искам съвет за дограма

  • 3 413
  • 12
  •   1
Отговори
предстой ми да си слагам дограма pvc ориентирала съм се към фирма roolplast накой слагал ли си е дограма там и доволни ли сте от нея благодаря ви предварително  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 293
Не съм слагала оттам дограма, но много негативни мнения прочетох за тях в Нет-а. Ако се разтърсиш ще ги видиш и ти ...
Иначе това лято сменихме и ние дограмата, избрахме фирма Алпредо. Много сме доволни от обслужването, ама да дойде зимата да видим и дограмата що за стока е  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 1 444
Преди Коледа слагах на цялото жилище* Правих проучвания на 1000 фирми и се спрях на една Диела, която се намира на ул Лайош Кошут(имам всякакви координати при интерес)* Не мога да опиша с думи колко съм доволна и от изпълнение и от отношение и от качество* В нас е дърво и сложих тип златен дъб* На всичко отгоре не искаха да им платя седмица след поставянето, докато не съм се порадвала и не съм преценяла дали нямам някакви забележки- е това не ми се беше случвало, всеки иска първо да платиш, а какво ще ти даде срещу това не е ясно* Тази фирма напротив, просто са невероятни* Ако искаш ще ти дам координатите и

# 3
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Ако искаш дограмата ти да е пвц, избери си фирма която работи с профили,немски,КЬОМЕРЛИНГ.
Това е най важното не коя е фирмата, а какви са профилите.

# 4
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Ще направя поредното обяснение за дограмите и то не е само за тебе, а за всички които обърнат внимание на това съобщение. Истината на 100%.
Не си мисли само ефективността на PVC дограмата... все пак 80% е стъкло т.е. наблегни и там.
Можеш да си сложиш дори и 6-камерна дограма, но като си сложиш един нормален стъклопакет флоат +флоат дограмата ти става ефективна колкото една трикамерна дограма.
Затова питай за НИСКОЕМИСИЙНО К-стъкло. То не позволиява на стайната температура да се отдава на околната среда толкова бъзо както при нормалното стъкло. А и зимно време с такова стъкло не се получава конденз по стъклоата.
Обкова гледай да ти е комбинаця страшна работа върши. И гледай да е МАКО-/АВСТРИЯ/. По-добро на пазара в България от този обков няма.
И едно много вазно нещо изработката и монтажа на профила. ЛЕЛЕ К'ВИ ФИРМИЦИ ИМА ДЕТО ТЕ МЕНКАТ КАКТО СИ ИСКАТ. Не ходи в някой малка фирма дето се води гаражна. По добре дай 30лв. отгоре сега да не даваш после 300лв. за ремонти. Все пак даваш ги веднъж. Не ги прави два пъти. К'во да кажа за РОЛПЛАСТ - не са лоши, но де да ги знам, може и да са се оцапали тук там. (Не работя с тях ама в Бургас се знаят- чували сме ги. Все пак са голяма фирма.)
Ако ти трябва повече информаця 0885251022. Не казвам кой съм да не кажат, че си правя реклама ама и то нищо не съм рекламирал.   Wink  Просто ти казвам истината. А изборът си е твой.

# 5
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457

Илона.Това дето си го написал е поредната глупост. Как да не е важно каде си си поръчала дограмата. Иди тогава в някой бардашка фирмица дето ще ти окипазят дограмата, няма да ти сложат качествен обков, ще те прецакат от всякаде и после нека да си работи с Кьомерлинг или SCHUCO и т.н. PVC-то може да е турско дори и българско, но като е качествено сглобено и монтирано и си си сложил ефективен стъклопакет и добър обков, твоята гаражна дограма Кьомерлинг от "ГЕРМАНИЯ" вафли да яде. Големите фирми са и ще бъдат на пазара още много години, а малките днес ги има утре не. Кьомерлинг е много добър профил както Шуко и Трокал, а да не забравяме и Саламандър. Но всичките дограми може да се окажат боклук, попаднат ли в рацете на калпави майстори и монтажници - дори и немски профили да са. Затова търсете големи фирми с опит и сертифицирани по ISO 9001. Пък после ми кажи, че съм те излъгал за нещо.  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 6 169
Моя личен опит с Ролпласт не е най-добрия, макар че не са ми слагали дограма, а само мрежа на един от прозорците. Ако мъжа ми не е бил там да надзирава "работата", най-вероятно щеше да се наложи да си сменям наново дограмата. "Майстора" им е тръгнал да пробива прозореца почти до стъклопакета. А и сега един от винтовете се вижда.

Иначе прозорците са правени с профили GEALAN, Германия. Обкова не знам какъв точно е, но съм много доволна. Вече стават три години и нямам проблеми.

# 7
Аз също не бих препоръчала нито Ролпласт, нито Стилпласт. Не че съм за фирмите гаражен тип, но понякога на големите фирми не им пука за малките клиенти. Гаранционното обслужване е малък кошмар ...на работниците/служителите не им пука, но за съжаление така се оказа и при шефовете/собственици (?!?)

# 8
аз много се притеснявам че няма да отопляваме целия апартамент и да не се получи конденз сега пък много ми похвалиха блитц дограмата от толкова много фирми вече се замаях кажете от кои сте доволни и сте изкарали вече 1 зима благодаря ви много за съветите но още съм много объркана ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 081
     Ролпласт е добра, но ако си голям поръчител. Тогава работят бързо, не чакаш за нищо, докато се обадиш и са там. Зная, защото скоро слагахме дограма и щори на цяла клиника (ние бяхме посредниците и се свързахме с тях и им възложихме работата) та нямахме проблеми, всичко беше в срок и качествено. Еднате ми колежка си сложи щори от тях и е много доволна, но това са щори, не дограма. Преполагам няма да имаш проблем с изпълнението и качеството (затова и цените са малко по-високи), но ще трябва да почакаш сигурно, защото ако има голяма поръчка изпращат целия персонал там и другите остават малко в тъча

# 10
  • София
  • Мнения: 1 444
Дограмата за която писах е пвц и е точно на Блик Вече изкарахме зимата с нея, при това една от стаите не отоплявахме и не е имало никъде, никакъв конденз За фирмата вече казах, че съм възхитена от работата и отношението им и горещо я препоръчвам Освен това аз сложих златен дъб, като за да излезе по-евтино те самите ми предложиха да е така само отвътре, отвън си е бяла, нормална и наполовина ми падна цената В други фирми ми казаха, че такова изпълнение нямат, трябва да е изцяло дървена имитация или само бяло Давам координатите на фирмата, решението е твое
ДИЕлА 1 ООД, улЛайош Кошут №8 телефони:954-91-26
Това, което ми поставиха, чета от договора е Блик, четири камерна, златен дъб вътре, дръжки и панти златен мат, квадратурата ми е 11,892 квадратни метра плюс транспор, демонтаж и монтаж. За това съм заплатила точно 1718лв. Мисля, че по-добра цена няма да намериш, аз доста фирми проучих и ми направиха оферти преди да се спра на тази. Те имали доста офиси на територията на София и всеки офис работи през различна фирма, т.е. на друг офис може да е под друго име, но да са пак със същия собственик.Доколкото разбрах е първия, който се е захванал с тази дейност след демокрацията.
Дано съм полезна. Успех!!!  bouquet

# 11
  • Мнения: 14 486
Ако искаш дограмата ти да е пвц, избери си фирма която работи с профили,немски,КЬОМЕРЛИНГ.
Това е най важното не коя е фирмата, а какви са профилите.


да и аз така съм чувала.други пък казват, че шуко са най-добрите. нашите са на шуко. на майка ми е кьомерлинг. при един от най-големите порои миналото лято и прокапаха, по-точно потекоха половината прозорци. аз лично не го видях, поради което все още не мога да си го обясня. у нас нямаше нищо. защо кьомерлинг са по-добри не знам. за увисването на прозорците няма да коментирам - идваха да й ги оправят още на следващото лято.

# 12
  • София/Перник
  • Мнения: 982
За фирма "Ролпласт" има и доста негативни отзиви. Последно четох, че при поставянето на щори са съпили дограмата на човека.
Аз лично нямам впечатления от тях и това, което предлагат.

Мога единствено да посъветвам, като ще сменяш дограмата - смени я с нещо качествено. Щом си се спряла на ПВЦ дограма, то поне да е от следните марки: (не са класация!) Шуко, Кьомерлинг, Века и Саламандер. За тях поне зная, че са истински и си носят съответното качество.

Отделно, че може да потърсиш офиц. представители на първите три в страната и от там да се свържеш, за да получиш информация кои са техните търговски представители!

Имаме дограма Кьомерлинг, поставена от "Юнипласт", преди повече от 2 год. - нямам никакви оплаквания!
А Кьомерлинг поставят и още една фирма "Агнесика пласт" (или Агнетика пласт).

Та успех! И не се хвърляйте на най-евтиното! То винаги излиза по-скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт