Пак за свекървата, за съпруга.... абе писна ми!

  • 7 082
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 790
Момичета, искам ей така да се оплача, да споделя с някой...
Писна ми вече... всяка седмица аз се дразня...
Днес съпругът се обажда, за да ме пита, дали е удобно майка му да дойде да "види детето". Виждането се изразява в малко радост и смях, никаква помощ от тяхна страна и някоя и друга забележка към мен за начина, по който гледам "детето". Слагам "детето" в кавички, защото те говорят винаги в среден род за  "детето", защото тя не е кръстена на тях и въобще не й споменават името. Дори на кръщенето й не дойдоха. Отклоних се. Та днес ме пита дали е удобно. Казвам "не", защото съм от 5 сутринта на работа до 17 часа - т.е 12 часа, прибирам се скапана и утре съм същата смяна, т.е искам да полегна, след като се прибера, защото се уморявам доста, не само физически. След като казах, че не е удобно, любимият ми обясни, че всъщност аз съм егоистка, не знам какво искам, като родителите му не се интересуват за "детето" защо не се интересували, като се интересуват защо се интересували. Преглътнах. След което ми обясни, че той вече я бил поканил и какво сега щял да й каже. Ами тогава защо се обажда въобще да ме пита дали е удобно майка му да идва? Той е взел решението, поканил я, после ми звъни и ме поставя пред свършен факт с въпросително изречение. Да я кани, ако не го притеснява, че аз ще спя, когато тя дойде... Малко по-късно ми звънна по телефона, за да ми каже, че й се бил обадил и й казал да не идва. И пак ме нарече каква ли не... А всъщност, когато не става въпрос за майка му, моят мъж е един изключително мил, добър и внимателен човек, дето на мравката път сторва.
Всъщност какво е станало - свекърва ми /човек без работа и ангажименти/, днес е решила, че няма какво да прави и му звъннала да му каже, че ще дойде на гости. Тя идва на гости при внучето си обикновено, но хайде, това няма значение. Идва в моя апартамент, който нито тя, нито синът й имат заслуги да притежавам. И това не е от значение. Но как така ми се самопоканва в къщата, защо моят мъж позволява всичко това? И за капак, сега ми е сърдит, щото аз съм била "отвратителна" и съм се държала "безобразно".
Оплаках ви се, дано ми олекне.

# 1
  • Мнения: 712
Като нямат заслуги в тоя апартамент и придобиването му, какво ще дирят там? Да излязат да се гледат навън някъде. Кафета и площадки се намират.... fight

# 2
  • Мнения: 25 442
Извинявай, но не разбирам. Че се дразниш от присъствието на свекърва си, е ясно. Но защо се оплакваш, че идвала на гости? newsm78
Завинаги да живее при вас ли очакваш? Или да дойде да ти прислужва? След като домът е твой, не виждам по какъв друг начин може да дойде, освен на гости.
И щом искаш да си починеш след работа, защо мъжът ти не заведе детето у тях да се видят или да се срещнат някъде навън? Така няма ли да е по-удобно и за двете страни?

# 3
  • Мнения: 5 790
Извинявай, но не разбирам. Че се дразниш от присъствието на свекърва си, е ясно. Но защо се оплакваш, че идвала на гости? newsm78
Завинаги да живее при вас ли очакваш? Или да дойде да ти прислужва? След като домът е твой, не виждам по какъв друг начин може да дойде, освен на гости.
И щом искаш да си починеш след работа, защо мъжът ти не заведе детето у тях да се видят или да се срещнат някъде навън? Така няма ли да е по-удобно и за двете страни?

Опазил ме Господ да живее при нас. Не искам нищо от нея. А се дразня, че идва на гости, защото непрекъснато ми намира кусури на къщата, на начина, по който си гледам детето, за това какво готвя, как готвя, какво синът й яде и т.н. Не знам защо не иска да се виждат навън, не съм питала, но нито той, нито тя предлагат този вариант, който мен ме устройва идеално. А у тях се ходи с предварителна покана, поне седмица по-рано.
Ааа, има и претенции, колко добра баба е, как се грижела за всички... А на "детето" не се е сетила и едно шише вода да донесе за 1 година и 8 месеца почти.

# 4
  • Мнения: 25 442
Ами тогава при подобен случай, без да се караш с мъжа си, му казваш, че си изморена, боли те глава, бля-бля-бля и му предложи да заведе детето у тях или да се видят някъде навън. Даже може да изкажеш съжаление, че колко е жалко, че ще пропуснеш срещата с любимата свеки! Mr. Green Laughing

# 5
  • Мнения: 712
Пусни мухата, че и у вас ще се идва на гости само с предварителна покана поне 1 седмица по-рано. smile3521 smile3521 smile3521

# 6
  • Мнения: 98
Ако аз съм на твое място ще звънна свекито и лично ще и обясня че не е удобно да дойде този ден и ще предложа вариант който ме устройва, та нали тя е човека без ангажименти тя е тази която трябва да се съобразява с вашата програма

# 7
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Свекърва ти кавато ще да е, но с твоичкия трябва да обсъдите някои граници, да не ти казвам какво щеше да му се случи на моя ако ме нарече "отвратителна" защото съм уморена след работа Twisted Evil. Ако толкова му е жал че бабата не вижда детето, оставяйте и я за един ден седмично да я гледа вместо градината. Или му кажи че ще си останеш в къщи да я гледаш, майка му може да наминава по всяко време да обсъждате менюта и брюкселска дантела, а той ще има удоволствието да работи двойно и печели и за двама ви Grinning.

# 8
  • Мнения: 1 446
Ох , мила тая твоята свекърва мира нЕма!
Уфф! Какво да ти кажа като имат такива златни майки и дума не дават да се каже по техен адрес. Даже и от контекста изкарват , че ги обиждаш.
За дадената ситуация аз лично вече не си хабя нервите ако иска баба му да го види мъж ми го води в тях. Гостуването е максимум 15 - 20 мин. , защото всичко в подредената и къща става на вили и мотовили.

# 9
  • Мнения: 429
Ти, защо не вземеш да кажеш на твоя човек, че нямаш нищо "против" мама, но нека нейното гости се превърне поне малко облекчение за теб. Да поразходи малката или нещо друго да направи за нея. А колкото до това какво си наготвила и как си подредила и кажи директно на нея, че така знаеш и така ти харесва или просто я помоли да не те учи повече.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Свекърва ти кавато ще да е, но с твоичкия трябва да обсъдите някои граници, да не ти казвам какво щеше да му се случи на моя ако ме нарече "отвратителна" защото съм уморена след работа Twisted Evil. Ако толкова му е жал че бабата не вижда детето, оставяйте и я за един ден седмично да я гледа вместо градината. Или му кажи че ще си останеш в къщи да я гледаш, майка му може да наминава по всяко време да обсъждате менюта и брюкселска дантела, а той ще има удоволствието да работи двойно и печели и за двама ви Grinning.

И аз мисля като теб Peace!

# 11
  • Мнения: 5 103
Аз не мога да разбера сливи ли имате в устата, като не ти е приятно казваш, че не ти е приятно.
Ако мислиш, че на моята и викам да ми идва на гости, тя не припарва до вратата, а живеем в един блок, просто си постави нещата на място.

# 12
  • Мнения: 945
Не мисля, че свекървата ти е длъжна с нещо от рода да ти помага в отглеждането на детето или в домакинстватето.

Но ако мъжът ми направи нещо такова ще го пратя директно сърдит при маминка. Първия проблем. Тя се е обадила да каже, че ще дойде на гости. Той в тоzи момент не е реагирал. Можело е да каже "ще попитам жената дали няма други планове". Втори момент. Не вярвам да не е zнаел как ще работиш утре и каква смяна си днес. Да ама като е говорил с мама му е дремело на шапката ти дали ще си иzморена или искаш да спиш. Това е неуважение. Трети проблем. При вече всършен факт ти zвъни и ПИТА дали е удобно мама да дойде. И като си каzала не, ножа му опрял до кокала. И дай тогава да те пообиди, че раzговора да не се насочи към темата "Ти zащо питаш щом вече си се съгласил.". Мъжът ти тук е играп по правилото най добрата zащита е нападението, ама таzи тактита според мен не бива да се иzпоzва в семейството. Та, мъжът ти можеше на 2 места да реагира малко по раzлично и да иzбегнете скандала. Сигурна съм, чЕ ако ти беше каzал, че майка му се е самопоканила, а не те беше питал дали може да дойде, скандала щеше да бъде иzбегнат.

# 13
  • Мнения: 5 790
Аз не мога да разбера сливи ли имате в устата, като не ти е приятно казваш, че не ти е приятно.
Ако мислиш, че на моята и викам да ми идва на гости, тя не припарва до вратата, а живеем в един блок, просто си постави нещата на място.

Около 120 пъти съм казвала. И веднага ставам лошата, как така маминка не може да дойде, какво искам аз от нея? Тя видите ли, така се интересува, а пък аз - да не й позволявам да дойде! Просто вече няма смисъл да казвам - нито на нея /щото е дебелокожа и не разбира нито от намеци, нито право в очите/, нито на него /защото аз съм лошата/.

Не мисля, че свекървата ти е длъжна с нещо от рода да ти помага в отглеждането на детето или в домакинстватето.

Сигурна съм, чЕ ако ти беше каzал, че майка му се е самопоканила, а не те беше питал дали може да дойде, скандала щеше да бъде иzбегнат.


Що се отнася до помощта - наистина, не е длъжна, а пък и аз не искам нищо от нея. Но при положение, че се бие в гърдите как помагала, колко добра била, как се грижела и интересувала.... ами майната й. Оставих й детето 1 път да го гледа - за час и половина. После лежа 3 дена с болки в кръста, гърба и ръцете, опищя по комшиите, че "детето" било невъзпитано, че не сядало за минутка, че пипало навсякъде. Е, какво повече да искам от такъв човек, освен да не ми стъпва в къщата?

Да, ако ми беше казал, че се е самопоканила, в този случай нямаше да имам какво да направя и колкото и да съм уморена и да нямам желание, щях да го разбера. После на нея щях да й кажа няколко неща, но нямаше да се скараме със съпруга. А когато тя се обади и той каже "ще питам Алекс", тя веднага му вика - ауууу, ама ти едно решение сам не можеш ли да вземеш... и той се смачква.
Не знам той колко е виновен в случая, но продължавам да се убеждавам, че свекърва ми е манипулаторка.

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 10:13 от Алекс1

# 14
  • Мнения: 811
Не знам защо не иска да се виждат навън, не съм питала, но нито той, нито тя предлагат този вариант, който мен ме устройва идеално.
Направо й го кажи: "Чудесно е, че мина днес. Тъкмо ще се разходите с дечко, докато аз почистя/поспя или нещо друго" Wink

Общи условия

Активация на акаунт