Дайте отзиви за колежа по туризъм в Бургас

  • 5 364
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 268
Тъй като се издъних на кандидатстудентските изпите и шансовете ми да ме приемат тази год са малки,бих искала да се поинтересувам за този колеж. Имате ли познати които у4ат там и какво е мнението ви? Предварително благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 218
 NaughtyПрепоръчвам ти този във Варна. Няма по-добър колеж по туризъм от Варненския.Няма да сбъркаш ако го избереш.Wink

# 2
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Не мога да дам мнение, но сестра ми ще кандидатства в колежа във Варна и в момента ходи на някакви курсове, които се провеждат там.
Ще следя темата с интерес.

# 3
  • Мнения: 863
Доколкото знам-влиза се лесно.Когато завършвахме,имах една съу4ени4ка,която до последно не беше решила какво иска да у4и и малко преди бала почна да ходи на някакви уроци по английски,за да се пробва там.А беше доста зле с английския...Август месец не знам колко изкара на изпита,но влезе в колежа.Оттогава не ми е много добро мнението за там...Доколкото знам има две специалности и май много -много зор не се дава.Абе,май по-добре да пробваш във Варна newsm78

# 4
  • Мнения: 268
ами то изпита тази година е тест за интелигентност,а и мен ме устройва най ва4е това 4е има задо4но

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
ами то изпита тази година е тест за интелигентност,а и мен ме устройва най ва4е това 4е има задо4но

Сериозно ли такъв е изпита.  ooooh! Лелеее, колко са паднали критериите. Аз съм завършила варненския колеж, още когато беше ИМТ. Бяха на едно ниво бургаския и варненския. Имам много добри впечатления от обучението и трайни знания. Излязох много добре подготвена. Изпита не беше сложен, но ако не знаеш езика си беше сложно да се справиш. Беше от няколко части -писмен и устен. Само с курс по език се съмнявам да можеше да се влезе тогава. Освен ако е била слаба година и не е имало много кандидати по някой от езиците.
Но откакто стана колеж май падна нивото доста. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 255
Aз съм завършила колежа но преди 10 години.Тогава имаше и изпит по език -писмен и устен ,и тест за интелигентност.Доволна съм от това което научих.Има 2 специалности-Управление на хотела и ресторанта и Екскурзоводство.Много е яко ,там ми бяха най хубавите студентски години въпреки че живея и в Бургас.

# 7
  • Мнения: 1 809
Аз също съм го завършила,само че тогава беше полувисш институт по туризъм.Много съм доволна и не съжалявам Peace

# 8
  • Мнения: 87
Аз също съм завършила Колежа по туризъм в Б-с. По мое време не беше чак толкова зле колкото сега го описват, особено от обучението по езиците съм много доволна, пък и си беше страшно весело. То е като всяко друго образование искаш ли да научиш нещо ще научиш, познавам преподавателите, добри са, а относно кандидастването и тогава и сега влизаха всякакви.
Но щом предпочиташ задочното обучение дали Варна или Бургас според мен все тая, кетап все ще вземеш.
Успех!

Р.Р. Варненските преподаватели идваха да водят лекции и при нас, да не коментирам за някои от тях за държание към студентките и начин на преподаване.

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Р.Р. Варненските преподаватели идваха да водят лекции и при нас, да не коментирам за някои от тях за държание към студентките и начин на преподаване.

Хе-хе, във Варненското ИМТ пък повечето бяха от Винса. И аз не коментирам, ама всеки си имаше своя изгъзица.Впрочем както и в останалите учебни заведения- не е нещо необичайно. Някой спомня ли си Иван Илиевм, ако е идвал изобщо в Бургас ? Предаваше "Валутни отношения ". Беше написал учебник ,съвместно с един ваш преподавател . По стечение на обстоятелствата ми преподаваше и в бакалавърската и в магистърската програма. Е, умиране има, отърване от него няма. Накрая го признах за много готин преподавател. Ама в началотооооо.

Извинявам се за отклонението от темата.

# 10
  • Мнения: 15 619
И аз там съм учила, обаче завърших още 2000 г. Учудвамсе, че изпитът е само тест за интелигентност. Аз съм доволна. Пък ако искаш кандидатствай и на двете места.

# 11
  • Мнения: 268
Сега да ви кажа,мнението си след като изпита мина. Пълно разо4арование. Имаше около 2000 кандидата за 250 места (60 от които задо4но). В деня на изпита бяхме там в указаното време-  7.30ч. Към 8.00ч. ,когато изпита ве4е трябваше да е запо4нал се появи ректора отвън пред входа и изтеглиха варианта на теста,който трябваше да решаваме и ни пусна да си ходим,пък след 1 час да се върнем,4е не се били подготвили за толкова кандидати #Crazy ,представяте ли си. Е как няма да знаят като предварително се подават документите и се знае седмица по рано. Като тръгнахме да влизаме ни подкараха,като някое стадо животни Sick . Теста се състоеше от 56 въпроса и трябваше да се реши за 60 мин #Crazy . Ректорите бяха много нервни и злобни. Във зала от около 200 души бяха 4 ректора и постоянно нервни4иха и не ни оставиха на спокойствие,то къде времето беше ограни4ено ми и те ни го отнемаха с глупости. Абе...... думи нямам,по едно време запо4нах да се питам какво правя тук Confused

# 12
  • Мнения: 5 539
Ректорите бяха много нервни и злобни. Във зала от около 200 души бяха 4 ректора
Много ректори, много нещо Joy Пък в Софийския имахме само един-едничък Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт