Моля, посъветвайте ме какво да правя- ужасна мозъчна умора!

  • 2 083
  • 14
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
        Струпаха ми се натоварвания оттук-оттам и започнах да се чувствам много зле- все едно мозъкът ми  е заспал, трудно ми  е да се осмисля елементарни неща, забравям елементарни неща, едно и също нещо, което иначе си правя с лекота и ентусиазъм, сега трябва да го направя с усилие. Знам, че ще кажете- вземи си почивка. Но не мога, там  е работата, започнах едномесечен стаж в една фирма и ако си взема болнични, значи да си проваля стажа, и едновременно тярбва да уча за държавен изпит. лекарката ми изписа да вземам лексотан вечер и да намаля приема на кафе. Моля, знам, че тук четет лекари, дайте ми идея за някакво лекарство(или билка), което да подпомага предаването на нервните импулси в мозъка и да си върна нормалното състояние, без да трябва да се отказвам от току-що започнатата нова работа!

# 1
  • Мнения: 326
С лексотана ще постигнеш ... нищо.
Била съм на лексотан, когато майка почина. Станах тъпа, меланхолична, незаинтересована. Спях като кърт и лошото е, че тия 2 часа сън след лексотана не ме ободряваха, а още по-лошо. На това отгоре ми се губеха като време. А най-гадното от всичко беше, че сънувах кошмари и то ужасни. Намалих си дозата на своя глава, но нещата не се промениха. Отидох при док, който ми го беше предписал и той каза, че за първи път чувал да има такава реакция на лекарството. Посъветва ме да намаля дозата, но да ги пия. Спрях ги на своя глава. Започнах да мисля за хубави неща. Оправих се.
Години по-късно научих за АкваСорс. Ти имаш нужда от добавките на АкваСорс.

# 2
  • София
  • Мнения: 56
Лексотанът е от групата на бензодиазепините - към него се създава зависимост. Не е добре да се пие редовно. Да не говорим, че изобщо не ти решава проблема, а напротив - засилва сънливостта и нарушава концентрацията.

Ако изобщо тези затруднения трябва да се преодоляват с лекарства (в което се съмнявам), по-подходящи са антидепресантите, задължително предписани от психиатър.

Билка с антидепресивно действие е жълтият кантарион.

Успех на новата работа и на изпита!  Simple Smile

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Чай от Гинко Билоба..........

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз мисля, че Лексотанът няма да доведе до нищо добро. Даже се учудвам, че все още се предписва това лекарство.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 960
И аз бих комбинирала Гингко и Ж.кантарион!

# 6
  • Мнения: 1 942
Чай от Гинко Билоба..........

 Peace или хапчета и МЕДИТАЦИЯ /в превод - изпадане в състояние когато мозъка се освобождава от всякакви мисли, не е трудно и ако искаш ще ти посоча къде има в Нета описани практики за медитация. Отнема 10-15 минути, а после си като нова  Wink/!

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Някакви комбинирани витамини............си вземи ......магнезий ли се пиеше?

# 8
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Вит. В6 - суровина за производството на серотонин, най-важния невротрансмитер за поддържане на добро настроение  Wink. Омега3 - храна за мозъка, женшен, гинко билоба, Л-карнитин - съдоразширяващи и енергодобиващи. Вит С - регенерира клетките. Много сън и по-малко стрес, избягвай кафето надвечер, за да се регулират нивата на кортизола.
И аз съм замислила подобен режим, но кафенцето в 6 ако не сръбна, заспивам в 9 вечерта Cry.
И магнезий разбира се, и всичките флавоноиди във всичкия черен шоколад който можеш да изядеш. Пресегни се и си вземи от подписа на сикретгарден, нищо че е с крачета от мухи вътре  Joy ...

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Благодаря, благодаря за идеите   bouquet


Eli_c, тези изброените витамини продават ли се на таблетки, а съдържат ли се в някой продукт?

# 10
  • Мнения: 660
Може да пробваш с хомеопатичния препарат Phosphoricum acidum  в потенция 200 С  или 1 М  / по-добре / - купуваш го от Чаталджа 13 / ако си от София  newsm78 / . Пие се 2-3 пъти по 1-2 перли / или капки / под езика . След това спираш и при възобновяване на проблема - пак по същата схема .

Ако нямаш доверие на хомеопатията може да опиташ Sargenor - изпиваш по 1 ампула всяка сутрин докато ти трае умственото натоварване . Това е любимото лекарство на претоварените бизнесмени .

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Мерси, благодаря за идеите Simple Smile

# 12
  • Мнения: 7 106
Не забравяй и орехите. Едно време докато учех за кандидатстуденски изпити майка ми ме гонеше с лъжици мед с орехи, за да ми се оросявал добре мозъка  Laughing.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 095
Така като ти чета оплакванията чистата АФА, най-много би те устроила.

# 14
  • Мнения: 513
Мисля, че по-скоро Зелената енергия, но и чистата АФА става / зависи какви са ти финансовите възможности/.

Общи условия

Активация на акаунт