Рокли за кръщене, подобни, но не еднакви - мисия невъзможна ли е ?

  • 3 254
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 539
Ще кръщаваме момите в началото на септември и им търся елегантни рокли, но не тип шаферски и не строго официални, за да се чувстват добре в тях пък и да стават за още 3-4 обличания поне.
Представям си ги като тези от рекламите, дето щастливо дете тича към щастлива майка (ако ме разбрахте изобщо  Crazy Blush Thinking). С късо или без ръкавче, с колан който почва от малко под мишниците и се вързва отзад на кръста на джувка, по-дългички ги виждам, определено под коляното.
Ако някои е виждал такива в София да свирка pls. Ако пък са в еднакъв десен , но в различни цветове - направо ще ви разцелувам и ще черпя.
Някакви идеи да имате Premaman, Mothercare, Пакостник, някое ишлемеджийско магазинче ..... и да не е 100 лв. едната рокля, че тати ще ни изхвърли и трите #Crazy #Crazy.

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
А ходила ли си до Premaman, Mothercare все пак да проверяваш. Има страхотни модели, особено в Mothercare,  а сега са и в разпродажба и цените са съвсем нормални. Аз бих проверила първо там.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 539
А ходила ли си до Premaman, Mothercare все пак да проверяваш. Има страхотни модели, особено в Mothercare,  а сега са и в разпродажба и цените са съвсем нормални. Аз бих проверила първо там.
Абе, още не съм че сме с разтройство. Какви са цените приблизително? Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 2 298
Днес след работа ще се занеса до Mothercare да търся банкси за морето и ще разгледам специално по твоя въпрос и ще пиша в тази тема.
В Premaman миналата седмица видях доста летни момичешки дрешки, но не гледах подробно, защото бяхме отишли за друго..
В Пакостник - от редките посещения там нямам спомени да продават елегантни дрешки за празници ...
ишлемеджийско магазинче - има такива и на двата етажа на т.нар. Малък ЦУМ (не знам дали все още се казва така), избора е доста голям, от много официални до по-малко официални, които може да си носите и при семейна разходка през уикенда например  Laughing Аз оттам съм купувала пролетно-есенни модели с дълго ръкавче, не знам какви са им летните, цените бяха някъде около 50 лв.
а ако ти се занимава можеш да си избереш някое моделче в Интернет, да купиш какъвто искаш плат и да заведеш госпожиците на шивачка ...

И да те подсетя за традицията при кръщането: дрехите, с които детето се преоблича след изкъпването в църквата се осигуряват от кръстника, това не пречи ти да ги избереш ...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Биби,на Графа има два магазина с по-официални детски дрешки.Незнам цени,но гледам различни модели на закачалка като минавам.Намират се в отсечката между Славейков и Попа.Единият е почти на Шишман на ъгъла точно до един магазин за обувки,а другия е като вървиш към Славейков от дясно до една будка за ядки.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 539
Прекрасни сте всички !   bouquet  bouquet  bouquet
Ще отида другата седмица до всичките магазини ( поне са горе-долу в 1 район т.е. широк център  Mr. Green.
п.с. Нати, с тези рокли ще отидат на кръщенето, а пък после кръстниците ще им купуват за след ритуала, но още не съм им казала какво, може би нещо по-есенно, нали не задължително и то да е рокля ?  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 2 298
... а пък после кръстниците ще им купуват за след ритуала, но още не съм им казала какво, може би нещо по-есенно, нали не задължително и то да е рокля ?  newsm78
Не съм чула да е задължително, но май повечето купуват рокли и то по-официални. Една колежка скоро беше кръстница и беше взела едно сладко гащеризонче с 3/4 панталонки и блузка.
На моята девойка кръстницата беше взела бяла дантелена рокля, иначе как да разбереш, че едно гологлаво 4-месечно бебе е момиченце  Laughing но на вашата възраст това вече е ясно  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 2 298
Биби, ако още не си успяла да стигнеш до всички магазини, за Mothercare: в петък вечерта разгледах, имаше няколко модела роклички, но не такива, каквито описваш ти - с платка високо над кръстчето,  а памучни роклички предимно с някаква бродерия или памучна дантелка; не са за 2-3 пъти обличане по празници, по-скоро за по-елегантно ежедневно облекло (в моите представи де  Laughing); имаше и намаления, бяха между 40 и нещо и 60-70 лева.

# 8
  • Мнения: 5 228
Преди 2 месеца бяхме кръстници на едно момиченце и купих страхотна рокля от Малък мечо на Сан Стефано и Шипка. Точно каквато я описваш - с дебели презрамки, с колан и т.н., бели с разни шарки - цветя основно, бродирани, абе страхотни роклички. Струваше 40-50 лв., не помня точно, а сега имат и намаление. Имаше различни модели, но  в общи линии сходни. Ако са останали, мисля че ще ти свършат идеална работа.

# 9
  • Мнения: 3 153
Биби, преди меец бях кръстница и купих на принцесата рокля от ФОКС в Мола. Имаше тогава много и различни красотни рокли, но днес не загледах дали са останали. Ето снимка:
http://images08.snimka.bg/000851451-big.jpg

# 10
  • София
  • Мнения: 6 539
Пак мерси  bouquet днес ще ходим до педито и ще погледна в Малък мечо там имат 1 нов магазин, а от утре щурмувам останалите.
п.с. след кръщенето ще пусна и снимки да се изкажете  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...може би нещо по-есенно, нали не задължително и то да е рокля ?  newsm78

хич даже не е задължително. Направо си заплюй 2 анцунга и само им ги посочи  Twisted Evil  Laughing

ааааааа и само да споделя.
Вчера в МОЛ-а видях 3-знаци. Момченца на около 4-4.5годишна възраст. Не съм си отлепяла погледа от тях. Толкова са готини... С червен, зелен и жълт потник (с еднаква щампа - естесвено) и тъмно сини къси панталонки. Сладуриииии.... bowuu bowuu bowuu
И по твоите моми съм луда биби, га ш ги ям?!  Hug Heart Eyes Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 469
Днес видях роклички, които отговарят на твоите критерии. Магазинчето е за детски дрешки. Намира се на Витошка в търговски център Хавана. Имаше няколко модела в розово и бяло. Без ръкав с коланче, което се връзва над кръста. Плата е много фин памук. Не е като тези изкуствените. Много сладурски. Цената е 48лв. В момента има намаление от 20%.

# 13
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Биби срещу пазара Римска стена на бул. Хр. Смирненски има магазинчета и едното е за детски дрехи.
В началото на лятото имаше страхотни роклички в различни цветове и модели. Цените бяха от 10 до 25-30 лв.
Ако минаваш оттам се обади работя наблизо  Whistling.

# 14
  • Мнения: 3 153
Пак мерси  bouquet днес ще ходим до педито и ще погледна в Малък мечо там имат 1 нов магазин, а от утре щурмувам останалите.
п.с. след кръщенето ще пусна и снимки да се изкажете  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Биби, ние явно сме при едно педи (Цацова), защото и ние с Иво бяхме там същия ден и ги видях двете буби най-накрая. Малки сладки прекрасници! Колкото си приличат, толкова са и различни обаче:) Цункай ги:)

Общи условия

Активация на акаунт