Скенер и ЯМР

  • 4 480
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 164
интересува ме кое е по -прецизно в диагностиката си Thinking някъде четох, че Скенера "не улавя" всичко или греша??

# 1
  • Мнения: 276
Най-прецизното изследване се прави с ЯМР! Когато скенера не покаже проблема се прави ЯМР.
Това е най-точното изследване.

# 2
  • Мнения: 65
ЯМР е много по-точно, но е почти 4 пъти по-скъпо - около 250 лева и изследването се пуска след одобрение на Здравната каса. Скенерът при това облъчва. За какво ти е? На мен ми установиха пролактинома на хипофизата след него.

# 3
# 4
  • Мнения: 4 414
много често хората казват скенер на ЯМР. за какво става въпрос? ЯМР е по-прецизен при всички положения, но дали се налага?

# 5
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
ЯМР- 100 %, правили са ми в деветия месец от бремеността,баси клаустрофобията ме обзе и редих молитви 40 минути,за да не припадна!

# 6
  • Мнения: 3 914
ЯМР но зависи кой ще ти го разчете , на моето дете точно ЯМР е със погрешна диагноза- доказано след операция

# 7
  • Мнения: 878
д-р Иванов от Военно-Медицинска академия е за мен най-добрият в ЯМР.
Но хич не е лесно да минеш там.....

# 8
  • Мнения: 599
Ехооо, зависи за какво става въпрос, има си показания... ЯМР например не дава достатъчно информация за кости...

# 9
  • Мнения: 3 914
е да де
,ставаше въпрос за мозък и очи ,ама пак не познаха

# 10
  • Мнения: 2 502
правиха ми ЯМР в Александровска ,що рев изревах от клаустрофобия , а и като задрънча ......

# 11
  • Мнения: 126
Аз съвсем други неща знам!
Преди месец отидохме до ИСУЛ за скенер на глава,за да се види дали нещо няма,но набързо си отидохме,защото лекарката каза че е много силен,че няма нужда,че той се използва при наличие вече на тумор и когато трябва да се вземат точни мерки до милиметър къде се намира той,за операция.По-доброто било ЯМР.
Не мога да гарантирам с две ръце за това,но вече от няколко места чувам,че ЯМР е по-добър вариант при съмнение за някакво заболяване.А скенера унищожавал мозъчни клетки,които след това не се възтановявали,затова не се препоръчва за хора до 50 годишна възраст,освен ако не е наложително.
Това знам,пиша ви!
Дано помогна! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт