Студени крачета на бебо

  • 1 527
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 845
Знам, че студеният нос и ръчички  на бебето не са повод за притеснение. А как стои въпросът със студени крачета?
И тези неща все пак до кой месец горе долу са верни, защото аз мисля, че с порастването си детенцето започва все повече да се движи и би трябвало да си регурира доста по-добре температурата.
А при вашите бебета как е?

# 1
  • Мнения: 128
не съм забелязала крачетата да са студени, но знам че" от краката се настива". за това слагай му топли чорапки .

# 2
  • Мнения: 4 915
Аз пък зная, че точно нослето е "термометърчето" на бебо - тоест, ако то е топло - и на детенцето му е топло, и обратното.
Крачетата и ръчичките не се оросяват така добре и са по-студени. При моята Мариела например понякога ръчичките са ледени, а нослето е топличко. Крачетата също са по-студени, и затова вече слагам по два чифта чорапчета върху ританките, когато излизаме навън.

Не знам докога е така с крачетата...Моите и до ден днешен са си все студени.  Simple Smile

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Ръчичките може да са хладни, но ако носът е студен , значи на детето му е студено! Като се затоплят краката намаляват коликите и по-лесно заспиват бебетата.

# 4
  • Мнения: 3 200
Аз забелязах, че ако краката са студени, и ръцете са студени, започнах да обувам терлици и нещата се оправиха.

# 5
  • Мнения: X
Ако нослето е студено и на детето му е студено. Ръчичките често са студени и без да му е студено. На краката слагам винаги топли чорапки.

# 6
  • Мнения: 5 228
Нослето, ушичките и вратлето ако са студени, значи му е студено на бебчо. За крачетата не знам, ама и аз бих му сложила чорапки.

# 7
  • Мнения: 3 663
Аз и слагам чорапки, ако са и студени крачетата... на мен примерно не ми е гот като ми е студено на крачката...

# 8
  • София
  • Мнения: 1 845
Интересно!
При нас ръчичките много често са студени,а нослето хладничко.
Иначе Т в стаята често е и над нормалното-24-25 градуса.А за крачетата, незнам дали  има значение, че сме на около 2 месеца-често са студени.Очевидно трябва да слагам по дебели чорапки или терлички.
Казвам интересно, защото това бяха думи на медиц.  сестра на педиатърката.
А между другото,  как е правилно- търлъци,терлици или...?

# 9
  • Мнения: 3 200
Доколкото знам е терлик, терлици, но нямам речник под ръка да проверя със сигурност.

# 10
  • Мнения: 3 153
Цитат на: marissha
Интересно!
При нас ръчичките много често са студени,а нослето хладничко.
Иначе Т в стаята често е и над нормалното-24-25 градуса.А за крачетата, незнам дали  има значение, че сме на около 2 месеца-често са студени.Очевидно трябва да слагам по дебели чорапки или терлички.
Казвам интересно, защото това бяха думи на медиц.  сестра на педиатърката.
А между другото,  как е правилно- търлъци,терлици или...?


Ама какви допълнителни терлъци на 25 градуса жега???? Аз го държа само по чорапки, а у нас поддържам не повече от 21 градуса!

# 11
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз знам така, ако нослето и кра4етата са студени зна4и на беб4о му е студено.Ръцете не са показател. На моя бебо ръцете по4ти винаги са му ледени.

# 12
  • Мнения: 2 258
И аз се ориентирам по нослето и крачетата.Винаги гледам да е с топли чорапки и пантофки,защото от крачетата и от главичката се настива най-лесно...

# 13
  • Мнения: 2 609
Нашите ръчички доста често са студени,бих казала даже ледени,нослето топло,значи не и е студено:D .Проблема при нас са крачетата-те пък много се изпотяват и от там-все са студени Twisted Evil .

# 14
  • Мнения: 1 517
Това за нослето съм го чувала, но много не ми се вярва. Нали като излезем навън, колкото и да е облечена, нослето все ще е студено и зачервено в такова време? То и моят нос става студен през зимата. А знам, че не е хубаво на детето да се слага шалче през устата и носа - изнежвало се.
И ръчичките й все са посинели  Sad , но не ми се иска да слагам ръкавички - няма да може да си държи играчките с тях. А на крачетата слагам едни дебели чорапки и терлици, но пак не съм сигурна, че е достатъчно.  Rolling Eyes Абе с една дума и мен не ми е много ясно кога как да я обличам.

Общи условия

Активация на акаунт