Сушени домати - sundried tomatoes?

  • 837
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 183
Моми4ета, мъжът ми донесе един буркан от това 4удо, което аз никога не бях опитвала. Приятно е на вкус. За сега ги хапваме само със сиренце.
Някой има ли идея какво може да се приготви с тях?

# 1
  • Мнения: 1 052
Звездев прави хляб, пица, спагети и още много.... виж в сайта на Бон апети

# 2
  • Мнения: 502
А някой знае ли как се правят сушени домати?

# 3
  • Мнения: 1 052
не си струва, много е енергоемко....ех тези любими думи. Има на една от големите бг фирми към 7оо и нещо грама буркан за 7 лева и нещо във Фантастико...

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 704
А някой знае ли как се правят сушени домати?

и аз тези дни си мислех да питам за същото Simple Smile
да ги наредя на хартия на терасата  newsm78 ще взема да звънна на майка ми как се сушат кайсии..

Maika, Звездев често ги накисва в вряла вода и после ги пробавя към салати, сосове, ястия..било по-вкусно и ароматно, нали е по-концентрирано

# 5
  • Мнения: 4 629
Сушените домати се използват предимно в Италианската кухня  Peace

# 6
  • Мнения: 901
Ако са в буркан няма смисъл от накисване -те са мариновани в зехтин.....
Ако са сухи тогава се накисват за малко в топла вода..

Иначе има много рецепти - хляб....пица.. супи ..спагети ., салати , яхния......и т н. .най вече италианска кухня - придават много пикантен вкус .

Правят се дълго трябва да се изсушат на слънце.. има друг начин печене във фурна за дълго време на около 60 С ... няма смисъл.

# 7
  • Мнения: 5 183
Благодаря на вси4ки за отговорите. Моите са в буркан и са доста мазни4ки/плуват в олио/, та ги поизцеждам, преди да ги хапнем. В4ера мъж ми ги поотцеди, заля с малко оцет, наръсихме копър и ги хапнахме за салата... Но не ми се стори подходящ вариант. Няма да повторим тази комбинация. Той на всякъде слага оцет ... или кисело мляко.

# 8
  • Мнения: 599
Мммм, аз много обичам! Най-вече на сандвичи с моцарела - опитайте така. С чабата. Иначе в един ресторант видях, че ги правят на песто. Така че и към паста може  Peace

# 9
  • Мнения: 901
OO да и аз го обичам пестото Simple Smile

Червено песто

# 10
  • Мнения: 5 183
Мммммммм, благодаря!

# 11
  • Мнения: 901
Чакай че аз забравих, че това беше вкусно  Rolling Eyes ( е мъжа ми не го хареса ама щото няма мръвка   Joy )

Спагети със сушени домати и кедрови ядки



# 12
  • Мнения: 5 183
( е мъжа ми не го хареса ама щото няма мръвка   Joy )


При нас няма такава опасност. Дресирала съм го!  Mr. Green  chef Crazy Twisted Evil
Благодаря!

# 13
  • Мнения: 599
Марабу, рецептите ти са страхотни   bouquet
Ще пробваме и ние спагетите.

Вчера пък в един ресторант опитах пълнени тиквички със спанак, чесън и сушени домати, поръсени с пармезан  Peace Тиквичките бяха леко хрупкави, запечени бяха само дъната им.

Общи условия

Активация на акаунт