Махане на серклаж и раждане

  • 5 559
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте мили мами,

Моля да споделите опита си по повод на секрлажа (ако са ви правили такъв).
Аз имам такъв. Терминът ми е на 28 септември.
Интересува ме на вас кога са ви махнали серклажа, колко време преди термина. Болезнено ли е махането му, използват ли се обезболяващи и какви?
Колко време след махането му родихте? По нормален път ли или със секцио?  newsm78

Благодаря предварително за споделения опит. Имам нужда от вашата подкрепа, защото все тия въпроси ми се въртят в главата и се притеснявам от неизвестността.   ooooh!

# 1
  • Мнения: 888
И мен ме вълнува този въпрос, защото и на мен ми предстои вероятно поставяне на серклаж!Нищо конкретно не знам, но съм чувала, че се маха като влезеш в 9 месец!Не съм убедена че е достоверно... 

# 2
  • София
  • Мнения: 5 751
Аз нямам личен опит, но на една позната й го махнаха дни преди да роди - т.е.- в 9тия м. Знам също, че постяванято е с пълна упойка, а махането не било болезнено и е без. Но съвсем не съм компетентна.

# 3
  • Мнения: 194
Аз бях със серклаж.Направиха го в 4 мес.понеже имах разкритие около 0.5 см.и имаше опасност от аборт.Прави се с пълна упойка и става бързо.Терминът ми беше 15 юни,а серклажът го махнаха 37-та седмица-на 2 юни.И ако погледнете по-надолу ,ще разберете продължението GrinningПри махането на серклажа също използваха упойка,защото конците се бяха врастнали с шийката и не беше възможно да се махнат лесно.Не знам каква беше упойката но беше за много кратко и не беше гадно излизането от нея.Оказа се обаче,че без конците веднага се появило разкритие-2 см.т.е. наистина съм щяла да абортирам и то в по-късните мес.,ако не се бях съгласила на серклаж.Родих в същия ден със секцио заради миопия.Интересното при мен беше,че апаратът отчиташе предродилни контракции,но аз изобщо не чувствах болки-дали от предишната упойка или заради обзелата ме еуфория,че най-накрая ще го видя малкото човече-не знам GrinningМалко в повечко ми дойдоха упойките този ден ,но нямаше никакви последици нито за мен,нито за бебчо.Дори кърмата ми дойде на 2-3 ден след секциото,а Ваньо се роди 3 кг.и 49 см.Така че въпреки малко трудната бременност всичко завърши добре.

# 4
  • Мнения: 194
А  моя приятелка,която също беше със серклаж,роди около седмица след махането му по нормален начин и то много бързо и безболезнено,така че всичко е индивидуално.А и доколкото знам и махането  на серклажа е минало безпроблемно и без упойка.

# 5
  • Мнения: 194
Забравих да ви кажа,че и аз и тя през цялата бременност пиехме магнерот срещу евентуални контракции.

# 6
  • Мнения: 388
 На мен лекарят ми каза че в 4 месец ще ми прави серклаж. Така бях се притеснила, но вашите отговори ми премахнака този страх. Щом е с упойка съм по спокойна, пък нали всичко е за здраво бебо трябва да изтърпя.

Общи условия

Активация на акаунт