Добрите вести за млеката официално!

  • 1 159
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 271
Искам да споделя с всички ви какво получихме тази сутрин. Е, вече официално можем да се поздравим за изключително добре свършената работа! Сега вече е въпрос на време.
Не мога да ви опиша какво изпитвам сигурна съм, че се споделя от всички ни. Поздравления още веднъж! Заслужаваме да се гордеем със себе си!


Уважаеми госпожи и господа,

Във връзка с постъпилия въпрос Ви информираме, че Ръководството на Министерството на здравеопазването разгледа и прие промени в Наредба № 38 за определяне на списъка на заболяванията, за чието домашно лечение Националната здравноосигурителна каса заплаща лекарствата напълно или частично, които ще дадат правно основание НЗОК да открие процедура по договаряне на диетични храни за болните от алергия към белтъка.
Промените са обнародвани в бр. 60 на Държавен вестник. В приложението към член единствен след ред “Улцерозен колит К51.2 Улцерозен (хроничен) проктит” се създава ред “Други неинфекциозни гастроентерити и колити К52.2 Алергичен и алиментарен гастроентерит и колит”.

Пресцентър

# 1
  • Мнения: 4 358
Бравоооооооооо  smile3501 newsm51

И все пак... дано не са много бебенцата и дечицата, на които им се налага да взимат протокол!

# 2
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Това се казва наистина добра новина!
Дано сега и НЗОК се задейства по бързичко!
БРАВО МОМИЧЕТА!!!

# 3
# 4
  • Мнения: 3 161
Страхотно възнаграждение за безсънните нощи и огромните усилия и напрежение, на които бяхте подложени, момичета! Дано сега се успокоите, защото явно всичко това не е било напразно и си е струвало да се борите за здравето и за доброто на хиляди деца и семейства в България! Всички, за които извоювахте това, ви дължат огромна признателност. Много се радвам за успеха ви!

# 5
  • Мнения: 3 205
Браво! Радвам се за вас!

# 6
  • Мнения: 1 756
Браво на вси4ки включили се в подкрепата , каквато бях и аз Embarassed

# 7
  • Мнения: 293
Поздравления за постигната победа момичета!

# 8
  • Мнения: 35 958
Чудесно! само дано по-малко възползвали се да има!

# 9
  • Мнения: 863
Браво!Гордеем се с вас!!! smile3501 smile3501 smile3501

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Браво момичета!
Това се казва постижение, но дано наистина да има по-малко възползвали се  Praynig

# 11
  • Мнения: 3 550
Честито! Дано не са много нуждаещите се!

# 12
  • Мнения: 4 181
Искам да споделя с всички ви какво получихме тази сутрин. Е, вече официално можем да се поздравим за изключително добре свършената работа! Сега вече е въпрос на време.
Не мога да ви опиша какво изпитвам сигурна съм, че се споделя от всички ни. Поздравления още веднъж! Заслужаваме да се гордеем със себе си!


Уважаеми госпожи и господа,

Във връзка с постъпилия въпрос Ви информираме, че Ръководството на Министерството на здравеопазването разгледа и прие промени в Наредба № 38 за определяне на списъка на заболяванията, за чието домашно лечение Националната здравноосигурителна каса заплаща лекарствата напълно или частично, които ще дадат правно основание НЗОК да открие процедура по договаряне на диетични храни за болните от алергия към белтъка.
Промените са обнародвани в бр. 60 на Държавен вестник. В приложението към член единствен след ред “Улцерозен колит К51.2 Улцерозен (хроничен) проктит” се създава ред “Други неинфекциозни гастроентерити и колити К52.2 Алергичен и алиментарен гастроентерит и колит”.

Пресцентър

Радвам се че имате официален отговор  bouquet
искам само да питам, тъй като днес разговаряхме с една депутатка да отпраи питане към Министъра по този въпрос, тъй като имаше неяснота, вие само за млеката за алергия към белтъка на кравето мляко ли сте писали?
Питам понеже има и други спрени храни, тя да знае как да постави въпроса?

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Браво на вас............и аз съм от подписалите............Но дано повече майки кърмят децата си   bouquet

# 14
  • Мнения: 3 161
А имате ли намерение да напишете благодарствено писмо? Струва ми се, че е редно да благодарите, че са се отзовали на призива ви и са взели мерки. Дори може и малко по-публично да го направите - да оповестите отговора в медиите и да изкажете задоволството си. Това ще ги поласкае и може би стимулира и в бъдеще да откликват на гражданските искания, и следващия път като отиде някой, ще се по-отворени към диалог. Ето ние с кърменето сме на ред и много се радваме, че постигнахте този успех,  нека направим, каквото зависи от нас, за да поддържаме добрия тон между нас и институциите.

Браво на вас още веднъж! Браво, че има хора, които мислят не само за собствените си деца, а са загрижени за всички деца и правят необходимото, за да помогнат на всички.

Общи условия

Активация на акаунт