Подготвителни контракции

  • 12 483
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте от мен на всички мамчета.Въпросът ми е следния:Вие имали ли сте подготвителни контракции и кога започнаха те а също така опасни ли са.Понеже аз до сега не съм имала никакви и от вчера започна да ме боли ниско долу на пресекулки но корема и не се стяга просто едно леко прерязване и се чудя дали това са контракции или бебка нещо ме е натиснала Sad.А по някога усещам нещо като пулсации точна там от дето трябва да си излезе Thinking и се по притеснявам малко.Моля споделете за което предварително благодаря  bouquet.

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 09:35 от Хера

# 1
  • Мнения: 2 327
При контракции коремът ти става твърд. Не е задължително да има болка. Но ако имаш болезнени контракции е хубаво да идеш на доктор.
Предварителни контракции може да си имаш много от рано. Аз бях с почти постоянни контракции последните 3 месеца, но и лежах за задържане.

# 2
  • Мнения: 372
Доколкото знам подготвителните контракции са стягане на корема, но без болка, подготвят матката за раждането, а вече болката е сигнал да посетиш док., да ти изпише нещо.
А тези болки долу ниско може да са и от таза, к` се разширява. В нач. на бремеността мен ме болеше таза отзад, а след като бебо се обърна редовно ме боли отпред, док. каза, че било от таза, к` се разширява под натиска на бебо. Болката е като да те болят яйчниците когато ти идва цикъла. Но може би е най- добре да попиташ док.  Grinning

# 3
  • Мнения: 140
Ами аз си имам контракции още от 20г.с,та от тогава пия и магнезий,но продължавам да си имам и знам какво представляват.Контракцията е придружена с втърдяване на корема,аз поне понякога имам чувството че се задушавам.При теб най вероятно е от разтягане на маточните връзки или пък бебчо.Не се тревожи не е възможно да няма дискомфорт при положение,че бебчо вътре расте и се движи.

# 4
  • Мнения: 2 019
При контракции коремът ти става твърд. Не е задължително да има болка. Но ако имаш болезнени контракции е хубаво да идеш на доктор.
Предварителни контракции може да си имаш много от рано. Аз бях с почти постоянни контракции последните 3 месеца, но и лежах за задържане.
и аз

# 5
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 708
И аз изпитвам същото на моменти и особено след някакво рязко движение или ставане. Вчера сутринта дори имах и болки като при цикъл, но отминаха за много кратко. Не знам какви са, но сигурно са подготвителни контракции. 

# 6
  • София
  • Мнения: 92
Тези пълсазии които усещаш ( това е бебчето в момент на хулзане) , при контракциите ти се втърдиява корема доста силно ( аз съм втора бременност сега ) и усещам много по силно и понякога дори болезнено, но с първото бебе не усещах нищо ( дори като отидох на последната си консълтажя и доктора ме изненада като ми каза че имам контракции)
Много е относително и различно при всеки , но като цяло е стягане не корема( дори може да го усетиш като менстрялна болка или болка в кръста като при цикъл -но както казвам някои жени никога не са го изпитвали ...така че) АКо нещо те притеснява или те боли е най добре да се консълтираш с лекара които те следи. Wink




-----------------------
Пишете на кирилица!!!

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 09:45 от Аурелия

# 7
  • Мнения: 566
точно в началото на 8-я месец започнаха моите подготвителни контракции - силно втърдяване на корема и си напипваш дъното на матката. при мен нямаше болка, но въпреки това получих 3 см разкритие. при всички обстоятелства най-добре е да се консултираш и да те прегледат

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Моите подготвителни контракции се появиха още в 6 месец. Безболезнени втвърдявания на корема. В резултат - 1 см разкритие и 2/3 скъсяване на шийката на матката.Лежах за задържане на системи и после с хапчета докато родих. Ако те боли, задължително се консултирай с лекар.

# 9
  • Мнения: 6 616
При мен в 6 месец

# 10
  • Мнения: 1 878
Контракцийте или пък болките винаги са повод за повишено внимание - иди на лекар и той най-добре ще определи какво точно получаваш  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 95
Здравей те, аз съм в 18 седмица и контракциите започнаха по осезаемо преди няколко дни, сега пия магнерич 3х2, но въобще не помага. Когато ми се стегне матката усещам болка ниско долу.
Досега четох написаното от вас и не можах да разбера, как безболезнени не усещате никаква болка само стягане, така ли? Защото при мен е придружено и с болка не силна, на която чак да не мога да стоя, но не приятна. И матката ми се стяга при малко движение от моя страна, око си лежа спокойно, всичко е ок, но стана ли веднага се стяга.

# 12
  • Мнения: 3 929
Аз имах подготвителни контракции, доколкото си спомням, последните2 или 3 месеца, които изобщо не бяха болезнени. Коремът ми ставаше много твърд на места и даже често ги бърках с ритането на бебо. Но определено тези контракции са на корема, не знам какво точно имаш предвид "там долу". Ако те боли, питай доктора. Всичко е възможно.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Въпросът ми е следния:Вие имали ли сте подготвителни контракции и кога започнаха те а също така опасни ли са.:.

Подготвителните контракции (Braxton-Hicks) са нещо нормално за последните седмици от бременността, подготвят матката за раждането. При теб е напълно нормално да имаш такива. Усещат се точно като втвърдяване на корема, но НЕ ТРЯБВА да има болка. Освен това за разлика от истинските, подготвителните не са периодични (през еднакъв интервал от време).

Първия път имах от 20 седмица, а втория - от 15-та седмица на бременността. Малко рано е да, но проблеми нямах. И двата пъти родих 1 седмица преди термин, след изчитане на де що има литература за преждевременно раждане Rolling Eyes. Пих Магнерич за успокояване на матката, но резултат нямаше кой знае какъв, При теб вече е късно за такова лекарство, тъй като го спират 2-3 седмици преди раждането - засилва вероятността от кръвоизливи.

Така че наслаждавай се на последните седмици от бременността и при всяка контракция си напомняй, че това е подготовка за едно по-бързо и леко раждане  Grinning

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Здравей те, аз съм в 18 седмица и контракциите започнаха по осезаемо преди няколко дни, сега пия магнерич 3х2, но въобще не помага. Когато ми се стегне матката усещам болка ниско долу.
Досега четох написаното от вас и не можах да разбера, как безболезнени не усещате никаква болка само стягане, така ли? Защото при мен е придружено и с болка не силна, на която чак да не мога да стоя, но не приятна. И матката ми се стяга при малко движение от моя страна, око си лежа спокойно, всичко е ок, но стана ли веднага се стяга.


Не трябва да има болка. Всеки чувства болката по различен начин, но при такива контракции трябва да усещаш единствено стягане и втвърдяване, което е малко дискомфортно, но не и болезнено. Лекарят ти какво казва? Ако чакаш болките да станат силни и тогава да го потърсиш може да е късно.

Общи условия

Активация на акаунт