за формата на крачетата

  • 672
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
На Анджи крачетата, т.е. стъпалцата са едни пухкавички, пухкавички. Крачето и е 12см., с малка остра петичка и като хълмче отгоре.  Simple Smile Изобщо не приличат на стъпалото на голям човек Sad  На всичкото отгоре, понеже с дясното краче стъпва на цяло ходило, а с лявото по-често на пръсти , на дясното хълмчето (пухкавичкото отгоре)  е малко по-малко и по-прилича на нормално краче.  Confused

Виждала съм на едно познато момченце, още когато беше на 8 мес., крачетата му бяха с форма на възрастен и стъпваше доста стабилно.

Тя все се изправя и стои права, и ходи с проходилката или като я държим за ръчички. Но се клатушка като е на едно място и стойката и не е хубаво изправена.

Мисля си, че ако крачетата и не са толкова пухкави, а по-плоски ще е стабилна и стойката ще е добра Sad

Нормално ли е да изглеждат така крачетата? Rolling Eyes

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Чакай де, закъде си се засилила Wink  - тя си е бебе още - рано е каквото и да е да изглежда като на възрастен човек Wink . На 8 месеца е рано да стъпва стабилно. Когато проходи мускулите на свода ще укрепнат и сами ще го повдигнат нагоре. Освен това децата имат вродено плоскостъпие, заради ненапълно абсорбирана мастна възглавничка на стъпалото - тя изчезва напълно към 3тата годинка чак.

# 2
  • Мнения: 4 358
Нормално е, не се притеснявай  Grinning
Оги все още има моменти, в които ходи на пръсти, а е на две годинки.
Мъничка е още да стои съвсем стабилно, споко  Wink

# 3
  • Мнения: 544
Цитат на: mam4e
Когато проходи мускулите на свода ще укрепнат и сами ще го повдигнат нагоре.


За свода знам, но става въпрос, че отгоре стъпалцето и е пухкаво. Simple Smile  И защото на други дечица съм виждала, че не са пухкави Confused

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: angelica
Цитат на: mam4e
Когато проходи мускулите на свода ще укрепнат и сами ще го повдигнат нагоре.


За свода знам, но става въпрос, че отгоре стъпалцето и е пухкаво. Simple Smile  И защото на други дечица съм виждала, че не са пухкави Confused


И това ще се оправи - то едното води до другото Grinning

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Аз бих те посъветвала да махнеш проходилката. тя се клатушка, щото е свикнала нещо да я подпре отстрани. Като се изправя сама и пристьпва сама, с опора по мебелите, ще натоварва мускулите повече и крачето ще се оформи. Нищо притеснително, малка е още, това, че е пухкава, не значи, че под пухкавото няма мускули.

# 6
  • Мнения: 128
и Любчо е толкова голям и е на същото положение с крачетата, стоенето прав и стъпването. за това си мисля, че децата са си ни съвсем нормални и няма място за притеснение. след месец ще им се оформят като на голям човек стъпалцата. споко. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт