Могат ли бившите да се променят?

  • 2 286
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 999
Я ми кажете, девойки с опит може ли?

Бившият ми мъж се държи точно като двегодишен и аз съм решила, че за неговото благо, за да има детето нормален баща и аз спокойствие, ще го превъзпитам. Ама се чудя имам ли шанс?

Защо сега ли? - Защото, докато бяхме заедно аз като една добра майка на лигаво дете все му прощавах белите без последствия и оставах да 'мине от мен'. Но сега нещата са други... той не ми е мъж вече и не съм длъжна да му прощавам нито глупостите, нито да му влизам в положение, нито да го разбирам, нито...

Последната ни караница е от днес сутринта и беше по повод, че отказах да му дам колата си, за да иде с нея до морето за 3 дни /сам/ и каза, че аз съм виновна, че изпускал "топ-оферти".

Той си има кола, която е стара и аз винаги му давам моята/той не е дал и 1 лев за нея/, когато излиза с Дариа. Влизам му в положение, когато не е добре с парите и не може да плаща за Дари, разбирам го ту за това, ту за онова...  Но не считам за редно да му дам колата си, за да ходи на море, а аз и Дариа да се возим в такси. Накрая свърших обвинена и заплашена как ще видя аз...

И все повече започвам да прилагам метода с наказанията. Казах му, че като съм толкова лоша и той не държи на поетите обещания /свързани с издръжката, с пари, които има да ми дава, с посещения за Дари/ уговорките ни отпадат и ако иска да вижда Дариа и да я взема - да се оправя сам - няма да му давам колата си. Естествено след 5 мин. тръгна да ме пита с полумиличък гласец "Защо се скарахме сега?", но аз бях вече прекалено бясна от глупостите, които ми изговори в безсилието си и му казах, че не ми дреме и да слиза от колата ми. /Действието се развива на връщане от детската градина, където заведохме Дари/.

Мислите ли, че постъпвам умно? В смисъл всеки път като започне да ми говори глупости и обвинения да му ограничавам придобивките? Това ли е пътя? newsm78

Мислех си да пусна темата в "Нашите деца", защото той наистина е това - едно глезено дете на 29, но реших, че тук мога да намеря някой превъзпитал /поне в отношенията с децата/ бившия.

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Лично аз не знам какъв съвет да дам и не защото нямам бивш мъж, а защото е много трудно в такава ситуация да се каже...
Предвид омекването му - май си на прав път
С една грешка - ясно му дай да разбере, че си РАЗВЕДЕНА с  него /в буквален и преносен смисъл/ и той няма ПРАВО на никакви ДОМОГВАНИЯ към теб, твоята собственост и т.н.
Питай го утре ако намери друга жена - ще ти иска колата ли пак? И че е крайно време да се оправя сам
Успех - мисля си, че това е дълъг и бавен процес, но като водата можеш да постигнеш успех - с монотонно и БЕЗОТКАЗНО повторение!

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
Питай го утре ако намери друга жена - ще ти иска колата ли пак? И че е крайно време да се оправя сам

Миличка, естествено, че ще ми я иска Simple Smile Ти нали не мислиш, че той искаше да отиде на море, за да си пече д-то? Wink Отиваше при друга жена, което изобщо не е моя работа разбира се, но го знам /от него/.

Милият ми бивш е възпитан в това, че всички съществуваме на този свят единствено и само, за да се въртим около него Wink Както той казва - "Ти винаги ще си ми жена"  Sick Sick Sick

Според него истината е друга разбира се - Аз съм неблагодарна, той нали ми дава пари /когато реши/ за Дариа. Той не ги давал НА нея, а на мен и на нея не й трябвали, а на мен  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Както казва баба ми: " Да се чудиш да плачеш или да се смееш?"

# 3
  • Мнения: 2 327
Да го превъзпиташ едва ли ще можеш, важното е да го накараш да разбере, че то така не може...
Това уви е също толкова трудно... Но ако спреш да му подминаваш постъпките и всеки път реагираш имаш шансове Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 4 493

Бившият ми мъж се държи точно като двегодишен и аз съм решила, че за неговото благо, за да има детето нормален баща и аз спокойствие, ще го превъзпитам. Ама се чудя имам ли шанс?

Не съм сигурна, че можеш да превъзпиташ когото и да е на 29 год  newsm78, това е изграден като характер човек, но мисля че имаш големи шансове да го дресираш как може и как не, да се държи с теб и отчасти с детето. Не гледай на него като на глезено две годишно дете в фаза на израстване, той не е такъв. По-скоро се дръж с него като с невъзпитано куче, което гледаш за малко - т.е. ти не целиш да го превъзпиташ изцяло /това е било работа на майка му/, а да го научиш какво може да прави при теб. Като сгафи нещо - бой през пръстите, И никакви глезотии и отстъпки - откъде на къде ще му даваш колата за да ходи на море или да извежда дъщеря си /ами тогава дай му пари за да й купи и сладолед/.
А това за парите - май повечето мъже така смятат  #2gunfire

На мен ми трябваха около 2 години /при нас е тежък случай/ за да разбере бившият елементарни неща, като това, че не може да ми говори каквото иска, да ме заплашва, да има претенции към мен, да иска да живее в жилището ми, да има претенции към родителите ми и т.н. Но за други неща още се боря - отказах се да го възпитавам аз - за да има детето нормален баща - има си майка и нова жена за тази цел - да се мъчат те с него, на мен ми е писнало  #Cussing out

... той не ми е мъж вече и не съм длъжна да му прощавам нито глупостите, нито да му влизам в положение, нито да го разбирам, нито...
ТОЧНО ТАКА  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
По-скоро се дръж с него като с невъзпитано куче, което гледаш за малко - т.е. ти не целиш да го превъзпиташ изцяло /това е било работа на майка му/, а да го научиш какво може да прави при теб. Като сгафи нещо - бой през пръстите, И никакви глезотии и отстъпки - откъде на къде ще му даваш колата за да ходи на море или да извежда дъщеря си /ами тогава дай му пари за да й купи и сладолед/.

Това за кучето много ми хареса и ме разсмя - благодаря   bouquet

Иначе аз в общия случай съм готова и пари да му дам за сладоледа... Нали целта е детето да се вижда с баща си, да имат връзка и прочие... като съм избрала кофти баща - ще го подобрявам според силите си. Явно обаче го подобрявах в грешна посока.

dioni, как успя да го отучиш да говори каквото си ще? Защото моя бивш това му е коронния номер. В безсилието си ръси всякакви глупости /не им се връзвам/, но ме дразни като започне. Върховното от днес е: "Ако Дариа можеше да избира, никога нямаше да избере теб за майка. Тя не те обича, обича майка ти и мен повече."  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Ей такива като вземе да реди и ми иде да кажа 'майната му' на позитивното възпитание и да го ошамаря едно хубаво... Упс - той не е дете  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 4 493
dioni, как успя да го отучиш да говори каквото си ще? Защото моя бивш това му е коронния номер. В безсилието си ръси всякакви глупости /не им се връзвам/, но ме дразни като започне. Върховното от днес е: "Ако Дариа можеше да избира, никога нямаше да избере теб за майка. Тя не те обича, обича майка ти и мен повече."  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Ей такива като вземе да реди и ми иде да кажа 'майната му' на позитивното възпитание и да го ошамаря едно хубаво... Упс - той не е дете  Laughing
Не съм сигурна, че съм се справила докрай - постоянно се боря, но поставих ултиматум и предупредих че ще има наказания /ти си знаеш как можеш да го наказваш/, ако направиш това - няма онова и така. Най-важното е да си спазваш това което си му казала - без да отстъпваш.
Гледам аз да съм от позицията на силата, ако въобще има такава позиция и в краен случай - изнудване. Знаеш ли след 1 година лъгане, че ще дойде да подпише документите в полицията за да извадим на детето паспорт, какво направих - 1-2 месеца не обелих дума за паспорта, но подготвих за n-ти път документите и той дойде един петък за да вземе за уикенда детето. Аз се качих при него в колата и викам - заминавате двамата /той и детето/,  ако преди това минем през полицията, и той каза НЕ. Аз тихо мирно и кротко си слязох от колата заедно с детето и багажа й и си тръгнах ме в обратна посока. Настигна ни и взе да ми обеснява как нямал време сега , как адски много бързал, и защо точно сега , не съм ли мирясала, и ............... Почнаха се едни обеснения два часа, аз не отстъпих и той дойде с мен в полицията и подписа. А колко нерви и цигари отидоха ...........

Под "да приказва каквото си ще" - имах предвид точно това - да ми обеснява кой от двама ни "става" за родител и кой не. Това му бодеше адски много в очите, че съм си позволила да имам интереси извън домакинстването - и затова не съм ставала за майка. Най-много ме вбесяваше като обесняваше на детето как аз и моите родители не я обичаме , не я искам, не искаме да се грижим за нея и т.н.
А това за шамарите -  Hug опитай с тях под друга форма - не физическа, въпреки че точно шамари му трябват на едно необучено псе.
Но на ДЕТЕ - НЕ  Naughty

# 7
  • Мнения: 3 394
душата, много нагъл този твоя бивш-аз,лично, не си давам колата на никого, дори и на мъжа ми Simple Smile

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Нямам подобен опит, но наистина много нагъл екссъпругът ти...   ooooh! Добре ще е да следваш твърда линия на поведение спрямо него- днес си му отказала колата, повече никога не му я давай! Заела си му пари, които отлага да ти върне- не му давай повече никога заеми!
Едва ли ще се промени, щом казваш, че се мисли за център на земята  Stop Така е възпитан, не се товари с опити за превъзпитание  Hug

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Иса, бързаш. Та вие съвсем скоро се разделихте, ан есте били заедно месец-два
Дай време да узрее яснота по въпроса и в неговат тиква, но ТИ си ВИНОВНА, че като прекратихте секса и др неща - не прекратихте и др ваши погрешнии взаимоотношения!
Как ще му даваш колата, а малката с такси????
Това не би станало дори ако ми е съпруг камо ли иначе

Помисли - не е виновен, тоя дето яде баницата, а тоя дето му  я дава
Да детето е хубаво да има баща, ма ако ще плащаш - ще намериш и по-добри. И така правиш лоша услуга на всички ви. Номера е наистина да има човек готов да даде нещо за Дария, а не бъркащ в джоба ти за да бъде до нея!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
Много ви благодаря за милите думи, момичета...

Знам, че аз съм виновна, ама нали е баща на Дариа, нали е важно тя да вижда, че сме в добри отношения, нали все пак сме били семейство... Просто искам нещата да са нормални, да си помагаме и всичко останало. Как да го обясня - все искам нешата да са перфектни най-вече за детето ми и за това съм склонна на повече компромиси към него, а той се държи като дете...

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
иса ,мила, знам, че го правиш за нейно добро, но може да се окаже във вреда, вместо от полза...
Не се сърди за упреците - аз самата не знам дали бих могла да се справя по-добре...
Но просто се надявам да се окажа лош пророк, но не ми харесва той да взима от теб пари и мат.придобивки -и едва ли не заради това да е около вас. Та наказанието ти не е добро - то е като да подкупваш детето с мат.неща за да си върши работата

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
catnadeen, аз не се сърдя, защото наистина осъзнавам, че аз съм виновна за ситуацията.

Обаче ако някой може да ми каже как хем детето да го вижда, хем той да не ме тормози с глупостите си - ще черпя.

Пак казвам - ако зависеше от мен и за мен - нямаше повече никога да го видя и всичко, което още имам да вземам от него /дрехи, книги, пари/ да върви по дяволите, но Дариа всяка вечер пита за него. Щом се позвъни на вратата тя си мисли, че е 'тати', ми няма да си лиша детето от баща. А той само ме предизвиква да го направя  Sad

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Иса, няма начин - освен да му откажеш. И ако той ИСКА да види детето - да го прави без да иска нещо в замяна.
Иначе детето ще почне да разбира и ще стане още по-лошо - ще си мисли, че всеки който иска да е около нея е заради парите й!
Затова по-добре го лиши от своята помощ и ако той иска да си ходи - по-добре сега, отколкото един фалшив свят в който да живее дъщеря ти - той ще почне да те малтретира - че ако не му отстъпиш, той няма да я вижда и тим подобни! Това ще такъв тормоз, а ти няма да имаш възможност да се откажеш...
Затова сега докато малката е малка и бързо привиква, докато сълзите й лесно преминават в смях и докато с детския си акъл схваща по-добре от колкото един недоузрял пубер - сега предприеми крачката на отказване от вредните навици! Детето на моя приятелка остана сирак на 3г /тя почина/ - ми живо и здраво е... не му  в било лесно, но на тази крехка възраст приспособяването им е по-лесно, от колкото на по-късна!

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
catnadeen, права си  Sad ще опитам...

В моето семейство всички са повсеместно разведени и разделени, но се разбираме чудесно. Майка ми най-редовно си пие кафето с жената на баща ми, аз викам 'брат' и обичам сина от първия брак на 2-та жена ...сестра ми отглежда наред с нейните две деца от първия брак и още три на втория си мъж, като едното е от първия брак на предишната му жена - голяма каша, а?

Та си мислех, че и ние можем да сме така: Развели се и заживели щастливо.  Sick

Общи условия

Активация на акаунт