Тези хора да не си мислят, че вече сме влезли в Европейския съюз?!

  • 5 075
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Просто съм потресена!
От няколко седмици търся квартира и все още не мога да повярвам какви цени пускат на пазара на недвижимите имоти!  #2gunfire
Нормалната ниска цена на гарсониера е 150 Евро!  #Cussing out Оттам нататък вече тръгват нагоре... 170, 190, 210(!) ...ЕВРО! Като го сметнем в БГ валута и какво се получава?! Че струва 340, 380, 420 лева.. И какво излиза?! Че ако си сам трябва да работиш само за квартирата, а ако сте двама току виж сте успели да имате и за ядене и транспорт...  #Crazy
Незнам вече какво да правя... Имам чувството, че никога няма да си намерим вече квартира...  Sad

 newsm78 А много интересно какви ли ще станат цените, когато влезем и заплатите се вдигнат малко, а всичко друго - неимоверно много?! Тогава ще живеем като циганите в кашони... Close Направо незнам какво да правя вече  Cry

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 10:13 от Eli4ko

# 1
  • Мнения: 4 300
Eli4ko,
Те "собствениците- хазяи" един от друг се учат. Когато имаш апартамент за даване под наем се оглеждаш какви са цените "предлага" и ти оценяваш своя имот на подобна цена. Те така се формира цена от 400 лева за дупка, с пожълтят латекс и баня от времето на сватбата на царя.
Но пък от друга страна ако тая дупка струва 60 000лв, нормално е да се изплати за около 10-15 години от наем ( по данни от международната практика), което прави 60 000 / 180 = 333 лв. Като добавиш инфлация, 2 легла, данъци и текущи разходи......
Ама на...всяко нещо си има 2 страни, лошото е че не знам кога ще дойде края на безумните спекулации както с наемите, така и с цените на недвижимите имоти.

Стискам палци да намерите това което търсите!

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, това е удоволствието да живееш в столицата. Тук двустайните апартаменти са между 80 и 130 ЛЕВА и никой не се оплаква.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Е, това е удоволствието да живееш в столицата. Тук двустайните апартаменти са между 80 и 130 ЛЕВА и никой не се оплаква.
В нашо село въпреки военните за 120 лв има обзаведен двустаен, не лош според мен.

# 4
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ами те на запад живеят или на квартира или цял живот изплащат апартамента.И тук така става вече.Дано скоро си намерите хубава квартира на сносна цена.

# 5
  • Мнения: 479
Направо бях взела да се замислям да си вземем квартира в някое село, но пък нямаме кола, с която да пътуваме  ooooh! То не е една бела  Sad

# 6
  • Мнения: 1 172
И какво излиза?! Че ако си сам трябва да работиш само за квартирата, а ако сте двама току виж сте успели да имате и за ядене и транспорт...  #Crazy
А защо тогава държиш да си точно в София и да плащаш тези непосилни за теб наеми?

Ако погледнеш от другата трана: и ти ако имаше жилище и можеше да вземаш 200Е на месец от наем за него, едва ли би го пуснала за 100Е, нали? Всеки иска да извлече максимални приходи от имуществото, което притежава. Не виждам нищо лошо в това. В крайна сметка и хазяите живеят в България, и те се борят с живота тук, и на тях им трябват пари, точно колкото и на теб, и на мен.

Успокой се, не се ядосвай на наемодателите, свържи се с някоя агенция и ще ти намерят подходящо жилище. Успех!

# 7
  • Мнения: 6 472
Мен понеже ме вълнуваше проблема, но от другата страна и да ви кажа честно направо останах в лек порес. Имам чувството, че народа го е обхванала някаква жилищна еуфория и цените вече са абсолютно нереални. Подозирам, че ще отшуми в един момент и пазара ще се нормализира, но във всички случаи  при сегашното ниво на заплати или ще работиш само  за да плащаш наем или ще работиш само  за да изплащаш жилище Sad И в чужбинските столици наемите са си високи, но съотношението наем/заплата е доста по- различно.

# 8
  • Мнения: 3 457
И какво излиза?! Че ако си сам трябва да работиш само за квартирата, а ако сте двама току виж сте успели да имате и за ядене и транспорт...  #Crazy
А защо тогава държиш да си точно в София и да плащаш тези непосилни за теб наеми?

Ако погледнеш от другата трана: и ти ако имаше жилище и можеше да вземаш 200Е на месец от наем за него, едва ли би го пуснала за 100Е, нали? Всеки иска да извлече максимални приходи от имуществото, което притежава. Не виждам нищо лошо в това. В крайна сметка и хазяите живеят в България, и те се борят с живота тук, и на тях им трябват пари, точно колкото и на теб, и на мен.

Успокой се, не се ядосвай на наемодателите, свържи се с някоя агенция и ще ти намерят подходящо жилище. Успех!
Peace

# 9
  • Мнения: 479
И какво излиза?! Че ако си сам трябва да работиш само за квартирата, а ако сте двама току виж сте успели да имате и за ядене и транспорт...  #Crazy
А защо тогава държиш да си точно в София и да плащаш тези непосилни за теб наеми?

Ако погледнеш от другата трана: и ти ако имаше жилище и можеше да вземаш 200Е на месец от наем за него, едва ли би го пуснала за 100Е, нали? Всеки иска да извлече максимални приходи от имуществото, което притежава. Не виждам нищо лошо в това. В крайна сметка и хазяите живеят в България, и те се борят с живота тук, и на тях им трябват пари, точно колкото и на теб, и на мен.

Успокой се, не се ядосвай на наемодателите, свържи се с някоя агенция и ще ти намерят подходящо жилище. Успех!

Благодаря за съвета, но къде да живея, когато работя тук? Няма как, трябва да си търсим квартира. Не мога да напусна работа, където ме осигуряват на парите, които получавам (защото един ден като раждам, ще ми трябва тази осигурителна заплата) и да ида някъде, където ще ме осигуряват на 160 лева примерно...  Thinking
А за агенциите - не мога да ти кажа на колко места съм си оставила телефона и на колко обяви звъня дневно. Почти съм си зарязала работата, защото цял ден рефрешвам страниците с обявите...  #Crazy

# 10
  • Мнения: 479
Мен понеже ме вълнуваше проблема, но от другата страна и да ви кажа честно направо останах в лек порес. Имам чувството, че народа го е обхванала някаква жилищна еуфория и цените вече са абсолютно нереални. Подозирам, че ще отшуми в един момент и пазара ще се нормализира, но във всички случаи  при сегашното ниво на заплати или ще работиш само  за да плащаш наем или ще работиш само  за да изплащаш жилище Sad И в чужбинските столици наемите са си високи, но съотношението наем/заплата е доста по- различно.

Да не би да си давала квартира?  Praynig

# 11
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Eli4ko, поради тази причина мислим да си напазаруваме апартамент. В момента лихвите по ипотечните кредити са съизмерими с наемите на жилищата, затова ни е по-изгодно да си купим жилище.

# 12
  • Мнения: 215
Цените са такива, каквито ги определя пазара.
Нали не мислиш, че тези апартаменти ще останат празни. Търсенето в София е огромно и до голяма степен е платежоспособно.

Казваш, че работодателят ти те осигурява на пълна заплата, което е похвално. самата ти знаеш, че заплатите в София са по-високи и защото животът тук е много по-скъп. Въпрос на сметки.

Съжалявам, че ще го кажа но ...всеки се разпростира според чергата си. Пожелавам Ви скоро да може да си позволите домът, които  ви харесва.  bouquet

# 13
  • Мнения: 479
Eli4ko, поради тази причина мислим да си напазаруваме апартамент. В момента лихвите по ипотечните кредити са съизмерими с наемите на жилищата, затова ни е по-изгодно да си купим жилище.

Мислила съм го, но съм на срочен договор (работя във фондация, която е финансирана до 2009 засега) и никоя банка не би се съгласила да ми даде заем. А и проблемът е, че дори да ми отпуснат заем, засега ни е сигурна само моята заплата. Ако дори за месец останем без доход от негова страна, какво правим?

# 14
  • Мнения: 6 472
Мен понеже ме вълнуваше проблема, но от другата страна и да ви кажа честно направо останах в лек порес. Имам чувството, че народа го е обхванала някаква жилищна еуфория и цените вече са абсолютно нереални. Подозирам, че ще отшуми в един момент и пазара ще се нормализира, но във всички случаи  при сегашното ниво на заплати или ще работиш само  за да плащаш наем или ще работиш само  за да изплащаш жилище Sad И в чужбинските столици наемите са си високи, но съотношението наем/заплата е доста по- различно.

Да не би да си давала квартира?  Praynig

Ще даваме след около 2 месеца. Обаче е гарсониера и едва ли ще ти свърши работа Sad

Общи условия

Активация на акаунт