"следи от ацетон" в урината - грешка или...

  • 3 975
  • 11
  •   1
Отговори
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз съм в 30г.с. и пуснах урина. Даде на ацетон - "следи".
Моя гинеколог каза че трябва да е грешка - защото ацетон се появява при силно обезводняване при продължително повръщане - а аз поне от 3 месеца не съм повръщала.
ПИя си течности, ям доста диня...
НО все пак - може ли да  енякакъв показател и за други проблеми?
  bouquet благодаря ви предварително

# 1
Da ti kaja chestno vuobshte ne razbiram nishto.Az ne sum imala

# 2
  • Мнения: 1 938
А как си с кръвната захар?

# 3
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Пусни си още веднъж стерилна урина

# 4
  • Мнения: 1 288
и аз ще те посъветвам да повториш изследването. винаги може нещо да е замърсена пробата. за твое спокойствие. дано всичко е било излишна тревога  Hug

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами преди месец кръвната захар беше добре... сега не съм правила /доки дава 3 направления за кръв и урина за цялата бременост и исках поне това да спестя, ама май няма да стане..../

# 6
  • Мнения: 65
Направи си пак изследване. Може би и на кръвната захар. Знам, че на диабетиците дъхът им от време на време мирише на ацетон, ама за урина не съм чувала. Може пък съдът, в който си давала урина преди това да попаднал ацетон.

# 7
  • Мнения: 1 753
На мен навремето ми бяха излезли такива "следи" в урината при първата ми бременност. Доктора ми назначи тройно стерилно изследване на урината - в три последователни дни. Оказа се, че няма никакъв проблем и всичко беше ОК.

Направи пак изследване - мисля, че по-скоро ще е някаква грешка! Успех!  Peace

# 8
  • Мнения: 8 458
Наде,на мен непрекъснато ми излизаше захар в урината/не знам,дали има нещо общо с ацетона/, и се наложи консултация с ендокринолог,който ми каза,че вероятно през бременнността мембраната на бъбреците е станала по-пропусклива.Правиха ми захарен профил и нямаше проблем.След като родих нещата се нормализираха.Направи си още едно изследване,това е моят съвет.  bouquet

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 926
Аз май в осмия месец имах кетотела в урината(ацетон). Лекарката каза, да пия пове4е вода и да ям по-често по малко. Доста се притесних. Каза ми да пия чай от шипки - 1.5л на ден и пове4е течности. На другия път имах по-малко и после изчезна. Сигурна съм че всичко ще бъде ОК Hug

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Благодаря ви

# 11
  • Мнения: 1 303
И на мен веднъж при изследване на урината ми излезе следи от ацетон.Предполагам че е от леко обезводняване,защото урината беше по-жълта.То нали сега трябват повече течности от обикновено..Но щом са следи ,е ОК.Иначе ацетон в урината има при диабет и то при доста висока захар..така че щом захарта е в норма -няма страшно!

Общи условия

Активация на акаунт