отказа 5то хранене, рано ли е?

  • 477
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
мами, имаме следната ситуация - дребната е на 6 и половина и от една седмица правеше въртели с храненето. иначе е много ящно дете - от всичко и по много, и си следваше режима. та сега започна да се храни така:

8.00 адаптирано 180мл+6 лъжици
12.00 попара или каша
17.00 месно/зеленчуково пюре
21.00 адаптирано

всъщност отпадна храненето с плодово пюре/кисел. по някое време пийва сок и хапва малко пресен плод.

все пак на мен ми се струва, че това е малко за дете на по-малко от седем месеца. моля за мнения!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 404
Инес отказа 5-тото хранене на 5 месеца, в редки случаи от тогава е пожелавала и 5-то хранене. Ако детето наддава добре и е спокойно между храненията, значи няма за какво да се безпокоиш.
Не знам как някои майки правят режим на бебетата, при нас не се получава, аз се водя по детето - когато и колкото поиска. А и мисля че се храните съвсем добре с този режим в момента.

# 2
  • София
  • Мнения: 223
И моят син сам мина на четири хранения когато беше на пет месеца.Аз го оставих сам да си определя,след като наддава нормално и се развива добре,не мисля, че трябва да се притесняваш.

# 3
  • Мнения: 600
 newsm78

а аз си мислех, както е писано по дебелите книги, че на 4 хранения се минава чак на 9-10 месеца. затова и не се обадих на док да питам, че не ми се слуша конско Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: X
Ами раничко е, но си е до дете. То си знае, пък и в тия жеги на кой му се яде.....явно обядът я засища достатъчно.

# 5
  • Мнения: 202
И ние повече от 2 месеца сме на 4 хранения и нямаме проблеми.Между закуската и обяда хапваме плодово пюре.Храним се така:
9.00 - 210 АМ със 7 мерителни лъжички
11.00 - 90 грама плодово пюре
13.00 - 190 грама зеленчуково или месно пюре
17.00 - каша,грис,кисел или АМсъс плодово пюре около 200 грама
21.00 - 210 АМ

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 926
Здравей! Мисля ,че е добре яденето ви , тъй като ти му даваш и каша и зеленчуково /месно пюре, мисля че те засищат пове4е и затова детенце не е гладно. Пък и в тия жегиииии..
Не се притеснявай. Ние се храним така:
8.30 - АМ
12   -  зеленчуковоили месно пюре
15.30  плодово с АМ или каша
18.00 _АМ
21.30 - АМ
А понякога се храни 4 пъти Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 663
ние ядем така от 5 месец, тъй че споко. а пък и в тези жеги

# 8
  • Мнения: 600
мерси на всички, сега ми е по-спокойно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт