С какво да започнем да се храним след кърмата?

  • 1 704
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 149
Хайде, моля ви да споделите с какво да се захранваме живот и здраве, като гледам още месец ще чакам, но поне да знам какво да правя после. Събирам мнения.
Оризовата каша излиза, че запичала.
Със зеленчуково пюре ли да започна? Или с каша? Или със сок? Сок от зеленчуци или сок от плодове?! smile3506

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
-Нас не ни е запичала кашата.15 дни давах оризова само,после почнах да редувам с елда.Проблеми нямахме.
-сокове не препоръчвам/нали все пак и с  лъжичка ще се учите да се храните.Има и доста статии за соковете/прочети,ако имаш желание/.
-ако решиш със зеленчуково да захраниш-може да започнеш с картоф.

Ние обаче като захранихме с каша,после месец поне след това отказвахме зел.пюрета,да не кажа и плодови.Може да няма зависимост,но така се развика нещата при нас.


# 2
  • Мнения: 554
Аз започнах миналата седмица да захранвам с плодово пюре на обед. Следващият месец ще започнем зеленчуково, но може и по-рано, защото искам да я отбия и ми се иска по-бързо да се захраним.
Аз съжалявам, че започнах толкова късно, защото бебка иска само да суче, много трудно яде пюрето. Скъсва ми нервите.
Според мен започвай да захранваш, питай и педито ти, но аз лично бих те посъветвала да започваш, не мисля, че е рано

# 3
  • Мнения: 288
Въпрос, който в много голяма степен вълнува и мен.
Смятам поне до края на петия да караме на кърма, но от сега се опитвам да се ориентирам в ситуацията със захранването. В библиотеката има доста инфо и предложения за доста схеми, но ... май малко се пообърках, така че ... ще Ви бъда също много благодарна, ако споделите как захранихте и как според вас е най-правилния начин за захранване.
Благодаря
чаено момиче Извинявай, че се намесвам така, но... инфото ще свърши работа и на двете ни. Ще следя темата с интерес   bouquet

# 4
  • Мнения: 4 242
Оризова каша забъркана с кърма! Peace Лесно смилаема и усвоима, хипоалергенна храна, полезна и питателна.
Не ни е запичала, нито  пък съм чула някои от познатите ми да са имали подобен проблем.

# 5
  • Мнения: 1 999
Аз също захраних с оризова каша и много добре се понесе. Бебка не се запече. Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 3 648
На Блевит кашите не запичали! Има ли бифидус ефект!

# 7
  • Мнения: 2 149
Ами купих Милупа, без мляко и глутен.
Искам да я смесвам с кърма.
Мислех да започна от по-редичка в началото, но с лъжичка, за да се учи, до по-гъста /каквато трябва да бъде по-нататък.
Пак ли такава е схемата 1 лъжичка, след ден 2 лъжички, после 3, 4 и т.н.? За 15 дни ще се  замести ли едно цокане с каша?! newsm78

# 8
  • Мнения: 541
Аз започнах миналата седмица да захранвам с плодово пюре на обед. Следващият месец ще започнем зеленчуково, но може и по-рано, защото искам да я отбия и ми се иска по-бързо да се захраним.
Аз съжалявам, че започнах толкова късно, защото бебка иска само да суче, много трудно яде пюрето. Скъсва ми нервите.
Според мен започвай да захранваш, питай и педито ти, но аз лично бих те посъветвала да започваш, не мисля, че е рано
Не мога да разбера какво се цели? Изкате да кърмите или да отбиете детето.
 Ако смятате да кърмите продължително първо се кърми и след това се дава от храната, на всеки 5-7 дена може да се въсежда по нещо ново-картоф морков....... и т.н. До една година основната храна на бебето е кърма. А другото е само за опитване и запознаване.
А пък за бързото захранване нека споделят мами които имат вече опит с  това, но мисля че за няколко месеца може да се заменят 2-3 хранения , а останалото пак да е кърма.

# 9
  • Мнения: 2 149
Аз не целя да го отбя. Целя след 3 месеца да спре кърмата ми . Бавно. Утре прави 4, мисля че до 7 е напълно достатъчно да се кърмим. Искам след 2 месеца да яде сутрин кърма, предиобед кърма, на обед - пюре, после кърма, привечер пюре, вечер преди лягане кърма.
А в един момент гърдите ми ще имат само за сутрин и вечер, предполагам.
Пак си е отбиване, но и захранване, опитване на нови храни. Ако стане на 7 и видя зор какво ще правя?
Нека си цока, но да започва да опитва и други храни.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 966
Това си е чисто отбиване!
А до 7 месеца да се кърмите-било достатъчно викаш.А какво з начи достатъчно?Какъв смисъл влагаш?

Иначе да-така ,1,2,3 ,5...30мл,50,80...но после за да заместиш,трябва кашата да я правиш с изцедена кърма или адапте.
Също така,може пак да прибавяш нови и нови храни,да имате разнообразие,но да не спираш да кърмиш..
между другото,защо искаш да отбиеш?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 820
Аз го захраних с пюре от картофи,когато беше на 5 месеца,но продължавам да го кърмя.

# 12
  • Мнения: 2 614
За 15 дни ще се  замести ли едно цокане с каша?!
Ако това е целта и за 10 можеш да заместиш! Но сигурна ли си че искаш при безпроблемното ви кърмене 4 месеца да избият алергии и стомашни разстройства след натоварването на незрялото бебешко стомахче с твърда храна?

Аз не целя да го отбя. Целя след 3 месеца да спре кърмата ми . Бавно. Утре прави 4, мисля че до 7 е напълно достатъчно да се кърмим. Искам след 2 месеца да яде сутрин кърма, предиобед кърма, на обед - пюре, после кърма, привечер пюре, вечер преди лягане кърма.
А в един момент гърдите ми ще имат само за сутрин и вечер, предполагам.
Пак си е отбиване, но и захранване, опитване на нови храни. Ако стане на 7 и видя зор какво ще правя? Нека си цока, но да започва да опитва и други храни.
Напълно достатъчно за теб - може би, но дали така мисли и малкото кърмаче? И какво значи достатъчно? - ти как разбра?
Да, знам, че детето си е твое и ще си го гледаш както намериш за добре, но до 1 годинка ще ви останат само 5 месеца (като стане на 7, де) - направо си изкарайте дотогава и после.... като ти решиш Peace
Аз захраних на 6 месеца с оризова каша, и кърмя все така (често и с удоволствие за двете ни), както и през първия месец. Не бързам да замествам, има време и затова!

# 13
  • Мнения: 2 149
Ок, значи предлагате да кърмя, но да давам и други неща, нали така?
Как да процедирам с новите храни?
Само колкото да си лапва по малко или повечко?
Ако от 6 яденета 2 са друго /макар и забъркано с кърма/ то дали ще е лошо?
Вие как сте процедирали?
Захранили сте с оризова или картофи и пак кърмите. Ок, но само на кърм ане искам до 7-8 месеца да кара. Искам да му давам да опитва.
Нали след 4 месец би трябвало да има онзи 'филтър" на червата за алергии и разните там неща...Нали затова не дадох досега НИЩО друго?
Сега се оказва, че само на кърма до 7-8 месеца. Аз съм против да го кърмя до годинка...Твърдо съм против, да!

# 14
  • Мнения: 3 216
Тук щще чуеш доста разнородни мнения.Лично аз направих така-при навьршени 4 захраних с картоф,сега изяжда около 90 грама пюре на обед смесено с кьрма.Всички пюрета аз му ги правя.От плодовете сьм дала само ябьлка и диня-другия месец ще вьведа и още.НЕ сме имали стомашни проблеми нито алергии.Най-добре сама прецени какво да направиш,защото всеки ще ти каже различно.И нещо не го разбирам това за незаместване на храненето newsm78 До годинката трябва само на кьрма през 3 часа ли да караме?

Общи условия

Активация на акаунт