Домашни пюрета

  • 982
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Скоро ни престои захранване и се чудя дали аз мога да и приготвям пюретата вкъщи(още от самото начало)  и как да ги съхранявам?
Благодаря много  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 216
Аз приготвям домашни.Правя си по около 10-ина различни видове и замразявам.В моменат имаме морков,картоф,тиквичка и чушка; другия вид е морков,картоф и ябьлка.Рядко копувам готови,а и детенце не ми е отказало домашно пюре.

# 2
  • Мнения: 1 448
Аз също захраних и давам домашни, съхранявам ги от днес за утре в хладилника, или за по дълго във фризера  Peace

# 3
  • Мнения: 5 026
 Аз захраних с готови,но от както излезоха на пазара сезонните плодове и зеленчуци, ги приготвям в къщи.Правя за 3 дни и в хладилника.А иначе съм си направила и за зимата-стерилизирани.

# 4
  • Мнения: 1 446
Захраних с купешки , но след това изцяло с домашни пюрета. После не съм записвала на кухня.

# 5
  • Мнения: 242
Имам една приятелка,която и двете деца на 5г. и 1,5г си ги гледа с домашни пюрета и супи от самото начало.Купени не е давала никога.Слага всякакви сезонни зеленчуци а от начало си започваш с картофено.И да ти кажа честно пращят от здраве и такива бузки имат...!

# 6
  • Мнения: 127
а как се правят домашни пюрета  newsm78 ?
простете за глупавия въпрос!!!!

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
а как се правят домашни пюрета  newsm78 ?
простете за глупавия въпрос!!!!

Ами как- с мерак  Laughing
Не знам какво по- точно очакваш да ти се отговори на този въпрос. Начини- хиляди.
Лично аз слагам да варя всичко заедно. После пасирам и насипвам в бурканчета. Правила съм и зеленчукови, и плодови пюрета. Месните ги правя като към зеленчуково добавям 1-2 кубчета сварено, пасирано и замразено месо. При консумиране добавям масло, сирене, кашкавал и т.н. според зависи от възрастта на детето. От възрастта зависи и от какво точно ще му приготвиш пюре.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 216
Аз също храних Иво само с домашни пюрета.  Peace
 

# 9
  • Мнения: 210
Аз захраних с домашни сега редувам, само местните ги купувам. Вариш зеленчуците аз го правя в няколко тенджерки, след това деля зеленчуците и правя различни комбинации като основата е или картоф или ориз. Пълня, стерилизирам около 20-30 мин и държа в хладилника макс. 2 месеца като винаги преди да го дам го пробвам. Като давах по-половин бурканче местно ги смесвах с моите и така му пробутвах тези които не ги тачи много Simple Smile

# 10
  • Мнения: 231
А плодовете и зеленчуците домашни ли ви са?Защото ние няма от къде да вземаме домашни

# 11
  • София
  • Мнения: 15 216
А плодовете и зеленчуците домашни ли ви са?

В моя случай-да.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Моля ви да ми кажете и на мен, за първи път днес направих пюре от ябълка и го сложих във фризера да замръзне, да ама не знам как да го разпределя т.е. по колко грама приблизително трябва за едно хапване?

# 13
  • Мнения: 4 358
Захраних с купешки , но след това изцяло с домашни пюрета. После не съм записвала на кухня.
И аз така.
Приготвям пюрето непосредствено преди ядене. Не съхранявам в хладилник и не замразявам.
Плодовете и зеленчуците са от пазара, нямаме домашни.

# 14
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Никога не съм давала купешки. Имам достъп до селски зеленчуци от баба  Hug и му правих аз пюретата. Единствено съм купувала замразени броколи. Обикновено правех миксове, варях повече вида зеленчуци и после пасирах дакота бяха горещи. Обръщах бурканчетата с капачката надолу и те хлътваха. Така съхранявах в хладилника около 5 дена. Плодовите също така ги правих.

Общи условия

Активация на акаунт