Сваляне на решетката на детско легло

  • 3 790
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 652
Ама тъпо заглавие, ай!
Момичета, кога махнахте, т.е. отворихте детското легло? Сина е на 1.4 г, върти се, но не чак толкова. Започнах да се чудя, кога да я махнем предната решетка. То ясно,  че все има риск да се цопне долу, но реших да попитам какви са признаците на готовност?

# 1
  • Мнения: 8 769
Уф, и аз това се чудя... Rolling Eyes Възнамеряваме тия дни да я разкараме, а отдолу до леглото да сложим възглавници...

# 2
  • Мнения: 111
Ние махнехме решетките преди няколко седмици, но Христо е на 3г. и 6мес.  Свикна и дасега не е падал, но му слагем табуретки вечер. Той ходи на градина и там нямат решетки и затова малко или много е свикнал

# 3
  • Мнения: 652
Абе аз и друго се чудя.  Дзверо вечер, колкото и да му се спри трудно се съгласява да си ляга. И прави едни опити да ме примами да го взема, и ревове, плачове... Та съвсем се шашардисах. От една страна ще му дам свобода да и няма да се чувства толкова ограничен, но от друга знам, че си стои в леглото и няма мърдане. Бе не знам.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Не помня кога беше...много отдавна, там някъде след годината, че ме беше страх да не пльосне като се опитва да прескочи. От друга страна пък без решетка, падането и е гарантирано. Затова измислих:-)))) ето това http://community.webshots.com/photo/156287648/157701034LTWoxK
Изпълнението е лесно, до нас има дядо дърводелец, казах му размерите и човека ми отряза дъската, горните ръбове са 'взети' за да не се удари случайно, облепих я с бяло фолио и с по 2 болта моя мъж я сложи. Определено е удобно, няма опасност да падне докато спи, може да влиза и излиза без затруднения.
Сигурно има и други решения...

# 5
  • Мнения: 1 437
Махнахме 2  пръчки от страна на крачетата, така може да влеза и излиза без да прескача , а нощем няма отасност да изпадне.

# 6
  • Мнения: 652
Леле Флаш, каква коса, какво чудо!
Да не му е уроки на детенцето (както се казва), ама благородна завист :oops: . Велемир се роди без коса, сега има, но е русичка и нежна... Като пате е.

А по темата, детето можеше ли само да се качва и слиза от леглото?

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Това скоро няма да стане при нас. Мартин цяла вечер се върти и спи или заврян по ъглите или плътно притиснат до страничната мрежа на кошарата. Имам чуството, че ако махнем преградите ще се търкаля по пода докато опре до стена Rolling Eyes

# 8
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: shedi
Леле Флаш, каква коса, какво чудо!
Да не му е уроки на детенцето (както се казва), ама благородна завист Embarassed . Велемир се роди без коса, сега има, но е русичка и нежна... Като пате е.

А по темата, детето можеше ли само да се качва и слиза от леглото?


И Сиси се роди без коса и на година още си беше плешива:-)))
После постепенно почна да понакъдря, макар, че баща и е бил по къдрав от нея ама все файдица, на фона на мойта абсолютно права коса. Tired

Ами то леглото си е ниско нали видя, това си и е кошарата та нямаше проблем с качването и слизането. Аз също мислех да махна няколко пръчки от решетката но се оказа, че са залепени и не исках да я съсипвам...здрава е, може да я дам на някое друго бебе после.Simple Smile

А преди да махнем решетката се опитваше да я прескача и виреше краката.

# 9
  • Мнения: 652
То и нашия се беше метнал преди време през решетката и плонжирал без проблеми и наранявания на паркета! Изкарал акъла на баща си...
Попитах, щото се чудех дали има апределена възраст или умения, които детето да има, за да се пристъпи към освобождение на затворника.
Бе май ще взема да пробвам за следобедния сън и ще видим как стават нещата.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 019
Не си спомням кога беше-май към година и половина беше , но направихме нещо подобно на това на Flash*, само че от самата оградка.Таткото я разглоби-махна хоризонталните дълги летви и пречките с изскубване, оказа се че са лепени в дупчиците.Не знам дали го обясних добре, но като резултат едната решетка стана на отделни пръчки и една от дългите я сложи там дето си беше от долната страна и се получи като ограничител-дъщерята сама се качва и слиза по100пъти на ден, но не може да падне докато спи, а и повече и харесва, защото прилича на нашето легло.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: shedi
То и нашия се беше метнал преди време през решетката и плонжирал без проблеми и наранявания на паркета! Изкарал акъла на баща си...
Попитах, щото се чудех дали има апределена възраст или умения, които детето да има, за да се пристъпи към освобождение на затворника.
Бе май ще взема да пробвам за следобедния сън и ще видим как стават нещата.


При нас беше спешно...и не толкова заради падането, колкото заради това, че тя отказваше да ляга в леглото си заради решетката. Пищеше и приличаше на затворник вътре. Като я извадя и я сложа на спалната си заспиваше без проблем. Като махнахме решетката, пак започна да си харесва леглото.

# 12
  • Мнения: 652
Флаш,
ти си гениална!
До сега изобщо не връзвах (на съзнателно ниво) вечерните ревове с решетката! Вярно, че като го слагам на нашата спалня е по-кротък сякаш :ooooh:
Още тази вечер ще пробвам!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 827
Цитат на: mam4e
Това скоро няма да стане при нас. Мартин цяла вечер се върти и спи или заврян по ъглите или плътно притиснат до страничната мрежа на кошарата. Имам чуството, че ако махнем преградите ще се търкаля по пода докато опре до стена Rolling Eyes


ще мине не бой се и моя се въртеше по няколко пъти на нощ на 180 градуса ама изведнъж се кротна #Shocked даже не го намирам отвит сутрин ама и ние до към втората годинка се "разхождахме" из кревата

инак Флаш много мерси за идеята ви защото на нашено креватче се маха цялата решетка но не и някоя от вертикарните напречки - още този уикенд ще майсторим с таткото че му е време на нашия...

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
махнах я, когато Елина беше на година и няколко месеца и видях как иска да се спусне с главата надолу през решетката #Shocked  #Shocked  #Shocked

сложих един дунапрен до леглото да не се удря много като пада.
Вече спи на голямо легло...не пада, но това не и пречи да се буди нощем и да идва при нас, да ни окупира леглото и направо понякога ми идва да се пренеса в нейното посред нощите.....

Общи условия

Активация на акаунт