какво да сготвя с гъби?

  • 5 163
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 897
Момичета давайте идеи... яде ми се нещо с гъби, а в момента са сещам само за гъби с масло запечени с кашкавал или с ориз, но искам нещо друго и аз не знам какво. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 974
За съжаление не помня кой наскоро пусна този линк гъби , но съм много благодарна  Hug  bouquet
Мисля, че ще ти свърши работа Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 897
Благодаря! Hug

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Аз вчера правих това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=114664.0

като едната плънка беше с гъби, кайма и лук, а другата - извара и маслини

# 4
  • Мнения: 1 052
Любимата манджа на свекървата! hahaha Извинявай, но не можах да се сдържа, когато видях темата....

# 5
  • Мнения: 5 713
Гъби с картофи. Задушаваш лук, после гъбите; слагаш малко соев сос, после картофите нарязани на филийки; подправяш с 4ерен пипер / по желание / и с копър. Може и в йена да го сготвиш като прибавиш малко бира.

# 6
  • Мнения: 1 352
Задушено телешко с гъби става страхотно. Сваряваш хубаво месото. Отделно задушаваш гъбите с малко от телешкия бульон. Изсипваш при месото, слагаш подправки - чер. пипер на зърна, няколко зърна бахар, дафинов лист, няколко нарязани на дребно скилидки чесън и сол. За да не е много воднист соса правиш кашичка от запечено брашно с вода и прибавяш към манджата. Оставяш да ври още 10-ина мин. Ммммммм...........

# 7
  • Мнения: 3 394
аз готвих вчера маги малки тайни пиле с гъби в сметанов сос!

# 8
  • Мнения: 1 052
аз готвих вчера маги малки тайни пиле с гъби в сметанов сос!
И аз да кажа нещо подобно, пилешки гърди се нарязват на купчета, запържват се с малко мазнина в (тефлонов) тиган, и после се покриват със капак до почти пълна готовност(разбирай приятно златисти) слагат се гъбите до като получат приятен загар, и се прибавя разбита с малко вода заквасена сметана, или просто готварска, на вече махнат от котлона тиган. Оставят се малко да почине. Подправките-кубче бульон Маги-зеленчуков и черен пипер. Също спагети със сметана, гъби, кашкавал и шунка, като гъбите се запържват в малко масло, после за секунди се прибавя шунката, на много слаб котлон се оставят заедно със сметаната. Подправките са същите. накрая в тенджера с отцедените спагети се излива сос, разбъркват се и се добавя рендосан кашкавал. Сервира се с допълнително кашкавал или пармезан.

Общи условия

Активация на акаунт