ССК започна в Стара Загора

  • 1 650
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 243
Днес от 10:30 ч. беше първата акция от ССК 2006 год. - среща - разговор с бъдещи майки от Стара Загора.

Срещата се състоя в АГ Комплекс, като домакин беше шефът на родилно отделение - д-р Даков. Той откри разговора с емоционален разказ защо е нужно да се кърми, как се провеждат първите кърмения, какво трябва да се прави, за да е успешно кърменето и какво на практика се прави в болниците... След това всяка от нас разказа накратко това, което намира, че е важно бъдещите майки да знаят, за да протече безпроблемно кърменето на новороденото.

Дойдоха около 25 бременни, както и почти цялата СЗ кърмаческа общност. Някои мами показаха нагледно какво значи "дискретно кърмене" на бременните. Особено приятно беше участието на Ирина - нашата "спонсорка", която въпреки че е собственик на известен магазин за детски храни, не се колебае да отпрати клиент, който иска да купи сок за едномесечно и АМ за новородено - при това с подобаваща лекция за вредите от ранното захранване и ползите от изключителното кърмене. Ирина успя да внесе в разговора темата за кърменето като начин на общуване и на възпитание на бебето и детето и в тоя момент на бъдещите мами съвсем им се събраха очите.

Имаше такива, които скептично свиваха устни и клатеха глави, както и други, които ни питаха вярно ли е това, което са чели "в интернет", че не е хубаво да се дава вода на новороденото.

Накрая всяка бъдеща майка получи плик, в който имаше по една ламинирана табличка от пупонските, брошура на "Заедно за децата" и брошурата за ССК - 2006 год., с координати на форума и на ЛЛЛ - БГ.

Май казахме доста работи, какво са запомнили, какво са разбрали, на кое ще повярват - Божа работа Grinning Важното е, че им показахме алтернативата на това, което ще чуят в кабинетите на педиатрите и ще могат, ако желаят, да търсят още информация.



Снимков материал от срещата от Сеньор Еспресио.

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 14:54 от Сеньора Хапка

# 1
  • Мнения: 219
Браво на вас  newsm10 чакаме снимките.

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 17:15 от шошка

# 2
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Жалко, че не успях да дойда...

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Радост за очите ми са такива теми и новини Grinning

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Срещата наистина мина чудесно, точно както си я представяхме и предполагам всички останахме довлни.
Повечето мами изглеждаха наистина заинтересовани от това, което чуват и някои дори питаха кога ще е следващата.

Надявам се за Септември да успеем да организираме още една подобна среща, защото както каза Хапката ако не друго поне посяваме семето на съмнението, а когато човек знае, че има и друга алтернатива не би се доверил сляпо на всичко.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 179
СТРАХОТНИ СТЕ!   bouquet

# 7
  • Мнения: 35 988
аз съм ви фенка на вас, старозагорките  breastfeeding
браво  supermama

# 8
  • Мнения: 8 458
Браво!Нали сте център на просветата! Wink


 smile3501 smile3501 smile3501

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Браво! smile3501  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 896
Браво, мацки!
Дай Боже и ние по вашите стъпки.

# 11
  • Мнения: 11 307
Не съм се и съмнявала!
Горда съм, че ви познавам!  Hug Hug Hug   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 614
Браво!Нали сте център на просветата! Wink


 smile3501 smile3501 smile3501
Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 6 743
Браво момичета!   bouquet

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Браво на вас  newsm10 чакаме снимките.

Ето ги и снимките...




Жалко, че не успях да дойда...

Определено ни липсваше...





Радост за очите ми са такива теми и новини Grinning

Само за очите ли...?




аз съм ви фенка на вас, старозагорките  breastfeeding

Ииииииии, пък и тииии... Само на старозагорките ли...?





newsm12




Такаааааа, до тук с шеговитата част...
Сега сериозно... Само да добавя нещичко към казаното от Джейд и Хапката... Доктор Даков беше прехласнат от инициативата... През цялото време не спря да повтаря "Браво, много добре, страхотни сте, изключително много се радвам...!" Пожелавам на всички вас да срещнете по един такъв ентусиаст, който да ви подкрепя "от другата страна" в борбата за популяризиране на кърменето... Успех и във вашите последващи прояви...
Ние сложихме началото...!
newsm10



П.С. Даков към мен, на ухо: "А вие бъдещ татко ли сте...?" Напуши ме вътрешно здрав смях... Ако съм бъдещ татко, какво ли правя на среща на бъдещите кърмачки... Може би за да кърмя успешно в последствие... После ми хрумна, че той просто си е помислил, че моята мама е нейде сред присъстващите бременни в залата...

Общи условия

Активация на акаунт