Отичане на краката след силно слънчево изгаряне

  • 8 553
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 282
Здравейте,
Преди малко ми дойдоха гости след морска почивка, и момата има следния проблем. Онзиден краката и са изгорели много силно на слънцето, като изгарянето започва поне педя над глезена. Това как да е. Но глезените и стъпалата и са страшно отекли. През нощта поспадат, на другия ден пак се надуват. И това -  откак е изгоряла, макар че може и да е съвпадение. Някой знае ли на какво може да се дължи и каква е правилната реакция? За изгарянето се маже с дефламол. На 23 години е, не вярвам да има някакви сериозни здравословни проблеми.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз съм изгаряла така, че и в лицето - така се бях подула, че приличах на извънземно. При мен се дължи на това, че кожата ми е освен бяла и доста тънка. Ами трябва да продължава да се маже и естествено повече никакво сълнце, докато не й спаднат краката.

П.С. Като изгорях така, здраво се бях шашнала и ходихме в местната поликлиника да ми пуснат изследвания, но всичко беше о,к.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 703
Toчно преди 5 години бях изгоряла така!Много силно в глезените,бяха оттекли,зачервили и станали двойни,а по принцип са ми слаби.Не си спомням с какво се мажех,но мина.Но имах подути лимфни вузли в областта на слабините.

Общи условия

Активация на акаунт