силно са ми възпалени венците

  • 1 570
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
възпалени са ми венците и кървят така беше и като лях бременна и сега продължава, зъболекарят ми ги маза няколко пъти и ми предписа жабурене с лайка и кислородна вода , но не помага.

# 1
  • Мнения: 229
предполагам ,че е нещо като парадонтоза защото зъбите ми се развялят от вътре на вън.

# 2
  • Мнения: 1 425
Ох,в момента се боря точно с това.И аз имам парадонтоза и то с много силно образуване на зъбен камък.Венците ми се свлечат и зъбите ми се клатят.В крайна сметка се наложи да си сменя всички предни зъби- 6горе и 6  долу.Но вината е в мен че много време огралах лечението и се стигна чак до тук.Бих те посъветвала отиди на добър стоматолог и започни лечение..... Peace

# 3
  • Мнения: 229
къде ходи и колко струва горе долу

# 4
  • Мнения: 619
Това е външен белег на друго заболяване....направи си изследвания на кръв и урина!

# 5
  • Мнения: 229
аз си правих като бях бременна имам ниска кръвна захар но лекарката не ми предписа нищо и ниско кръвно.

# 6
  • Мнения: 619
Тестовете за бременни са други...направи си и сега пълна кръвна картина.
Други оплаквания имаш ли - чести газове, проблеи със зрението, болки в гърба...?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
САНДРИН ! Така, може да се каже, за една вечер си излекувах болката от възпален венец. Но иначе- добре е да те лекува стоматолог, не единствено на самолечение. Сандринът струва 3-4 лв, наливаш в чашка малко вода(една- две глътки) и капваш от този екстракт вътре( нека да е повече капки от броя, който пише на кутийската, направи го по-концентриран) и се джабуркай. Късмет, дано да мине!  Hug

# 8
  • Мнения: 229
ами да и боки в ставите на краката и ръцете

# 9
  • Мнения: 619
Само болки в ставите ли?
Друго забелязала ли си?
Не се шашкай, но те съветвам да си прегледаш ензимите на панкреаса и черния дроб - за тове успокоени просто!

# 10
  • Germany
  • Мнения: 2 003
Моята свекърва е зъболекар, а аз съм с пародонтоза, това което правя профилактично е : Сандрин за жабурене, 1 път годишно пия Родожил - това е антибиотик, френската версия на бг. Ровамицин, но е скъпичък към 18 лв., 2 пъти годишно чистя зъбен къмък и свекито ми слага едни гъбички между зъбите, незнам как точно се казват, но се разтапят за около час. Това при условие, че кървенето на венците ти е в следствие начална пародонтоза. Надявам се да съм била полезна с нещо Peace

Общи условия

Активация на акаунт