оттичащи крака помощ!

  • 1 434
  • 28
  •   1
Отговори
От няколко дена може би и заради жегата, но все си чуствам подути краката.Сега ги погледнах и са направо кадо топки станали в глезените споделете вие как се справяте с този проблем. Вдигнах ги на един стол, но май не помага много-много.

# 1
  • Мнения: 87
Здравей,GALU!Аз имам същия проблем,от две седмици краката ми са като гюлета,а пръстите на ръцете като кебапчета. CryТова ,което ми помага е като си ги сложа в леген със студена вода.Тогава единствено усещам някакво облекчение Confused

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 21:51 от evita_fr

# 2
  • Мнения: 1 259
Сложи си краката в леген със студена вода и помоли някох да ти направи масаж Peace.Намали солта в храната. Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 8 280
кажи го на гинеколога си

# 4
  • Мнения: 137
Май за този проблем разрешение няма Sad И аз си страдам от същото и нищо не помага. Жегите са виновни, защото като се захлади, се попоправям, пък и изследванията ми вече са добри. Пази се от слънцето и търси прохлада - само това ще ти помогне. Но говори и с гинеколога си, нека ти пусне изследвания, за да види всичко наред ли е.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 404
Ох, много мъчително е, независимо, че звучи безобидно - ами най-вече солта я спри, ама съвсем. Вода няма смисъл да пиеш много, защото се задържа в организма и затова малко по-бавно ще стане, останалото- за баните на крачетата и прочие можеш веднага да го направиш- и си вдигни на високо краката, това се сещам  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 165
Говори с гинеколога си,а междувременно дигай краката на по-високо, масажите също ще ти помогнат,има и разни мазила за този проблем(на чико, кларинс и др.) ,които евентуално могат да ти помогнат.Аз през цялата си бременност бях така Wink

# 7
  • Мнения: 348
Здравей,
Преди двайсетина дена и аз пусках същата тема защото изведнъж много започнаха да ми се подуват краката. Така се случи, че се наложи в продължение на 6 дни да спазвам една диета по други причини и още на втория ден краката ми спаднаха, а от тогава не са се подували. Диетата не е за отслабване, но аз лично се почувствах много по-добре и от тогава гледам горе долу да се съобразявам как се храня. Пускам я тук, за да може ако някой иска да я опита, определено подуването на краката е доста неприятно:

Закуска:
Една чаша обезмаслено прясно мляко
40 грама хляб
25 грама шунка или сирене, но да не е солено
Втора закуска:
200 грама портокал или 200 грама круши или 160 грама ябълка
Обяд:
1 чиния салата и
200 грама зелен фасул или 200 спанак или 200 моркови и
100 грама картофи или 24 грама ориз /варени/ и
20 грама хляб и
150 грама пиле или 150 грама риба или 150 грама телешко и
200 грама портокал или 200 грама круша или 160 грама ябълка
Следобедна закуска:
Една чаша обезмаслено прясно или 250 грама обезмаслено кисело мляко и
200 грама портокал или 200 грама круша или 160 грама ябълка
Вечеря:
Същата, като обяда
Преди лягане:
Една чаша обезмаслено прясно мляко и
2 бисквити

Олио: 15 грама на ден - горе долу три супени лъжици и малко сол.
Продуктите могат да се приготвят, както ти е вкусно, аз ги правих варени. Както виждаш има доста храна, не съм оставала гладна никога, даже често не успявах да си довърша обяда или вечерята.
Надявам се да ти помогне, пък и на всички, които се нуждаят   bouquet

# 8
  • Мнения: 43
Има няколко причини за това. Албумин, високо кръвно или просто е от жегите.
Миналия месец поради наличие на албумин ми се бяха подули страшно краката. Спрях солта, минах само на плодове, зеленчуци и мюсли и за 4 дена нямах и грам оток.
Сега обаче нямам нито албумин, нито ям сол, но от 3 дена са ми ужасно отекли около глезените. Мисля , че е от жегите. Вдигам ги на една възглавница и така лежа. Като че ли малко спадат, но като тръгна , пак се появяват. Спасение мяй няма Simple Smile

# 9
  • Мнения: 566
напправи си първо изследване на урината и тогава диети. намали соленото, потапяй ги в хладна вода, повече разходки и вечер преди лягане мъжът ти да ги масажира /това последното е мнооооооооого приятно/

# 10
  • Мнения: 6 155
Консултирай се с лекаря си. Провери си урината.
Краката на високо, по-малко сол.

# 11
  • Мнения: 3 818
На мен лекарката ми препоръчваше да хапвам повече извара и месо.

Но преди всичко- консултация с лекар и изследвания. Peace

# 12
  • Мнения: 2 657
Оф ooooh!и аз бях така през бременността.Решение  при мен на проблема нямаше,само дето ми казаха да намаля солта.

# 13
  • Мнения: 300
Както и другите са писали намали солта, кафето, шоколада и въобще всичко което съдържа кофеин. Разхождай се повече, така имаш по-добро кръвообращение на краката и оттока спада и си вдигай краката когато си седнала или легнала.
  Посъветвай се и лекаря си  обезателно.
  Мисля че това ще помогне. Поне при мен има ефект.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт