С две бебета у дома.

  • 1 462
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Здравейте! Знам че темата за разликата между децата е много дискутирана, но ми е интересно дали има и други мами с два бебока. Как се справяте? Какви са взаимоотношенията между децата ви? Моята дъщеричка е на две години и три месеца, а синът ми е на годинка. Вече немогат един без друг. Гледаме се сами. Купонът е голям.

# 1
  • Мнения: 660
Здравей   bouquet!
 Да са тиживи и здрави дечковците ! аз малко не съм за твоята темичка , защото баткото ни е далеч от бебешката възраст / на 11 год . е / , а бебко е на два месеца  , обаче и при нас купона е голям . Всичко ни е ново , интересно , забавно...  и много уморително за мама , но то си е в реда на нещата За разлика от първия път , забелязвам , че нещата се случват в атмосфера на по - голяма любов и търпимост помежду ни / ние сме като Дядовата ръкавичка - 7 души в един апартамент / . Да видим как ще се развива купона занапред Grinning. Чао !

# 2
  • Мнения: 955
Нашите са със същата разлика, но чак пък да не могат един без друг ще е силно казано. Гледам ги сама. Мъж ми е на работа по 12 часа. Баби и дядовци няма. Ако знаех, че ще е толкова трудно не мисля, че щях да съм навита за второ, но не съжалявам и за нищо на света. Обичкам си ги  Heart Eyes и татко им също, въпреки, че и той много ме ядосва  Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 9 847
Хайде и аз да се включа,макар и моите да не са вече бебета.Разликата им е три години.И ние се справяме сами,таткото ни е военен и общо взето го виждаме само вечер,но не мога да си кривя душата,много помага Grinning.И ние нямаме никаква помощ от бабите-два-три пъти годишно се случва да сме навън без децата.Преди няма и два месеца се преместихме от София в Плбевен,в началото беше трудно,но сега мисля,че в по-малкия град по-лесно се гледат деца.Няма какво да се лъжем-трудно ми е,понякога ми е много трудно,но общо взето не съм и очаквала друго.Бременностите и с двете ми деца бяха планирани и мисля,че се справяме добре!

# 4
  • Мнения: 670
Дъщеря ми е на 11 месеца. Когато бебето се роди, тя ще бъде на година и 5 месеца. Малка разлика ще имат, но това не ме притеснява. Важното е да са здрави... с всичко друго ще се справим.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 575
И аз се справям / почти / сама. Тати работи много, след работа има срещи, вкъщи пише оферти или сваля филми. Бабите са далеч, на всичко отгоре и работят. Реших да пусна "баткото" на ясла, но много боледуваше и тя с него. Затова се гледаме вкъщи. Не мога да кажа, че не могат един без друг. Но тя тича цял ден след него/в проходилка/, а когато той е в настроение си играе с нея.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 708
И при нас живот и здраве разликата ще е 1 г и 5 месеца. Аз много се надявам каката да е добричка и да не тормози бебчо като за начало, а после разбира се се надявам да са добри приятелчета и да са задружни и да се разбират Simple Smile

# 7
  • Мнения: 220
Ех, при нас разликата ще е почти 2 години. Като чета вашите постинги, не ми се струва страшно.

# 8
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
При хас разликата е почти 4 години,голям купон е newsm10Прекрасно е да имаш 2 деца newsm44

# 9
  • Мнения: 388
При нас разликата ще е живот и здраве 2 години и 1 месец,подготвила съм се психически,че ще ми е много трудно,но като ви чета се успокоявам и се надявам хубавите моменти да преобладават пред трудните и при нас няма баби,но разчитам на жена,която ми помагаше по време на бременността и от която съм много доволна.Основно ще разчитам на нея и на мъжа ми!

# 10
  • Мнения: 426
Е аз няма да ви казвам как сме, вижда се от лентичката.Но само искам да ви кажа че сте много смели и от сърце ви пожелавам всичко най- хубаво и здраве на семействата ви. Ние все още не можем да се решим за 2-ро бебе. При нас има кои да помага за гледането, но от финансовата част сме зле. Затова ще изчакаме.

# 11
  • София
  • Мнения: 676
Да ви кажа и аз съм си изгледала децата без помощ от баби. Каките тръгнаха на градина на 5 и на 3 години заедно и на мен с две деца, когато бяха бебета, ми беше по-трудно, отколкото сега с три. Според мен действително е трудно с две бебета, но децата действително си израстват по-близки и не познават самотата.
А истината е, че купонът е голям и е напълно достатъчен, за да се мотивира човек и да се справи с всичко, независимо колко е трудно.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
На мене ми е много по-лесно когато са двамата . Laughing  Много по-лесно ги гледам и те си играят заедно . Трудничкото беше в началото докато поотрасне малкият , но сега веселбата в къщи е голяма.  Joy

# 13
  • Мнения: 1 425
На моите деца разликата също няма да е много голяма - 2г. и 3 мес. Все оше не знам как ще е защото до появата на бебенцето има още 2 месеца, но се надявам, че ще се справя. Каката сега ходи на ясла и се чувства много добре там, надявам се да не се разболява много и да не носи бацилчета на бебето.

# 14
  • Мнения: 1 753
Хайде да включа и моите бебета - Анна на годинка и 7 месеца, София на 6 месеца. Трудно е, но имам помагачи  Hug Баби, дядовци, детегледачки - кой когато има време се включва. Щото пък аз работя  Wink

Иначе и аз като Чимихумуху... (дали улучих буквичките  newsm78  Laughing) имам един татко, дето само ме нервира, но той поне помага. Когато въобще си е в къщи... чисти, готви, извежда Ани на разходка... квото може прави.

И все пак - ето тук имах едно мнение... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116468.msg2120321#msg2120321 Готино е - няма друго такова щастие  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт