newsm78 newsm78 newsm78. Засега сме на ниво подреждане по височина и сравняваме на малко и голямо.. Като започне градина ще ми хрунат някои неща съобразно програмата й там..

Сега й подариха за РД една кукла тип Барби.. Горката... страшна й беше участта... откъсна й веднага главата и краката, а косата... ужас... стана на топка сплетена...

Това дето го четох в статията е ужасно, но искам да ви кажа, че човек може да намери много свестни играчки и игри ако знае къде да търси Grinning

# 11
  • Мнения: 446
Старала съм се винаги да купувам прости играчки, защото съм убедена, че те развиват въображението и творчеството. Ако купя конструктор, от него може да се направи днес автомат, утре - количка, вдругиден - корабче, и т.н. А ако купя автомат, с него може само да се стреля ... Пазим още един подарен робот-скорпион с някакви лампички и ужасен шум - синът ми игра с него час-два и вече от години събира прах. Същото беше и с колите с дистанционно - колко време можеш да я "джиткаш" из къщи, без да ти омръзне? Малката в момента бавно обработвам "да заобикаля" Барбитата и другите джунджурии от серията - предлагам й да шием заедно рокли, давам й кашони да си прави къщи. Иначе от толкова розово  Sick За нея предпочитам моливите, самозалепващите фолиа, ножицата и платчетата, боички, пластелин. По малко опитва да се занимава и с парчета плат, грижи се за едно бебе от А до Я ... Наскоро придоби собствен бинокъл и е много щастлива, сега е на дневен лагер и се е пристрастила към събирането и разпознаването на растения ...
Колкото до моето детство, едно от първите ми разочарования от Дядо Мраз беше, когато вместо конструктор /имаше едни метални, с истински болтчета и гайки/, ми донесе ютия - била съм на 4 г. Още мразя да гладя Confused

# 12
  • Мнения: 3 323
И нашите играчки са предимно от детски филмчета - роботи разни други . Прави ми впечатление че детето играе с тях избирателно. В някои дни няма къде да стъпим след поредната междугалактическа война , в други фунията ми за преливане и картонена кутийка му отнемат целия ден - измисля им най интересни предназначения. Не помня някой да ми е подбирал играчките и не смятам че е нужно ( запазвам си все пак право на вето )

# 13
  • Мнения: 5 877
Аз пък намирам за нужно да се подбират играчките. нали детето дружи с тях и се учи от играта си.
От детската градина се беше сдобила със силно желание за Барби, засега пренасочих желанието към кукла на Дора (The Explorer), филмчето много й хареса, да видим колко ще държи пренасочването...

# 14
  • София
  • Мнения: 13 204
Аз пък намирам за нужно да се подбират играчките. нали детето дружи с тях и се учи от играта си.
От детската градина се беше сдобила със силно желание за Барби, засега пренасочих желанието към кукла на Дора (The Explorer), филмчето много й хареса, да видим колко ще държи пренасочването...

Абсолютно!!! Играчките трябва да се подбират от самия родител в началото, после вече и да искаме не можем да подбираме...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт