Защо плаче в ръцете на майка ми?

  • 646
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 742
Мили мами,
случвало ли ви се е бебчето ви да плаче само в някоя от бабите?
Преди месец малката се разплака в ръцете на майка ми - но така плака, че един час не можахме да я успокоим Sad Майка ми, каквато си е паника, така се притесни, че трябваше и нея да я успокояваме...тогава реших, че просто детето е имало нужда да разтовари /плаче и се - плаче/. След няколко дни се получи същото - тогава реших, че е от глад. Но вчера - след като нахраних малката, тя се усмихваше на всички, гукаше...майка я взе да я поноси на ръце и десет минути по-късно малката отново писна newsm45
Не знам на какво се дължи...само при майка се случва...и тя се притеснява - а толкова обича малката...
Случвало ли ви се е на вас? На какво може да се дължи?Дайте ми съвет...
Благодаря Ви предварително!

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 14:29 от НеРижа Прекрасница

# 1
  • Мнения: 1 081
    Не се притеснявай излишно. ако детето плаче в майка ти, просто за известно време не и давай да я държи. Преди време моя позната в чудо се беше видяла точно по същия повод и се оказа, че детето реагира зле на определени миризми. При нея беше парфюма! Може да се получи обаче и от лош дъх или прах за пране дори. А е възможно майка ти в момента просто да е нещо притеснена или нервна и детето да го усеща и реагира. Във всеки случай това не е повод за притеснение, детето ти нали е здраво. Другото ще се нареди

# 2
  • София
  • Мнения: 1 352
Да не би да използва някой много силен парфюм или дезодорант? Възможно е да мирише на нещо, което да не се нрави на малката.

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
може и да поема нервността на жената и да се чувство несигурно.
При Фелихе е така със свекърва ми и то основно, ако аз присъствам там  Embarassed Приемам, че различията ни се изразяват в стаено раздразнение при мен, което Фелипе усеща, а и свекърва ми е доста емоционална, то може и да го притиска с емоции, знам ли. Според мен решението е по-често взимане, когато става въпрос за роднина, за да не се загуби връзката.

# 4
  • Мнения: 2 467
Моята бебка така ревеше от брат ми. Не се виждаха известно време (докато той беше на море) и сега са първа обич  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 190
И нашата дъщеричка плачеше така, понеже живеем отделно, особено когато не беше виждала по няколко дни някоя от бабите, дядовците или друг по-близък, обаче всичко се израства.
Детенцето ти тепърва ще започва да ги разпознава и да ги запомня, а знам ли, може и някой от горе изброените фактори да й е повлиял.
Ще видиш обаче, че като идват да я виждат по-често всичко ще е наред  Hug
... И майка ти да не се паникьосва толкова, мъничетата усещат всичко Peace

# 6
  • Мнения: 742
И нашата дъщеричка плачеше така, понеже живеем отделно, особено когато не беше виждала по няколко дни някоя от бабите, дядовците или друг по-близък, обаче всичко се израства.
Детенцето ти тепърва ще започва да ги разпознава и да ги запомня, а знам ли, може и някой от горе изброените фактори да й е повлиял.
Ще видиш обаче, че като идват да я виждат по-често всичко ще е наред  Hug
... И майка ти да не се паникьосва толкова, мъничетата усещат всичко Peace
и аз си помислих, че е от напрежение - понеже майка е много емоционална и има служебни проблеми...може би детето ги усеща...но това още повече я затормозява...скоро ще е в отпуск и ще сме по-често заедно - надявам се това да промени нещата, че иначе ще я съсипе Weary

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 367
Ами майка ти колкото повече се нерви, толкова повече това ще стресира детето. Нека известно време тя да стои покрай бебчето, но в присъствието на други хора.
А да не би нещо необичайно въвъ външния вид да стряска малката - например очила или ярък цвят на дреха, знам ли ... newsm78

# 8
  • Мнения: 6 155
Може би детето не е свикнало с майка ти - ако я вижда по-рядко  Thinking
Моят син така плачеше от свекъра и свекървата  Mr. Green, само като ги видеше и рев. Но те го виждат 1 на 3-4 мес.  Whistling Порасна и вече няма този проблем.
Също и от моя дядо пищеше като заклан.  Confused А сего много го обича  Hug
Не се притеснявай излишно, с времето ще го израсте този период.  Peace

# 9
  • Мнения: 742
ярките цветове за сега я привличат - аз се обличам с ярки цветове/лято е все пак newsm53/ и детето си е спокойно...
Ние живеем в един град и се виждаме поне веднъж седмично...
Ще опитаме извесна дистанция - да я вижда, но без да я носи на ръце...
пак ще успокоявам майка...Дано успеем -
Стискайте ни палци - а аз ще ви държа в течение на нещата.
Благодаря ви за съветите smile3525

# 10
  • Мнения: 25 568
Да не би да реагира на тембъра на гласа? Синът ми като бебе много плачеше от високи женски гласове. Само на ниски женски и мъжки не реагираше... newsm78

# 11
  • Мнения: 552
А майка ти какво прави в това време? Защото, примерно - моята има навика, като влезе, да гушне детето и да започне да му говори и пее с висок, приповдигнат тон... което понякога го плаши и се разплаква, особено ако скоро се е събудил  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 8 505
И моето диване ревеше от майка ми-до момента,в който разбрахме,че се плаши от очилата и Crazy

# 13
  • Мнения: 600
и ние имаме проблем - дребната реве при свекървата. в началото си мислех, че я притеснява къщата им, нали не ходим там много често. после обаче видя сама свекъра - не плака. после и леля си, пак не плака. и така установих, че плаче само от свекървата. и понеже до тогава все тримата ги виждаше, не можах да разбера, че само с нея има проблем. не съм убедена точно какво е, но смятам, че миризмата. тя има много остра миризма на пот, не знам дали не се къпе или не се преоблича, но много мирише. и като подържи дребната, после и тя се е умирисала на пот. много кофти. веднага като си идем я преобличам. ама плача не мога да го спра, страшно реве с нея, какво да се прави. направо измъчваме детето. веднъж стояхме 4 часа и тя не спря...разбирам те напълно.

опитайте наистина без да я гушка. и ако има миризми на парфюм, нека за малко не употребява. аз също не използвам, преди да съм я нахранила сутринта и т.н.

# 14
  • София
  • Мнения: 92
Наблюдавайте точно в кой момент започва да плаче. Може ако я гледа по втренчено,може от някакъв аромат(парфюм )например или ако и говори по-високо, ако носи очила и т.н. Ако не е никое от тези неща тогава изчакайте малко ( няколко дена) и пробвайте пак лека-полека.

Общи условия

Активация на акаунт