За Дуфастона

  • 1 150
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Ехоооо,как сте мами в тези жеги?Да попитам аз тези от вас който взимат Дуфастон,колко време го приемахте?По точно моят случай е такъв - миналата година преживях мисед,мнооо неприятно нещо,сега забременях отново и ми изписаха Дуфастончето от което се чувствам гадно,надебелях,вече свършвам третата опаковка а съм в 9 г.с. док ми каза че е достатъчно и да го спирам. ThinkingПри вас какъв беше приема?Имам предвид дали не трябва да го продължа защото съм в началото. atwork

# 1
  • Мнения: 1 165
И на мен в началото ми бяха предписали,вземах го около месец (и аз като теб в самото начало, изпих една опаковка+нош па).Щом гинеколога ти е казала да го спираш няма какво да се притесняваш.

# 2
  • в джунглата
  • Мнения: 916
аз го вземах до към четвъртия месец, но имах проблем в началото- кървене, после минах на магнерот. не съм се чувствала зле от дуфастона.

# 3
  • Мнения: 104
Здравей! Аз вземах дуфастон до 4-тия месец, водят ме рискова бременност. Нямам кървене, ноо! А после започнах да вземам магнерот! Щом лекарят ти е казал да го спираш няма от какво да се притесняваш, но за собствено успокоение можеш да отидеш на друг за консулт. На мен не ми ставаше лошо от дуфастона и не напълнях може би действа различно!
  Дано всичко е на ред пожелавам ти лека бременност и здраво бебче  bouquet

# 4
  • Мнения: 559
Аз го пих до 12г.с и някъде четох, че така трябвало. Но ако нямаш оплаквания сигурно може да се спре по-рано. Не се тревожи всичко ще е наред  bouquet

# 5
  • Мнения: 305
Благодаря за светкавичните отговори,а този магнерот за какво го пиете,да не е нещо като магнерич,аз него го пих при предната бременност.

# 6
  • Мнения: 167
И аз пих Дуфастон до края на 4 -я месец.Още в първия получих зацапване/2-3 пъти след тоалетна/ и веднага ми го изписа.Явно не е вреден изобщо,защото моята лекарка ми го изписа едва ли не като витамини...

# 7
  • Мнения: 559
Благодаря за светкавичните отговори,а този магнерот за какво го пиете,да не е нещо като магнерич,аз него го пих при предната бременност.
такова е , него го пих до края на бременността защото имах много контракции още от 5-я месец.

# 8
  • Мнения: 4 362
Аз го пиех от както разбрах ,че съм бременна до 12-та седмица ,след това се спира,пиех по 2 ,сутрин и вечер

# 9
  • Мнения: 65
На мен лекаря ми изписа дуфастона 2 пъти по 1, защото имам малка матка и да не направя спонтанен. Във форума повечето момичета са споделяли, че са го пили най-много до 14-16 седмица. Естествено ако лекаря не им предпише друго. Това, което не знаех е, че е добре да се спре постепенно като се намали наполовина дозата.

# 10
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Аз съм го пила до 12 г. с., поради предишен спонтанен аборт. Според мен няма нужда да го пиеш повече, след като този път нямаш мисед  Grinning. При мен имаше съмнение, че организма ми не произвежда достатъчно прогестерон  Rolling Eyes Така и не ми направиха изследвания  Confused

# 11
  • Мнения: 1 701
Аз пия дуфастон от една седмица. Пих по 1 на ден, но от вчера започнах по 4 на ден по препоръка на доктора. Изписа ми го защото прокървих. Не знам до кога ще го пия. След 10 дни имам час пак за преглед и може би тогава ще ми каже!

# 12
  • Мнения: 305
Замислих се за продължението на приема му тей като тези дни нещо ме "щракат"яйчниците и ме е налегнала някаква депресия, Weary но найстина док надявам се да не греши!

# 13
  • Мнения: 888
Аз пих до 12 г.с./в интерес на истината пих 1 опаковка за около 3 седмици/ и след това ми казаха че трябва да спра и няма нужда!Също се водя рискова бременност!Не съм качила килограми от него, но наистина сигурно е според човека!

# 14
  • София
  • Мнения: 557
И аз го пих-1 седмица, защото прокървих.

Общи условия

Активация на акаунт