моля ви за съвет!

  • 423
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 549
детето ми е на 1м. и днес ни беше първата ДК.Док ни каза ,че още е жълта и че трябва да спра да я кърмя за ден-два и да и давам АМ.Само че това което прочетах в библиотеката ме обърка.Там пише да не спирам кърмата.Моля ви за съвет,че се притесних.Довечера ще я водя в Закрила при Куфраджиева (тя ми се струва много свестна лекарка и компетентна)да си каже мнението,но до тогава разчитам на вас!!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
заради жълтеницата ли?
Да спреш да я кърмиш?Че какво общо има това?
Моя съвет е да не слушаш лекаря,какъв ам Rolling Eyes
Ние също бяхме доооста време жълтички,но дори не съм допускала причина да спирам временно кърмата.

# 2
  • Мнения: 422
Не спирай да кърмиш Peace

# 3
  • Мнения: 4 399
Моето бебе изкара доста дълга жълтеница, около 6 седмици. Педиатърът никога не е споменал че трябва да давам АМ. Каза че има хора които дават повече вода за да изпишка детето билирубина, но така и не ми стана ясно дали ме насърчава да давам вода, защото остави всичко в моите ръце. Аз дълго време не давах вода, но накрая започнах и това да опитвам. Но пък бебето не искаше да пие вода и се борех за всеки милилитър. Накрая жълтеницата си изчезна в рамките на 6 седмици, както ми беше казал и лекарят.

Казаха ли ти какъв е смисълът да даваш АМ? Защото аз не виждам с какво то може да помогне при жълтеница.

# 4
  • Мнения: 549
беба също не иска никаква вода и според лекарката за това още не е минала жълтеницата.А защо да давам АМ не зная каза ми ,че това бил начина да мине жълтеницата

# 5
  • Мнения: 3 205
Не замествай кърмата с АМ. Жълтеницата ще изчезне постепенно. Иво беше жълт доста дълго време - 6-7 седмици някъде, но педито каза, че при кърмените бебета е нормално да са жълти по-дълго време. Не ме е карала да давам даже и вода.
Всъщност билирубинът се отделя с изпражненията, не с урината, затова ако ще даваш нещо - давай повече кърма  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Действително има един вид жълтеница, който се повлиява положително от некърменето.Този вид жълтеница обаче е изключително рядко срещан.Често обаче лекарите препоръчват да се спре кърменето "за страх лозе пази".Аз лично бих продължила да кърмя, освен ако нивата на билирубина не са в опасните граници, какъвто явно вашият случай не е Simple Smile

# 7
  • Мнения: 549
ами как се изследва нивото на този билирубин?

# 8
  • Мнения: 81
Взимат кръв от вена от бебо за изследване на билерубина. Моята беба също кара дълга жълтеница, билерубина и беше на горната граница, пекоха я в кувиоз с кварцови лампи, но нито един от двамата педиатри с които се консултирах не ми е казал да спра да кърмя. Казаха ми да давам глюкоза, но беба почти не пиеше. Жълтеницата ни мина за 6-7 седмици.
Не спирай да кърмиш, не виждам с какво пречи кърмата.

# 9
  • Мнения: 3 521
ами как се изследва нивото на този билирубин?
Иzследване на кръвта се прави...това zа АМ ме учудва много и моето бебе жълтееше доста дълго, но си бяхме само на кърма, никаква вода, АМ и пр. newsm78.

# 10
  • София
  • Мнения: 43 904
и ние бяхме с дълга жълтеница. но и дума не е ставало да спирам да кърмя. а това да давам глюкоза педи и на мен ми го каза...давах няколко дни..после спрях. но пийваше вода  и чай за колики и сучеше доста.
не бих спирала с кърменето.

# 11
  • Мнения: 79
За твое успокоение говори и с друг педиатър. Изглежда сегашната последните дни много слънце я е пекло hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт