За избора-да яде ли месо или не

  • 1 702
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Така...решила съм да оставя сина ми малко като попорастне сам да реши дали да яде месо или не.Като му дойде времето за захранване с месо,просто ще го пропусна.
Какво мислите по този въпрос?

# 1
  • Мнения: 46 488
Аз съм за месо след 8-9 месец.
На мен месото ми се отразява много добре в здравословно отношение и въпреки, че не го обичам се насилвам да го ям. Дъщеря ми го обича, като порасне, ако иска да става вегетарианка- да става, но аз не бих я направила насила такава  Peace

# 2
  • Мнения: 495
месото е най-големия източник на желязо и протеини
аз лично, ако съм вегетарианец, ще си захранвам както трябва детето, пък като стане на 18 г., тогава да решава какво да яде и какво не

# 3
  • Мнения: 181
Децата имат незаменима нужда от месо. Не си прави експерименти със здравето на детето ти. Като завърши с израстването си (поне 18 год) едва тогава само ще реши.

# 4
  • Мнения: 14 133
 newsm78Не бих пропуснала да го захраня с месо, защото също съдържа вещества, полезни за организма.  Като стане достъчно голям, тогава да решава какво ще яде., но трябва да е опитал всичко от най-ранна възраст.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Как хем след време ще му дадеш право на избор, хем няма да го захранваш с месо newsm78 Какъв ще е този избор, като той няма да знае какво е месо? Това ще е твой избор. Защо изобщо трябва да лишаваш детето си?

# 6
  • Мнения: 2 663
Как хем след време ще му дадеш право на избор, хем няма да го захранваш с месо newsm78 Какъв ще е този избор, като той няма да знае какво е месо? Това ще е твой избор. Защо изобщо трябва да лишаваш детето си?

Ами принципно,мислех като стане по-голям и вече разбира да му дам да опита,защото то е ясно ,че трябва да знае какво е това,а и ще любопитства,но месото да не присъства постоянно в менюто му.Аз подкрепям суровоядството и здравословния начин на живот и гледам да ям само домашни животни( малиии, как звучи само....)т.е. които не са тъпкани с антибиотици и т.н .

Оф,не знам,нещо почвам да се разколебавам май....

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Давай му просто по-малко и само качествено - 1-2 пъти в седмицата + яйца и ще е ОК Grinning

# 8
И аз съм на мнение, че не е правилно да не даваш на детето месо.  

# 9
  • Мнения: 2 663
Да,момичета,може би сте прави...и трябва поне по малко да хапва

# 10
  • Мнения: 495
наблягай на телешко, пилешко, риба
избягвай свинското, то не е препоръчително за голям човек, камо ли за дете
ами на мен също ми е мъчно за горките животни от една страна, от друга знам, че ги тъпчат с какви ли не гадости, но аз специално съм с нисък хемоглобин, синът ми също, без да сме таласемици, така че...., месото е задължително

# 11
  • Мнения: 1 413
Въпросът ти е много важен, моя позната има подобни размисли, но и примера на своя роднина, която не е яла никога месо, а има сериозни здравословни проблеми и затлъстяване, така че не съм сигурна дали е здравословно за едно дете да не яде месо. Ако можеш да му предложиш чисто, домашно месо е по-добре.
От друга страна как ще го запишеш на детска градина, в училище също няма да може да се храни, а и децата не обичат да са различни от другите - като отидете на детско парти другите ще хапват пилешки хапки или хамбургер, а твоето ще ги гледа или?
Децата не обичат много да ядат месо, поне моите, но мисля, че трябва да го захраниш пълноценно, а когато порасне да споделиш с него своите виждания и ако иска, синът ти ще ги сподели. Иначе реално няма избор.

# 12
  • Мнения: 4 621
Децата имат нужда от месо. Според мен трябва да го захраниш с месо, защото от него се извличат необходими за организма (особено детския) вещества. Така или иначе като порастне ще има право на избор и сам ще реши дали да яде месо или не.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064
Присъединявам се към мнението, че детето може да има избор, ако е опитало всичко. Познавам жена, която е по рождение вегетарианка, но не е повторила това със собствените си деца. Не лишавай детето от месо, ако иска, след време само да се откаже - това е друг въпрос.

# 14
  • Мнения: 4 668
Ама ти хем казваш , че детето само ще избира , а в същото време вече си решила да не му даваш месо  Rolling Eyes
Захрани го както трябва , не го лишавай от нужните му храни , а когато може да избира ... чудесно , нека да реши само !

Общи условия

Активация на акаунт