пасаван за бебе родено в UK

  • 4 593
  • 7
  •   1
Отговори
здравеите,предстои ни пътуване до БГ  с 6 месе4ната ни дъщери4ка.някои запознат ли е с то4ната процедура по изваждането на пасаван?
трябва ли предварително да имаме аppoitment  за бг посолство?колко време е цялата процедура?благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 992
виж тук:http://www.bulgarianembassy.org.uk/

Трябват ви следните документи:
- Заявление(от посолството)
- 1 снимка
- акт за раждане на детето
- паспортите на двамата родители, трябва да присъствате и двамата в посолството, за да се    подпишете.
В линка който съм ти дала има телефони, можеш да ги питаш дали трябва да запазваш час, мисля че може и без, но за всеки случай ги питай.
Мой приятели скоро си вадиха на детето пасаван и стана за една седмица.

поздрави

# 2
  • Мнения: 818
Само да добавя,че акта за раждане трябва да е легализиран във Форин офис Simple Smile

# 3
  • Мнения: 579
Рина и Диорела са ти казали всичко,но и аз да добавя каквото знам.

Ние не сме изваждали пасаван,но моя близка изваждаха на детето си,което беше на възрастта на вашата дъщеричка и знам че не им трябваше апойтмант и казаха че им е спешно и пасавана беше готов за 1 ден.Кажете че ви е спешно и ви трябва възможно най-бързо,та дано да стане на същия ден за да не се разкарвате и втори път.

А колкото до апойтманта,по принцип трябва да се обадиш на следните телефони:24 Hour Automated Booking System: tel. 090 6554 0750 (calls cost GBP 1/min),но ако отидеш направо в посолството към 9 часа няма да те върната,особено когато става за бебе.

Поздрави  bouquet

# 4
Само да добавя,че акта за раждане трябва да е легализиран във Форин офис Simple Smile
имаш предвид апостил ли?

# 5
  • Мнения: 818
Ами незнам апостил ли е какво е,но се ходи във Форин офис и се дава там слагат на гърба печат и някакъв лист.Можеш да го пратиш и по пощата ,струва 19 лири.

# 6
  • Мнения: 82
Моми4етата са ти отговорили ве4е, само да добавя 4е разликата от спе6на и обикновенна порь4ка е в цената.Не ти трябва апоитмант понеже няма хора/на море са Laughing

# 7
моми4ета златни сте. Simple Smile
благодаря ви много за информацията.
отскоро сам в сайта и съм просто о4арована от него,както и от вси4ки вас.
желая ви вси4ко добро и си останете все такива......сладки.

Общи условия

Активация на акаунт