Опасно ли е да слагам бебчо на 6,5 мес. в проходилка?

  • 1 943
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 056
Момичета, моя Мърчо вече не го свърта никъде,постоянно иска да го разнасям,не му се стои в столчето си,а е много жилав,стои изправен без да го подпирам за дупето,в коритото се изправя сам като се хване  и си мисля че е време вече да го сложа в проходилка(не за да се учи да ходи,а за да му е по-интересно).
Но съм чувала че преди 7,5 мес. не е добре да се слагат на проходилка.Вашия опит ще ми бъде от полза ако има майки слагали детето си толкова рано.Посъветвайте ме дали да купя или да изчакам,моля!

# 1
  • Мнения: 8 505
Ще получиш много противоречиви отговори.
Аз сложих дъщеря си в проходилка доста рано,след като можеше да стои стабилно седнала и права.На последният профилактичен преглед (след като проходи стабилно) при ортопед обаче ни понавикаха за това,че не сме я задържали колкото може повече с прохождането.Да уточня-не е имала никакви проблеми,просто колкото по-късно проходи,толкова по-добре за детето.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 796
Моята я сложих на 5 месеца и половина. Не сме имали проблем, но тя не седеше дълго вътре, за 10 минути и писваше. Проходи на 10 месеца, но не проходилката помогна за това, тя и беш по-скоро за играчка и то за 1-2 месеца, след това и писна и не я искаше. Според мен, ако не прекаляваш, няма проблем.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
Моята я сложих на 5 месеца и половина. Не сме имали проблем, но тя не седеше дълго вътре, за 10 минути и писваше. Проходи на 10 месеца, но не проходилката помогна за това, тя и беш по-скоро за играчка и то за 1-2 месеца, след това и писна и не я искаше. Според мен, ако не прекаляваш, няма проблем.  Peace


О,няма да го държа там по цял ден,просто когато ми потрябва малко време без да е на ръцете ми.В столчето си започва да се извива и да църка и ме побърква,все иска да е в мен!
Май ще опитам...

# 4
  • Мнения: 8 460
Изхвърли проходилката! Grinning

# 5
  • Русе
  • Мнения: 170
Не , според мен не е опасно. Сложих дъщеря си доста рано, но не смятам, че и  е повлияло зле. Проходи на 8.5 мес

# 6
  • Мнения: 1 353
Аз я сложих моята щерка на 5.5 месеца паяка а на 10 проходи.Не съм я държала по много в проходилката ама и не мога да кажа дали няма да има последствия

# 7
  • Мнения: 216
Не е опасно,мои познати запо4наха да слагат бебето в проходилка от 6 м ,проходи на годинка 1 м. без никакви проблеми.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не смятам, че е опасно Peace

# 9
  • Мнения: 495
ние сложихме нашия по това време, първо само за по няколко минути, докато свикне
в началото даже само стоеше на едно място и оглеждаше стаята
вече след около две седмици започна да прави плахо първите си крачки
и по-нататък за повече от 30-40 мин. не съм го оставяла да стои там

# 10
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не е опасно, ако проходилката е качествена, но според мен е абсолютно излишно.
Просто пускаш детето да си лази, ако не в цялото жилище, то поне в 1-2 стаи, които можеш да обезопасиш и то ще си се забавлява...и ще си проходи когато е готово.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не съм ползвала проходилки. Както казва Реза, пускам ги на земята да си пълзят и така им е много по-забавно.
Щом казваш, че в столчето си не стои, може и в проходилката да не иска.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 171
Изхвърли проходилката! Grinning

Моя син в проходилка не съм го слагала и нямам личен опит. Имам само наблюдения от две други деца.
Моята съседка е сложила дъщеря си в проходилка на 8 мес. и както тя казва не за дълго, а само да може да свърши по нещо в къщи. Резултатът е, че сега, когато детето се опитва да ходи стъпва само на пръсти и съответно е доста нестабилна. Дори я водят на рехабилитация, заради този проблем. По този случай  напоследък като се разхождаме заедно виждаме и други деца - по-големи, които ходят сами, но на пръсти.
Другият случай е с една майка с дете на 11 мес, която ме питаше (тогава моят син беше на 9-10 мес.) дали стои прав, като се държи за нещо, защото нейното дете освен в проходилката, на друго място не е искало да стои право.

# 13
  • Мнения: 4 629
Сина ми изобщо не съм го слагала в проходилка. Според мен е рано бебе на 6 месеца да се слага в проходилка. На твое място бих изчакала докато детето може да стои стабилно на краката си (придържайки се за нещо)

# 14
  • Мнения: 343
Изхвърли проходилката! Grinning

опасно е. в австрия се водят дискусии дали да не се забрани производството на този уред, който противоречи на природата <нито една маймуна не се е научила да ходи седнала> и е опасен за децата- при евентуално спъване в праг или предмет на земята, детето пада без да може да се освободи от проходилката. д ане говорим за увреждането на бедрената става на малкото човече....

Общи условия

Активация на акаунт