Моля, някой да ми обясни как се стига до Клисурския манастир над Банкя

  • 1 248
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 554
Изтекоха ми очите да търся темата за хубавите местенца около София - там беше обяснено, обаче не я намерих.
Пробвах и с търсачката по думи от заглавието й, които си спомням - ама пак нъц.
Предварително благодаря   bouquet

# 1
bibi  , миналата събота бяхме там. Ще се опитам да те упътя. След стигане в центъра на Банкя се свива в дясно по стръмна улица към кв.Вердикал. По стръмната улица се продължава направо по бул.Варна, докато се излезе от Банкя. Всъщност от там пътя е все направо. Едва на километър-два от Банкя има табела за манастира. Ние за всеки случаи попитахме местни хора за пътя. След табелата продължавате нагоре още три километра и ... пристигате в манастира. Дано да съм от полза. Ако още нещо изникне като въпрос, питай.
п.с. Над манастира има горичка с възможности за пикник. Много е приятно (и хладно). В самата околност няма нищо за хапване, така че, ако решите да поостанете си вземете храна.
 
 

# 2
  • София
  • Мнения: 6 554
Много благодаря Beni_Di!   bouquet
Ще ходим да огледаме и да запазим час за кръщене на девойките евентуално!

# 3
Манастирът е цветен, уютен и много приветлив. Понеже е женски, съответно е и добре поддържан. службите се извършват от един млад монах, който е ръкоположен за свещеник. Поздрави на девойките и приятно кръщене! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт